Інтерв'ю

«Я — Рембо, і вмію зашивати рани»: Alina Pash про новий альбом «розМова»

Данило Панімаш

Новий альбом Alina Pash «розМова» має всі шанси на звання найкращого українського альбому 2021 року. Співачка не зраджує собі, продовжуючи змішувати український фольк з масивними хіп-хоп-бітами. Її музика стала збалансованішою, а у ліриці з’явилося багато релігійних мотивів і пронизливих метафоричних історій.

З питаннями про альбом ми звернулися до Alina Pash і поспілкувалися з нею про те, які сенси вона закладала у своїх піснях та ідею альбому «розМова».

— Розкажи про фольклорні експедиції, у яких ти була?

Під так званими «фолькльорними експедиціями» я маю на увазі поїздки до місць, де мене не будуть чіпати, де можна віддатись потоку. Це було і підготовкою до альбому, і підготовкою до «морального розгрузу».

— Звідки взявся релігійний і навіть ніби містичний напрямок альбому?

Якщо запитати це моїх близьких, вони не здивуються. Ці теми завжди живуть у мені, так що ходити за ними було не так вже й далеко.

— Як ти сама ставишся до альбому «розМова»? Що це для тебе?

«розМова» — це розмова зі слухачем. Студійна будка — це і кабінка для сповіді, і ринг для виміщення гніву, і місце сили.

— «Ініціація». До чого перший трек повинен підготувати слухача, у що посвятити?

Ініціація — звичай, що був широко розповсюджений у первісних і традиційних суспільствах народів світу, суть якого полягає у переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи.

Так я підготовлюю слухачів до більш дорослої музики. Не хочеться розжовувати, чому там саме уривки священика і воїна. Хай люди сприймають, як їм чується. Кожен чує свою істину.

«Молитва». Про що ця пісня? Таке відчуття, що це — позов не вибрикуватись в інтернеті.

Це заклик помолитися за тих, хто вибрикується в інтернеті.

— «Ласки дівочі». Ця пісня — про відчуття власної «нетакості»?

Це про слабкість і силу. Я не персонаж з комп’ютерної гри, я — жива людина, і якщо ткнути у мене ножем, то піде кров. Але я Рембо, і вмію зашивати рани.

— «Матах». «Матах» у Вірменській Апостольській церкві — це добровільне пожертвування рослинної або тваринної їжі. Рядок «Love is going to matah» з цього ракурсу виглядає досить моторошно.

Моторошно — це коли справді кохаєш, але соціальна думка має більшу силу, ніж власні почуття. Ця реальність відбувається кожен день, чи не так?

— «Воїн». Ця пісня — присвята конкретній людині чи метафора образу ідеального воїна?

«Воїн» — пісня-відповідь низькоінтелектуальним чоловікам, що принижують жінок задля задоволення, прикриваючи скривджене дитя, якого не навчили поняття любові й благородності чоловічого духу.

«Балада». Як і в яких умовах була записана ця пісня? І чому ти обрала саме її?

«Балада» — це один тейк, записано в місці під назвою «Дідова Хатчина». Народний романс кінця XIX століття у нашій інтерпретації. Цей жанр має визначення як «жорстокий романс». Обрала її, тому що це ідеально передавало мій стан на той жорстокий момент.

— «Колискова». Чи є за цією піснею реальна історія?

«Колискова» — це жіноча сила і сестринство, це мама і дочка, це внутрішня дитина, це люлі й крики: «Що любов, мамо, хто любов, мамо, де любов?». За кожною моєю піснею є реальна історія.

— «Вода». В цій пісні ти співаєш осанну воді. Чим вода є особисто для тебе?

Живучи у Буштині, де дві річки сплітались в одну (Теребля і Тиса), ми з сім‘єю неодноразово були жертвами повеней. Дякувати Богу, хату та господарство змогли врятувати, а от у деяких людей повінь забирала домівку назавжди… Це закарбувалось у моїй пам’яті сильно. Так і з’явилась пісня «Вода» — ода стихії, яка мені з дитинства здавалась чимось дуже могутнім.

— «Чоловік». Це — найпронизливіша, найвідчайдушніша пісня з усього альбому. Хто для тебе чоловік?

Рана моя під серцем називається чоловік… Але я Рембо, і вмію зашивати рани.

Слухайте також наш подкаст у колаборації з брендом PUMA зі стюардесою та українською зіркою техно Настею Муравйовою.