Через прослуховування музики на високій гучності у групі ризику втрати слуху опинилися до 1,35 мільярда людей віком від 12 до 34 років. Про це пишуть британське музичне видання Mixmag та найбільша іспанська газета El Pais з посиланням на дослідження наукового журналу BMJ Global Health Journal.
Новини
Понад мільярд людей ризикують втратити слух через прослуховування музики. Дослідження
Матеріалами дослідження стали профільні звіти та інші аналітичні матеріали, в яких вивчався досвід прослуховування музики серед молодих людей. Зіставивши дані, вчені виявили, що майже чверть із них слухали музику (наприклад, у навушниках) з небезпечним рівнем гучності в децибелах, а 48% зазнавали впливу небезпечних рівнів гучності на концертах, дискотеках і в барах.
Автори дослідження визначили, що небезпечними методами прослуховування є такі, що перевищують 80 децибелів, протягом 40 годин на тиждень. Наслідками цього можуть стати тимчасова втрата слуху та гострий шум у вухах (постійний дзвін або дзижчання), а ті, хто не контролює рівень гучності з раннього віку, у довгостроковій перспективі стають більш вразливими до вікової втрати слуху.
Щоб запобігти погіршенню ситуації, вчені рекомендують проводити профілактичну роботу.
«Урядам, промисловості та громадянському суспільству конче необхідно приділити пріоритетну увагу глобальній профілактиці втрати слуху шляхом просування безпечних методів прослуховування.
Глобальні стандарти, рекомендації та набори інструментів ВООЗ доступні для допомоги у розробці та реалізації політики та ініціатив у галузі охорони здоров’я, спрямованих на просування безпечного прослуховування у всьому світі», — йдеться у звіті. Ознайомитися з повним текстом дослідження можна за посиланням.
Нагадаємо, минулого року СЛУХ спільно з Huawei Mobile також провели дослідження щодо впливу шумового забруднення на здоров’я людей.