Тексти

Це українські телеграм-канали про музику, на які варто підписатися

Макс Чухліб

Найпростіший спосіб бути в курсі подій у світі музики — підписатися на канал СЛУХ. Однак наша редакція любить слідкувати за авторськими Telegram-каналами про музику.

Якщо ви шукаєте авторів та авторок із гарним музичним смаком і стилем письма, то ця підбірка для вас.

bubblegum zine

Олена Погонченкова починала з англомовних оглядів української незалежної музики на сайті Rate Your Music, але з часом її хобі переросло у різні форми журналістського контенту під назвою bubblegum zine. Авторка вдумливо пише, пропонуючи культурологічний погляд на власні знахідки української та світової інді-сцени, а цього року ще й видала англомовний DIY-журнал («зін») із однойменною назвою. 

Нещодавно Олена написала для нас матеріал про гурт Boygenius, що «підриває патріархальні рок-канони» на альбомі the record.

Архів журавчика

Максим Журавчак — ілюстратор із вишуканим смаком на незалежну музику. У своєму каналі він регулярно радить улюблені альбоми й пісні, подаючи власні рекомендації у форматі стислих рецензій. Саме те, що потрібно для невгамовних шукачів і шукачок нового. Раніше канал мав назву E:/music/untitled.

Тимчик

Особистий канал Євгена Тимчика (Septa, The Nietzsche) починався як спроба щодня слухати й писати відгук на новий музичний альбом протягом року. Пекельний челендж артист виконав, і після цього його канал перетворився на особистий простір для рекомендацій музики (переважно важкої), мемів, думок і обговорень у чаті. Завдяки каналу Євген вибудував собі репутацію авторитетного блогера у бульбашці української метал-сцени.

Березовий сік

Ні, це не канал політика Борислава Берези. Музичний журналіст Юрій Береза ділиться новинами української та світової музичної індустрії та публікує захоплені (або не дуже) відгуки про музику. У 2022 році він написав для нас матеріал про Роджера Вотерса, якому краще не коментувати російсько-українську війну.

Контрабас

Музична агенція, концертний букінг, лейбл… «Контрабас» послідовно штовхають українську інді-музику у світ — з ними працюють The Unsleeping, Стас Корольов, Ницо Потворно, Структура Щастя, «Пиріг і Батіг» та інші імена, відомі аудиторії СЛУХ. Останнім часом «контрабасівці» набирають усе більших обертів у музичній індустрії України, тож не забудьте підписатися, аби якнайшвидше дізнаватися про їхні новини та релізи.

ПЛАЙ

Українська естрада 1970–80-х відома багатьом, але не кожен готовий взяти на себе місію із глибокого дослідження і осмислення пісень ВІА «Смерічка», «Арніка» й «Ватра» чи творчості Володимира Івасюка, Назарія Яремчука й інших.

Музичний журналіст Філ Пухарєв здуває радянський пил із цих виконавців, розповідає про них легко й цікаво, влучно простежуючи світові музичні впливи на українську музику ХХ століття. Філ написав для нас великий матеріал про життя і творчість Левка Дутківського, засновника ВІА «Смерічка».

Ковток

Ваш новий улюблений канал про українську зумерську музику. Скоро розміняєте четвертий десяток, але хочете бути в темі й знати, що там випускають «Пацюк і Сонячні Котики», «Село Близнюків», Re-read та інші? Журналістка Настя Ковток та її колеги розкажуть вам, що до чого.

NUAM

Інформаційний агрегатор геть усієї української музики, якого так довго бракувало. Команда NUAM проводить великі дослідження й статистику музичної сцени, систематизує дані, складає тематичні підбірки й кожної п’ятниці оновлює гігантський плейліст нової української музики. Хочемо публічно подякувати цим ентузіастам за те, що полегшують роботу нашому медіа при пошуку нових талантів.

Мага’zine

Особистий блог Миколи Маги — музичного блогера, важливої частини команди медіа Neformat та вокаліста метал-гурту «Обрій». Він знайомить читачів зі своєю улюбленою музикою та відслідковує все найважливіше, що відбувається на українській і світовій важкій сцені.

Стрічка Кейна

Якщо ви уважно стежите за українською музичною журналістикою, то, мабуть, чули ім’я Сергія Кейна — колись він був головредом видання Comma, а нещодавно завершив роботу директора проєкту «Стас Корольов». У нього витончений стиль письма та гарний музичний смак — переконаєтеся, коли станете підписником його каналу.

БОНУС

нотатки про музику

Наша авторка Олена Мосійчук запустила власний канал, де публікує музичні меми (поки що їх найбільше) та відгуки на творчість улюблених артистів. Якщо любите гіпер-поп, Трента Резнора та Swans — зробіть їй приємно та якомога швидше підпишіться.

Читайте також: книги про музику, які зроблять із вас музичного сноба.

Читайте також: книги про музику, які зроблять із вас музичного сноба.