Інтерв'ю

KOLA: «Неможливо все життя співати й бути в трендах»

Макс Чухліб

Буремний подкаст — подкаст-шоу від медіа СЛУХ, у якому ведучий Макс Чухліб разом із українськими артистами й артистками говорить про те, що на слуху в країни, яка воює, і що є важливим для розуміння їхньої творчості просто зараз.

У новому епізоді — розмова з KOLA. Співачка розповіла про зміну сценічного образу із сексуального до ліричного, власну мрійливість та наївність, а також пояснила, як відбувається її співпраця із продюсером Іваном Клименком і лейблом ENKO.

Також ви можете послухати аудіоверсію подкасту:
Apple Podcasts (очікується) / Spotify / Google Podcasts

Далі у публікації ми зібрали найголовніше з розмови:

Зміна образу із сексуально-викличного до лірично-наївного

Зміна образу й репертуару почалися десь два роки тому — з пісні «Ба», потім вийшла «Маленька дівчинка» і «Перше кохання» — вони були вже у новому образі. Це нормально,коли ти в пошуку й не розумієш, що маєш співати, як маєш співати, і якою має бути твоя музика. 

Зараз я почуваю себе дуже органічно у своєму образі. Раніше я відчувала світ і музику не так, як сьогодні. Думала колись, що вийду і покажу всім, як класно я вмію співати. У мене був зовсім інший посил. Зараз я просто ділюся емоційним станом, бо раніше мені не подобалося бути надто «активною» на сцені.

Дитинство у творчості й житті

Ми завжди маємо зберігати у собі дитину. Інколи і я поводжу себе, як дитина. Це мені допомагає вірити у свої мрії, бути наївною, а не бути занадто дорослою і серйозною жінкою.

Війна дуже розчаровує мою внутрішню дитину. Зараз я навчилася сприймати все не так близько до серця, але раніше у мене були панічні атаки — наприклад, коли читала новини про те, як із Маріуполя викрадали дітей. Я дуже емоційна людина, і мені треба контролювати споживання такої інформації, а також дозовано спілкуватися з людьми, бо я переймаю їхні стани.

Я не є надто раціональною людиною. Звісно, живу тут і зараз, але у мене є власний світ, де всі навколо — хороші (крім росіян). Я вважаю, що людям можна довіряти. Інколи до цього світу ставлюся наївно, інколи намагаюся відмежовуватися від нього.

Критика на адресу KOLA

Критику сприймаю дуже спокійно. Навіть коли пишуть хейтери — я не звертаю на це уваги. Наприклад, була історія з нашою спільною із Krechet піснею, коли хтось написав, що ми стирили мелодію із семплу, який, до речі, попередньо купили. Але якщо людина дуже добре розбирається у музиці і професійно критикує мене, то я буду ставитися до цього адекватно. 

Я завжди прислухаюся до порад чи критики Вані Клименка, бо він справжній профі. Він може критикувати мої пісні. Але якщо мене просто будуть хейтити, то я не буду реагувати. Головне, щоб взагалі хоч щось було — бо ти взагалі нікому не потрібен, якщо нема ні хейту, ні плюсу. Якщо є хейт, то на тебе вже звернули увагу, ти якось зачепив те, що людині не подобається у самій собі — хай вона у такому разі розбирається із собою, а не з моєю піснею. 

Критика на адресу KALUSH

Мені цікаво, а люди, які це пишуть (критику на адресу KALUSH) — вони взагалі не помиляються? Вони роблять все ідеально? Це нормально — помилятися, повторити за кимось мелодію, погано вдягнутися на виступ, сказати на камеру щось дебільне. Йди займися собою краще, покажи, як ти вмієш писати пісні. Ображати людину, сварити її за щось — це недоречно. KALUSH же нікого не вбили, правда?

Якою є нинішня співпраця із лейблом ENKO

Я не є артистом лейблу ENKO, бо ми так вирішили з командою. У нас із Ваньком Клименком партнерські відносини саундпродюсера і артиста, але він має вплив на мою музику і зовнішній вигляд. Ваня багато чого мене навчив, побачив такою, якою я є насправді. Сказав: «А ти можеш бути на сцені такою ж, як і у житті?». Він дуже розумний — знається не лише на музиці, а й на життєвих питаннях. 

Я все дуже швидко схоплюю. Мені вистачило кілька разів побачити творчий процес SKOFKA, щоб перейняти щось для себе. Чи взяти щось від Вані. Постійний розвиток — це класно.

Про конфлікт Івана Клименка й Марії Бурмаки

Марія Бурмака не може сприймати критику й усвідомлювати, що хтось думає інакше. Комусь ця співачка подобається, комусь ні. Хтось вважає, що це актуальна музика, а хтось знає, що є і нова музика, яку потрібно розвивати.

Неможливо все життя співати й бути в трендах. Неможливо залишати музичний слід кожного дня. Артисти мусять розуміти, що не все вічне, а час минає дуже швидко.

З іншого боку, якщо виконавець 20 років на сцені, але все ще має енергію і бажання творити — йому теж потрібно допомагати.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Дивіться та слухайте також Буремний подкаст із Мариною Круть (KRUTЬ).

Дивіться та слухайте також Буремний подкаст із Мариною Круть (KRUTЬ).