dakhabraha

Тексти

Як «ДахаБраха» стала головним сучасним українським гуртом. Хронологія

Данило Панімаш

«ДахаБраха» вивели українське етнічне звучання на інший рівень, де воно почало вбирати музичні традиції інших культур і країн. Так твориться справжній етно-хаус — гіпнотичний жанр, що приносить насолоду й спонукає до вирішення цього багатошарового заплутаного клубка під назвою «ДахаБраха».

«ДахаБраха» — це ще й живі легенди, що експортують Україну на весь світ, показуючи різноманіття та унікальність нашої країни. І вони тримають високу планку.

Перед їхнім великим концертом ми вирішили згадати непересічний шлях гурту та зробити невелику біографію з найбільш пам’ятними моментами «ДахиБрахи» на шляху до слави.

2006

Вихід першого альбому Na Dobranich, записаного під час виступу в театрі «Дах».

2007

Виступ на етнофестивалі «Країна Мрій» з іранським гуртом Jammu.

27 серпня 2007

Вихід першого студійного альбому «Ягудки».

13 вересня 2007

Виступ на першому ГогольFest з вірменським акордеоністом Давидом Енгібаряном.

25 лютого 2009

Вихід другого студійного альбому «На межі».

Серпень 2009

Шоу на ірландському фестивалі світових культур, де «ДахаБраха» міксували український та ірландський фольклор з австралійським мультиінструменталістом Стівом Куні.

Вересень 2009

Перемога в номінації «Акустична музика» на 20-му ювілейному фестивалі «Червона рута».

Березень 2010

«ДахаБраха» стали лауреатом однієї з найвизначніших російських премій за сучасне мистецтво — премії Сергія Курьохіна. Премія була заснована в 2009 році Фондом і Центром російського композитора-авангардиста Сергія Курьохіна. Початок співпраці з агентством Morezvukov із Наталею Падабед як європейською агенткою.

Осінь 2010

Виступ із фінським акордеоністом-експериментатором Кіммо Похьооненом.

18 листопада 2010

Вихід третього студійного альбому Light.

17 серпня 2011

Поява на новозеландському телебаченні в проєкті C4 Channel і National Geographic World Music. Ведучий Nick D разом зі світовими музикантами роблять кавери на записи новозеландських музикантів. Він попросив «ДахаБраху» виконати пісню Morning Light від drum’n’base DJ Concord Dawn.

Серпень 2011

Гурт «ДахаБраха» проходить у фінал національного відбору на «Євробачення», але відмовляється від виступу заради європейського фестивалю, якого вони довго чекали.

22 лютого 2012

«ДахаБраха» записали альбом Khmeleva Project у співпраці з білоруським тріо Port Mone.

Осінь 2012

Виступ «ДахаБрахи» на найбільшому шоукейсі світової музики WOMEX у грецьких Салоніках став сенсацією. Початок співпраці з американським агентством Riot Artist, з яким гурт гастролював 18 разів Північною Америкою.

Зима–весна 2012

«ДахаБраха» на замовлення Довженко-Центру записала саундтрек до відреставрованого фільму Олександра Довженка «Земля» (1930).

5 липня 2013

Виступ на фестивалі Roskilde у Данії, серед хедлайнерів якого були Metallica, Slipknot, Rihanna, Sigur Ros і Queens Of The Stone Age.

Вересень 2013

Перший тур у США та Канаді у восьми містах — Нью-Йорк, Альбукерке, Медісон, Міннеаполіс, Сідар-Рапідс, Бостон, Сомервіль і Торонто.

25 грудня 2013

Участь у французькому шоукейсі Rencontres Trans Musicalesі, початок співпраці з французьким агентством Run Production. Так розпочалися щорічні гастролі «ДахаБрахи» у Франції.

12 січня 2014

Виступ на фестивалі Globalfest у Нью-Йорку. Після цього The New York Times написали про «ДахаБраху» матеріал.

13 червня 2014

Виступ на американському фестивалі музики й мистецтв Bonnaroo. Один із найавторитетніших музичних журналів Rolling Stone назвав «ДахуБраху» «українським фольклорним Björkpunk квартетом» і «найкращим проривом фестивалю».

26–27 липня 2014

Два виступи у Великій Британії. 26 липня — у проєкті Dash Blaze, що влаштовує живі виступи музикантів з пострадянських країн. 27 липня — виступ на фестивалі WOMAD (World of Music, Arts, and Dance).

Серпень 2014

Виступ на фестивалі OFF, де музиканти познайомилися з Джонатаном Понеманом, співзасновником культового лейблу Sub Pop Records, де випускалися Nirvana, Soundgarden, Sonic Youth, The Smashing Pumpkins та The White Stripes.

31 жовтня 2016

Вийшла спільна пісня «ДахаБрахи» та Джамали«Заманили».

1 грудня 2016

Вихід четвертого студійного альбому «Шлях».

24 лютого 2017

«ДахаБраха» отримує першу премію київської радіостанції «Радіо Аристократи» за найкращий альбом року — «Шлях».

Квітень–липень 2017

Великий тур по США і Канаді в 29 містах.

26 квітня 2017

Вийшла друга серія третього сезону серіалу «Фарго», де звучить пісня гурту «ДахаБраха»«Шо з-під дуба».

Листопад 2017

Тур по США в 17 містах.

22 листопада 2017

Колектив «ДахаБраха» отримав нагороду від посла України в США Валерія Чалого за «популяризацію української культури та талановите креативне сприяння створенню іміджу України як сучасної держави з багатими традиціями».

9 вересня 2017

Магічна вистава «Сни покинутих доріг» від «ДахаБрахи» та театру «Дах» на 10-му ГогольFest. П’єса також була показана в Осло, Празі та Пер’є (Франція).

7 листопада 2018

«ДахаБраха» стає лауреатом премії Musical Project Award на ELLE STYLE AWARDS 2018 — премії одного з найвідоміших світових модних журналів ELLE.

8 листопада 2018

У прокат виходить фільм Ярослава Лодигіна «Дике поле» за мотивами книги Сергія Жадана «Ворошиловград». Звучить дві пісні «ДахаБрахи»«Татарин-Братко» та «Козак».

7 березня 2019

Вийшов фільм «Гуцулка Ксеня», де музиканти «ДахаБрахи» з’являються на пару хвилин, граючи самих себе.

3 липня 2019

Перший трейлер документального фільму «ДахаБраха». Вийшов альбом «ДахаБраха. Шлях» про феномен гурту.

27–29 вересня 2019

«ДахаБраха» три дні виступає на найбільшому бразильському фестивалі Rock in Rio з хедлайнерами Drake, Muse, Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi та Iron Maiden.

13–15 вересня 2019

Гурт виступає на відкритті головного паризького театру «Шатле». Під час виступу на сцені було розіграно складне та драматичне акробатичне шоу.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про сучасні фольклорні колективи, які зберігають традиції українського співу.