Нова музика

Нова українська музика: Майкл Щур, iamyou, Гоня та інші

Максим Комлєв

Це нова українська музика, яку ми радимо послухати. 

🔊 Наш великий плейліст українських новинок 2022 також регулярно поповнюється — підписуйтесь на цифрових платформах:  Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

​​Майкл Щур — Відбитком пальця

Ніби загублений трек «Вагоновожатых» від журналіста Романа Вінтоніва, натхненний контрнаступом ЗСУ і відчуттям майбутньої перемоги.

KOLA — Біля серця

Нова пісня KOLA — як будь-яка пісня KOLA цього року. Все так само мелодично, красиво і лірично, але вже хочеться чогось нового.

Joyriders — Do Nothing Club

Ін’єкція ностальгійного року нульових на дебютній пісні львівського гурту. В гітарних партіях — тінь Placebo, у вокалі — Biffy Clyro та тих же Placebo. Класно, але таке працює лише раз. 

Mick Sunday — I Feel You

Легке та безтурботного диско від нового англомовного проєкту Макса Барських. Шкода, що не вийшло влітку та в іншому житті.

iamyou — mymanisdead
А це — заявочка на «повернення року» з глибин української незалежної музики.
Творчість киян iamyou заслуговує окремого матеріалу, і на першій за майже шість років пісні вони демонструють, чому його варто написати. Унікальний містично-експериментальний звук гурту «для поціновувачів» нікуди не подівся

 

 

Пиріг і Батіг — Колискова для кацапа

Не шароварний, трохи п’янкий і загалом неординарний мікс фольку та кабаре львівського колективу розквітає на цьому треку.

A N A S T A Z I A — Sun is Low

Українська співачка з американською пропискою продовжує шукати себе десь між найбільш томною версією Лани Дель Рей і BANKS, які зустрілися в клубі.

BRYANGIN & ARKUSH — Таке вперше

Стерильна поп-пісня на збиту тему від романтиків, які не пропонують нічого нового.

Love, Mary — Межа

Для тих, кому хочеться нових пісень Луни, є нова пісня співачки Love, Mary.

Max Paragraph — Кава і мертва русня
Іронічне за текстом і канонічне по звуку українське кантрі з тінню блюзу, яке неможливо слухати без усмішки на обличчі.

 

 

Ptashka — Мрія

Цій пісні не вистачає допрацювання по всіх параметрах, але відчувається хоча б спроба оригінально підійти до теми розбитих мрій після 24 лютого. Згадка «Скрябіна» також вийшла влучною.

KRUTЬ — Літепло

Бандуристка та співачка Марина Круть не стала ламати те, що працює добре, але обережно та виважено розширила свій звук духовими та струнними на новому релізі.

Гоня — Ні в кут, ні в двері EP

Частина треків, які мали увійти на новий альбом репера (на думку автора, він тепер втратив сенс), матеріалізувалися у вигляді мініальбому.

Схоже, що на нього потрапило найкраще — «Ні в кут, ні в двері» розвалює максимально. І якщо з текстами в Гоні й раніше все було на рівні, то тут не підкачали й біти (особливо на треку «Свічка»).

DOROFEEVA — сенси

На жаль, про перший україномовний альбом Наді Дорофєєвої сказати нічого — на ньому лише дві нові пісні (хоча «охололо» й варта плейліста), але він надихнув нас на роздуми про те, як артисти вбивають цінність альбому як формату.

Wavewalkrs — Drop Dead EP

Київський електронний дует вкотре демонструє, що вартий значно більшої уваги, ніж має на сьогодні. 

СХОЖА — Перехрестя 51

Наскільки прохідна обкладинка альбому, настільки ж мало що можна сказати про альбом співачки. Занадто правильний інді-поп про мрії та різні сторони стосунків, який і критикувати складно, бо все ніби як треба, але й жодного «вау» він не викликає. Світло пробивається на приспіві пісні «Світлофор», яку дуже радимо додати в плейліст.

IZI SURF — Тиша

Одразу два міцних реп-альбоми за тиждень — час говорити про ренесанс українського репу! (ха-ха). IZI SURF дивує вже на другому треці «Тиша» з його замішаним на блюзі біті, ніби це продовження Piss On Your Grave Тревіса Скотта та Каньє Веста. В цьому головна сила альбому — це зовсім нетривіальний за звуком реп з влучними текстами.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про те, чи відмовилася українська молодь від російської музики. Ми запитали про це дівчат і хлопців 17–21 років з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.