Восьмого серпня, у віці 81 року помер легендарний музикант Сіксто Родріґес, більше відомий як Sugar Man. Згадуємо унікальність та самобутність пізно визнаного генія.
Новини
Помер культовий музикант Сіксто Родріґес. Йому був 81 рік
Сіксто Діас Родріґес народився у Детройті у 1942 році. Його батько був мексиканським емігрантом, а мати — корінною американкою. Сіксто був шостою дитиною у сімʼї, саме тому в нього так ім’я («six» — шість з англійської, — ред.). Змалку майбутній музикант відчував гноблення та приниження, якого зазнавав робітничий клас. Зрештою Sugar Man розповість про це у своїх піснях.
Музична кар‘єра Сіксто розпочалася з двох комерційно провальних альбомів, випущених на початку 1970-х. Після невдалого старту Sugar Man одразу опустив руки, прийняв неуспіх і подався працювати на будівництва різноробочим. Він продовжував грати свої пісні у пабах Детройта, проте про великі музичні амбіції забув. Але дарма.
Поки в США про музику Родріґеса ніхто не згадував, за океаном — у Південній Африці, Австралії та Новій Зеландії продажі його альбомів сягали шалених обсягів. Його альбом-компіляція At His Best (1977) став платиновим у Південно-Африканській Республіці (50 тисяч копій). І не дивно, адже пісні Sugar Man мали антиурядові настрої, які помітно вплинули на молодь, що протестувала проти апартеїду в країні.
Про життя Сіксто в Південній Африці, як і в решті світу, знали мало. Ходили чутки, що він наклав на себе руки під час концерту ще у 1970-х. У 1997 році дочка музиканта випадково знайшла сайт, присвячений творчості батька. Ми згадували про пісні Сіксто як про показовий приклад сплячого хіта — коли пісню спочатку ніхто не слухає, і тільки через роки випадково набуває популярності. Так було й з творчістю Sugar Man.
Після того, як Sugar Man дізнався про власну популярність у африканських країнах, він вирушив у свій перший південноафриканський тур.
Одна з головних пісень музиканта — Sugar Man. Власне через неї його і прозвали «Цукровою людиною». Це імʼя закріпилося за музикантом після виходу у 2012 році оскароносного документального фільму «У пошуках цукрової людини». У фільмі оповідалася історія двох фанатів Сіксто Родріґеса з Кейптауна, які вирішили розібратися у чутках про ймовірну смерть співака й відшукати правду — живий їхній улюблений виконавець чи ні.
Саме стрічка принесла Сіксто популярність — нарешті він став по-справжньому відомим на батьківщині. Потік слави був шаленим. Виступи та інтервʼю у нічних шоу Девіда Леттермана та інших журналістів, світові тури, участь у найбільших музичних фестивалях на кшталт Glastonbury та заслужене визнання музиканта рідним, американським слухачем.
Цього вівторка на офіційному сайті співака зʼявилося повідомлення:
«Із великим сумом ми в Sugarman.org повідомляємо, що Сіксто Діас Родріґес помер сьогодні. Ми висловлюємо наші найщиріші співчуття його донькам Сандрі, Єві та Ріґан і всій його родині. Родрігесу був 81 рік. Нехай його дорога душа спочиває з миром».
Сіксто Роздріґес — унікальний культурний феномен, який продемонстрував усьому світу, що у музики немає кордонів. Sugar Man — чудовий приклад для творців, які зарано зневіряються у власній роботі. Якщо творчість по-справжньому талановита, то світ рано чи пізно її визнає.
Читайте також: яким було життя Шинейд ОʼКоннор — видатної артистки, від якої відвернувся світ.
Читайте також: яким було життя Шинейд ОʼКоннор — видатної артистки, від якої відвернувся світ.