Sad Novelist та Структура Щастя випустили мініальбом «Ближче», де зіграли роль романтичних партнерів. На цьому записі артисти метафорично проходять через різні стадії стосунків, а музично між ними й справді відчувається певна хімія. Тим не менш, ЕР «Ближче» страждає від тих же проблем, що й більшість творчості артистів «молодої» української сцени.
Тексти
Ромео і Джульєтта по-зумерськи. Огляд мініальбому Sad Novelist i Структури Щастя
Івано-франківчанин Sad Novelist та Структура Щастя із Княжичів на Київщині створюють музику не перший рік, але серйозно заявити про себе змогли після повномасштабного вторгнення — у 2022-му відбулося народження «молодої» української музичної сцени, коли нові амбіційні артисти почали набирати майже аномальну кількість прослуховувань.
SadSvit, «хейтспіч», «діти інженерів», vioria та безліч інших артистів та артисток посунули на стримінгових платформах представників «старого» українського шоу-бізнесу, а корисним інструментом для їхнього просування став TikTok.
Відчуття спільноти — це однозначна перевага молодої сцени. Постійні музичні колаборації між її представниками та представницями утворили окреме «зумерське» інфополе, де музиканти діляться аудиторією та вибудовують власну нішу української музики.
Для цієї ніші завжди будуть корисними спільні записи, подібні до нового мініальбому Структури Щастя й Sad Novelist. Тим більше їхні музичні амплуа уже цілком сформовані й впізнавані: Sad Novelist на «Ближче» скажений у люті на несправедливий світ навколо, Структура — страждальна, одночасно зухвала й відверта у подачі.
Протягом чотирьох коротких пісень артисти уявляють себе у ролі пари, що проходить шлях від легкої закоханості до болісного розриву через несумісність характерів. Вони добре відчувають одне одного на ліричному й на музичному рівні водночас — адже інструментально «Ближче» є спробою поєднати трепово-постпанкову стилістику Sad Novelist із вічхаусом і драм-енд-бейсом Структури Щастя. До музичної суміші також несподівано додали важкі гітарні рифи.
Вигадуючи заголовок до цього огляду, ми вдалися у крайнощі (чи кліше) й порівняли Sad Novelist й Структуру Щастя із Ромео і Джульєттою. Проте навряд чи за натхненням до альбому стоїть будь-який художній твір. Саме у поверховості розказаної історії полягає найбільша проблема цього запису.
Яскраві, але недовготривалі образи створюють відчуття швидкоплинності й кліповості цієї музики. Так, її точно послухають всередині згаданої раніше «зумерської» ніші, вона знайде свого слухача, але чи надовго? Хто з шанувальників Новеліста чи Структури зможе перелічити десяток їхніх записів із огрому раніших коротких релізів і колаборацій?
Надмірна «тіктоковість» торкається і музичного наповнення мініальбому «Ближче». Його можна критикувати за певні композиційні рішення. Але чи є сенс, коли саунд має жахливий пластиковий присмак віртуальних інструментів? Навіть електрогітара, єдиний живий інструмент на цьому записі, звучить пластиково через використання цифрових плагінів. Легкодоступність подібних способів для створення музики воістину зіграла з «молодою» сценою злий жарт.
Sad Novelist i Структура Щастя — артисти з неймовірним потенціалом. Проте увага, яку вони отримують від спільноти навколо «молодої» сцени, накладає на них певну відповідальність. Як мінімум — за постійний музичний, ліричний і технічний розвиток.
Бо «молода» сцена рано чи пізно змушена подорослішати, а мініальбом «Ближче», незважаючи на вищевказані переваги, нас до цього не наближає.
Перевірити звучання нового матеріалу Sad Novelist та Структури Щастя наживо можна буде 19 травня у Києві на їхньому спільному концерті у Bel Etage. Артисти презентують мініальбом «Ближче», а також виступлять сольно.
Крім того, 6-го травня у львівському !FESTrepublic відбудеться фестиваль «kontrabass vs 4.5.0», де артисти гратимуть на одній сцені з Kurs Valüt, Ship Her Son i Nestor Selin.
Частину прибутку з виступів буде передано благодійному фонду Musicians Defend Ukraine.
Авторка фото: Соломія Чуйко
Читайте також велике інтерв’ю із київськими рокерами-відчайдухами «Марний».
Читайте також велике інтерв’ю із київськими рокерами-відчайдухами «Марний».