До моменту створення свого шостого альбому Radiohead підійшли у якості головних експериментаторів тодішньої рок-музики. Під час запису нового альбому Radiohead наважились на черговий експеримент — вирушили повним складом до студії у Лос-Анджелесі, де разом із постійним соратником колективу продюсером Найджелом Ґодрічем відбулась найкоротша студійна сесія з часів їхнього дебютника Pablo Honey (1993), яка тривала всього два тижні.
Після кардинальних змін у музичній складовій на альбомах Kid A (2000) та Amnesiac (2001), Hail To The Thief став своєрідним поверненням до звичного «радіохедівського звуку»: еклектичного поєднання цифрового та фізичного, гітар і живих барабанів з модульними синтезаторами та драм-машинами.
Як і всі альбоми Radiohead, музичні журналісти та слухачі доволі високо оцінили Hail To The Thief, а в кінці року альбом увійшов до усіх можливих рейтингів найкращих альбомів 2003-го.
Пізніше різні члени колективу неоднозначно відгукувались щодо шостого студійника. Серед усього Том Йорк скептично оцінював своє бажання зробити все швидко, через що постраждали деякі пісні; гітарист Ед О’Браєн відмічав, що запис слід було скоротити до 10 треків, бо його тривалість відштовхнула деяких слухачів. Том Йорк навіть пізніше запропонував альтернативний трекліст альбому, з якого взагалі прибрав деякі композиції.