Нова музика

Нова хвиля українського інді-попу: 10 цікавих імен, вартих вашої уваги

Данило Панімаш

За останні роки в Україні з’явилося і заявило про себе багато інді-поп-артисток, аж очі розбігаються. Вони всі по-своєму яскраві, амбітні, з різними музичними натхненнями і впливом. Зібрали для вас нову хвилю української інді-поп-музики.

BOMZHELINA

У США є Анджеліна Джолі, а в Україні — Бомжеліна Шолі. Це — «всємірно ізвєсная реп-поетеса», альтер-его харизматичної київської співачки та дизайнерки Анастасії Рибакової.

Влітку Бомжеліна випустила дебютний міні-альбом «Бомжеліна шолі?», де на неперевершеному суржику то читає, то співає про невдалі стосунки, свою власну епічність та жіночу домінантність, що ріднить її з понтовими реперками. І дійсно, це дуже смішний та іронічний хіп-хоп.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

KULSHENKA

Іра Кульшенко — співачка, композиторка, мультиінструменталістка і колишня учасниця гурту Panivalkova. Після розпаду гурту вона почала шукати себе у веселій фанк-музиці, а знайшла у чудових ніжних романсах.

На альбомі «Хто захистить від повені дерева?» співачка приводить метафору дерева як людського тіла, а його коріння — невидимої людської душі. Її музика — стримані, трагічні фортепіанні мелодії з оркестровками, українською, англійською та французькою мовами.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

СХОЖА

Київська співачка Схожа дебютувала в цьому році з альбомом «Схожі». В своїх ніжних та меланхолійних піснях Схожа дуже виразним голосом розповідає історії про дорослішання і пошуки себе.

Схожа робить спокійний і атмосферний інді-поп, в якому можна почути ритми реггетону, синтвейву та елементи тропікал-хаусу. Однак головна зброя співачки — це її виразний голос. Цілісний і професійно зроблений, хоча місцями і наївний альбом.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Sera Sheer

Олександра Щербакова народилася у Миколаєві, а у 2013 році переїхала до Києва. Вона поступила у НАУ на архітекторку, однак на третьому курсі пішла у маркетинг і зараз обіймає посаду арт-директорки рекламної агенції Banda.

У вересні Sera Sheer випустила чудовий дебютний англомовний міні-альбом Capable Reasons, на якому змішує електроніку, тріп-хоп, інді-поп і навіть фолк. Найближчі референси до її музики — це Фіона Еппл та Кейт Буш. Детальніше про Sera Sheer читайте тут.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Shy

Олександра Карягіна — учасниця 8-го сезону шоу «Х-Фактор». Вона народилася у Донецьку, була вуличною музиканткою. Коли розпочалась війна на Сході, Саша влаштувалась працювати у міжнародну гуманітарну організацію «Червоний хрест».

Сценічний псевдонім Shy («скромна», «сором’язлива») дуже підходить її музиці і відображає її суть. Дебютний міні-альбом «Легіт» вийшов у травні 2020 року. Це легкий любовний, інколи сором’язливий інді-поп.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Karoon

Karoon — це харизматичне подружжя Лєри і Тараса Карунів. Тарас родом із невеличкого села Мислятин у Хмельницькій області, а Лєра — киянка. Подружжя гармонійно розділяє обов’язки не тільки у сімейних справах, але і у творчості: Тарас відповідає за музику, тексти, спів, Лєра — за ідеї, речитативи і зв’язки з громадськістю.

У гурту є відверто танцювальні пісні, а є похмура і містична індітроніка. Однак загальна емоція їхньої музики — це тривога. А пісні досліджують стосунки між чоловіком та жінкою.

Читайте також розгорнуте інтерв’ю з Karoon про сімейне життя, майнінг криптовалют і поняття «сільська містика».

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Krapka;KOMA

Дует мультиінструменталісток Іри Лобанок і Альони Коваленко був створений у 2019 році. Через місяць після випуску першої пісні Asylum дівчат запросили виступити на українському фестивалі !FESTrepublic. З минулого року вони встигли виступити у Іспанії, Нідерландах і зробити спільну пісню з ірландською співачкою Pixi Ink.

Гурт грає повільний, мрійливий і гіпнотичний тріп-хоп, вартий уваги лейблу Ninja Tune.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube MusicDeezer

U:LAV

Аня Монастирська — донька оперної співачки і народної артистки України Людмили Монастирської. Аня перебуває у відкритих стосунках із фотографкою Настею, однак не позицінонує себе лесбійкою, адже кохання до Людини не має статі.

Під псевдонімом U:LAV вона створює мелодійний і красивий інді-поп, в якому багато нетривіальних образів для жанру.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Тонка

Дует, який складається з учасниці 8-го сезону шоу «Голос країни» Альони Карась і електронного музиканта і композитора Ярослава Татарченка, відомого проєктами MAiAK та BUNHT.

На рахунку гурту два зовсім різних міні-альбоми. На дебютному «Так треба» музиканти грають досить сумну, похмуру індітроніку, в той час як на останньому «Таємна зброя» більше заграють з мінімалістичним IDM.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube MusicDeezer

U’me

Львів’янка Дара Бурко вчилася в Британському інституті сучасної музики BIMM і живе у Берліні. Проект U’me з’явився у 2019 році, а дебютний міні-альбом Castles дівчині допомагав створити бітмейкер і співак Zbaraski.

U’me — це холодний і мрійливий альтернативний R&B з елементами соулу. Надзвичайно легка та світла музика.

Слухати: Apple MusicSpotify, YouTube Music, Deezer

Читайте також про 13 свіжих українських реперів і реперок, які дають жару.