dakhabraha

Тексти

Як «ДахаБраха» стали головним сучасним гуртом України. Хронологія

Даня Панімаш
5493

Вони виводять українську етнічну музику на новий рівень, де вона починає вбирати в себе музичні традиції інших культур і країн. Так і з’являється справжній етнічний хаос — жанр, який гіпнотизує, захоплює і змушує розплутувати цей багатоповерхневий клубок під назвою «ДахаБраха».

А ще «ДахаБраха» — це живі легенди, які експортують Україну по всьому світу, показують багатогранність і унікальність нашої країни. І завжди тримають високий рівень.

Напередодні великого концерту ми вирішили відтворити весь яскравий шлях гурту, зробити невеличку біографію з найяскравіших моментів «ДахаБраха» на шляху до слави.

2006

Вихід першого альбому «На добраніч», який був записаний під час виступу в театрі «ДАХ».

2006

Перший виступ у Москві на Червоній площі на запрошення телеведучого і автора культової телепрограми «Антропологія» Дмитра Діброва.

2007

Виступ на етно-фестивалі «Країна мрій» разом з іранським гуртом Jammu.

27 серпня 2007

Вихід першого студійного альбому «Ягудки».

13 вересня 2007

Cпільний виступ разом із вірменьским акордеоністом Давідом Енгібаряном на першому «Гогольfest».

25 лютого 2009

Вихід другого студійного альбому «На межі».

Серпень 2009

Виступ на Festival of World Cultures в Ірландії, на якому «ДахаБраха» разом із австралійським мультиінструменталістом Стівом Куні змішали український та ірландський фольклор.

Вересень 2009

Перемога у номінації «Акустична музика» на ювілейному 20-му фестивалі «Червона рута».

Березень 2010

«ДахаБраха» в Санкт-Петербурзі отримав одну з найвагоміших російських нагород у галузі актуального мистецтва — премію ім. Сергія Курьохіна. Премія була заснована у 2009 році Фондом і Центром Сергія Курьохіна, видатного російського композитора-авангардиста. Початок співпраці з агенцією Morezvukov на чолі з Наташею Падабед як європейською агенткою.

Осінь 2010

Перший виступ на міжнародному шоукейсі Cinars у Канаді.

18 листопада 2010

Вихід третього студійного альбому Light.

17 серпня 2011

Поява на новозеландському телебаченні в рамках проекту телеканалу С4 та National Geographic World Musiс. Ведучий програми Нік Ді разом із музикантами країн світу робить кавери на пісні новозеландських музикантів. «ДахаБраха» він запропонував виконати композицію Morning Light драм’н’бейс-діджея Concord Dawn.

Серпень 2011

«ДахаБраха» потрапляє у фінал нацвідбору на «Євробачення», але відмовляється заради виступу на європейському фестивалі, до якого колектив довго готувався.

22 лютого 2012

Виходить альбом, записаний разом з білоруським тріо Port Mone під назвою Khmeleva Project.

Осінь 2012

Виступ «ДахаБраха» на найбільшому шоукейсі world music WOMEX у Фесалоніках, де гурт став сенсацією. Початок співпраці з американською агенцією Riot Artist, з якою було проведено 18 турів Північною Америкою.

Зима — весна 2012

«ДахаБраха» на замовлення «Довженко-Центра» записує саундтрек до відреставрованого фільму Олександра Довженка «Земля» 1930 року.

05 липня 2013

Виступ на фестивалі Roskilde Denmark, у лайнапі якого були Metallica, Slipknot, Rihanna, Sigur Ros і Queens Of The Stone Age.

Вересень 2013

Перший тур по США і Канаді, який охоплює 8 міст — Нью-Йорк, Альбукерке, Медісон, Міннеаполіс, Сідар-Рапідс, Бостон, Сомервіль і Торонто.

25 грудня 2013

Участь у французькому шоу-кейсі Rencontres Trans Musicalesі, початок співпраці з французькою агенцією Run Production. Cаме з цього почалися щорічні тури «ДахаБраха» Францією.

12 січня 2014

Виступ на фестивалі Globalfest у Нью-Йорку. Після нього про «ДахаБраха» написали статтю The New York Times — одне з найбільших видань США.

13 червня 2014

Виступ на американському Bonnaroo Music and Arts Festival. Один з найавторитетніших музичних журналів світу Rolling Stone називає «ДахаБраха» «українським фольк-дроуновим бйорк-панковим квартетом» і «найкращим проривом фестивалю».

26-27 липня 2014

Два виступи у Великобританії. 26 липня — в рамках проекту Dash Blaze, який проводить живі виступи музикантів з пострадянських країн. 27 липня — виступ на фестивалі WOMAD (World of Music, Arts and Dance).

Серпень 2014

Виступ на OFF Festival, де відбулося знайомство з Джонатаном Понманом, співзасновником культового лейблу Sub Pop Records, на якому видавались Nirvana, Soundgarden, Sonic Youth, The Smashing Pumpkins і The White Stripes.

31 жовтня 2016

Виходить спільна пісня «ДахаБраха» і Джамали«Заманили».

1 грудня 2016

Вихід четвертого студійного альбому «Шлях».

24 лютого 2017

«ДахаБраха» отримує першу премію APrize, яку започаткувала київська радіостанція «Радіо Аристократи» за найкращий альбом року — «Шлях».

Квітень — Липень 2017

Великий тур США і Канадою, який охопив 29 міст.

26 квітня 2017

Виходить друга серія третього сезону серіалу «Фарго», в якому звучить пісня «ДахаБраха»«Шо з-под дуба».

Листопад 2017

Тур по США, який охоплює 17 міст.

22 листопада 2017

«ДахаБраха» отримує премію від посла України в США Валерія Чалого «за багаторічну успішну роботу з популяризації української культури і талановите сприяння створенню іміджу України як сучасної держави з багатими традиціями».

9 вересня 2017

Магічна вистава «Сни покинутих доріг» від «ДахаБраха» в супроводі театру «ДАХ», яка пройшла на десятому «Гогольfest». Вистава була показана в Осло, Празі та Пер’є (Франція).

7 листопада 2018

«ДахаБраха» перемагає в номінації «Музичний проект року» ELLE STYLE AWARDS 2018 — премії від одного з найвидатніших журналів моди в світі ELLE.

8 листопада 2018

В український прокат виходить фільм Ярослава Лодигіна «Дике поле», сюжет якого заснований на романі Сергія Жадана «Ворошиловград». У фільмі звучать пісні «ДахаБраха»«Татарин-Братко» і «Козак».

7 березня 2019

Виходить фільм «Гуцулка Ксеня», в якому на кілька хвилин з’являються музиканти «ДахаБраха» в ролі самих себе.

3 липня 2019

Виходить перший трейлер документального фільму про феномен гурту під назвою «ДахаБраха. Шлях».

27-29 вересня 2019

«ДахаБраха» три дні грає на найкрупнішому фестивалі Бразилії Rock In Rio, хедлайнерами якого були Drake, Muse, Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi та Iron Maiden.

13-15 вересня 2019

Гурт грає на відкритті головного паризького театру Châtelet. Під час виступу на сцені проходило складне і драматичне акробатичне шоу.

6 грудня 2019

«ДахаБраха» дає свій перший і найбільший сольний концерт в Україні у київському Палаці Спорту. Ми радимо не впустити шанс побачити й почути наживо один із найважливіших українських гуртів сьогодення.