Чи не в кожного поета є свого роду тексти-маніфести, якими автор постулює себе в певній системі творчих і світоглядних координат. І такі тексти цілком можуть виникати на різних етапах творчого шляху, не лише на його початку. Тут ми маємо приклад саме такого маніфесту, що виник уже на етапі після становлення авторки — на тому, коли вона має відгук на першу хвилю своєї творчості, а отже може повноцінно зіштовхнути власне авторське «Я» з реакцією аудиторії.
Сам текст має дві головні особливості. По-перше, він написаний так, що в ньому не губишся: усе дуже чітко, всі переходи ніби відкарбовані. Рухаєшся цим текстом так, наче перетинаєш гірську річку, стрибаючи по камінцях, — відчуваєш твердість ключових слів, відштовхуючись від кожного, щоб потрапити до наступного.І друга особливість (притаманна більшості текстів Альони) — цей текст сам всередині себе нарощує швидкість, нижче якої опускати темп читання просто не можна. І це також логічно, адже сповільнюватися, стрибаючи по камінцях, може бути небезпечно.
Окремо хочеться відзначити ще два моменти. Перший — це пряма паралель між читанням репу та життям: коли і те, й інше чи дар, чи божа кара. Провести цю паралель авторці вдалося максимально органічно, таким чином довершивши маніфестаційність тексту. Другий — це відсилка до тексту пісні Сашка Положинського «Я не хочу бути героєм України». Тут важливий той факт, що відсилки до реалій «сучасної класики» — це свідчення того, що наша культура набула додаткової повноти, що в нас уже є пласт «сучасної класики», яка творилася за свідомого життя сучасного покоління.