Першого серпня Spotify запустив в Україні розділ подкастів. Доступ до нього є в Android та iOS-застосунках, поступово зʼявляється у десктопній версії. Святкуючи довгоочікувану новину, редакція СЛУХ створила добірку українських подкастів, вартих вашої уваги. І які нарешті можна слухати на Spotify.
Тексти
Spotify запустив подкасти в Україні. Це добірка українських, які варто послухати
ПОТОП
Подкаст про музику від журналу «ПОТОП» про нових героїв сцени, якою не має бути нова українська музика, реп, думмервейв, TikTok і зумерів. Багато відповідних гостей — Паліндром, Гоня, Ницо Потворно, Rennie Cares, Юрій Бондарчук і не тільки.
Українські 90-ті
Подкаст від «Української правди» про перші роки незалежної України та буремні дев’яності. Ви зможете почути про розпад СРСР, як Україна втратила ядерну зброю та ще багато чого.
MINCULTPRYVIT
Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв запрошує до себе культурних діячів, серед яких Стас Корольов, Наталка Ворожбит, Курган & Agregat, Вадим Кириленко і Микита Рибаков. А ще іноді читає українські вірші та веде власний щоденник війни.
Наразі без назви
Ще один подкаст від The Ukrainians, у якому Анастасія Євдокимова і Богдана Неборак обговорюють українську літературу, культуру, війну та чи можна скасувати росію.
Музика з історіями
Експериментальний подкаст від видання The Ukrainians, у якому історик Ярослав Грицак занурюється в музичний контекст другої половини ХХ століття.
За 10 епізодів Грицак розповідає історію колядки, як пісня «Щедрик» отримала всесвітню славу, до чого тут українська національно-демократична революція та багато інших цікавих історій.
Хороший Поганий Злий
Костянтин Трембовецький та Михайло Рудь є авторами сценаріїв українських ситкомів, наприклад «Сидорéнки-Сидóренки», гумористами та ведучими подкасту про те, що відбувається у світі та у кіно.
Відкритий мікрофон
Подкаст про український та міжнародний стендап від Юрія Поворозника та Ярослава Друзюка — головних редакторів Vertigo та The Village Україна.
Локальна історія
Подкаст від однойменного журналу про українську історію від палеоліту до сучасності. Наприклад, що накривали на стіл української еліти 300 років тому, колядки та історичні пісні, як зʼявилась назва «Україна», неформали, Києво-Могилянська академія та ще багато речей, які не знайдеш у шкільних підручниках.
Галас
Проєкт гітариста гурту КАТ Кирила Бренера і гітариста гурту YAH Тараса Шевченка, які спілкуються з представниками українського музичного андеграунду — артистами, організаторами, власниками концертних майданчиків.
#культуравійна & #мизалишились
Два шоу піарниці та менеджерки культурних проєктів Анаід Агаджанової на радіо «Київ» 98 FM. #мизалишились — спілкування з киянами про життя в столиці під час воєнного стану: волонтерство, бізнес, творчість та нові реалії. #культуравійна — про культуру в Україні під час війни.
Вуса Гоголя
Літературний подкаст Вадима Кириленка та Микити Рибакова, авторів однойменного медіа та історичного інстаграм-проєкту Prostir.
«Несерйозний подкаст про серйозні книги», — описують проєкт хлопці. За пʼять сезонів вони встигли обговорити зарубіжну та українську класику та окремих авторів.
Не та людина
True crime подкаст про історію маніяка-вбивці Сергія Ткача, що коїв злочини на території Україна з 1980 по 2005 роки.
Протягом шести епізодів креативна продюсерка FILM.UA Олеся Лук’яненко та журналістка Анастасіа Рахманіна спілкуються зі слідчими, профайлерами, правозахисниками, несправедливо засудженими та їхніми родичами.
F1 Podcast
Огляди гран-прі Формули-1, історичні подкасти та спеціальні тематичні випуску від українського спортивного коментатора Максим Подзігуна.
Наші 30. Жива історія
Історичний подкаст від «Суспільного», у якому двадцять епізодів про проблеми, розваги та життя у девʼяностих озвучують відомі українці. Зокрема Сергій Жадан, Василь Байдак, Джамала, ONUKA, Ахтем Сеітаблаєв та інші.