Інтерв'ю

Знайомимось: «Скажи щось погане» — інді-рок по-зумерськи

Макс Чухліб

«Скажи щось погане» — гурт із Києва, що сформувався 2022 року. Вони грають пристрасний інді-рок із блюзовими мотивами і гаражним звучанням, а у їхньому складі лише двоє учасників — Артур Ситніков (вокал, бас) і Маргарита Гонтаренко (ударні). Музика гурту стилістично нагадує західне інді нульових, а мінімалістична подача викликає асоціації з The White Stripes.

Менше ніж за рік діяльності «Скажи щось погане» випустили три мініальбоми — «Легіт», «Легіт 2» і «Причини й наслідки самобуття». Одна з найперших композицій дуету, «Лох», завірусилася у TikTok, тож молодий гурт наразі має сотні тисяч прослуховувань на стримінгових платформах.

4-го червня «Скажи щось погане» виступлять на фестивалі «Брудний пес» на сцені від медіа СЛУХ. Придбати квитки на фестиваль за участі понад 100 українських артистів можна за посиланням.

— Розкажіть про себе. Звідки ви, де вчилися, де живете, ким працюєте?

Артур: Мені 21 рік, я родом із Бердичева. У 2019 році вступив до Києва у академію ім. П. Чубинського на естрадно-інструментальне мистецтво (бас-гітара), але після першого курсу мене відрахували. Наразі живу в столиці вже четвертий рік.

До повномасштабної війни працював оператором у інтернет-магазинах, що торгують технікою Apple, а наразі не працюю, увесь вільний час присвячую музиці.

Марго: Я з Херсона, до Києва переїхала після п’яти місяців окупації. До цього чотири роки навчалась у музичному коледжі, а зараз я на третьому курсі режисури естради. Вже більше пів року працюю у школі барабанів DrumHub.

— Як ви почали займатися музикою?

Артур: Коли мені було 11 років, я приїхав до бабусі на літні канікули. Там зустрів знайомого, старшого за мене, який на той момент уже кілька років грав на гітарі.

Мені дуже сподобалось, як він грав гарні мелодії, перебираючи струни, тож я попросив його навчити мене грати кілька пісень. Так і почалось моє знайомство з гітарою.

Марго: Музику я люблю з дитинства, бо вона постійно лунала вдома: брат грав удома на фортепіано, я постійно співала. 

Якось я прийшла в музичний магазин купувати синтезатор і побачила барабани. Вони мене одразу захопили, але я ще була дуже маленькою, щоб серйозно взяти це до уваги. В 13 років пішла в музичну школу на вокал, але вже через місяць почала займатися барабанами. Відтоді не розлучаюся з ними.

— Хто або що вплинуло на ваш музичний смак?

Артур: Сподіваюся, серед читачів є «олди», які згадають український телеканал QTV. Так от, десь у початковій школі я почав дивитися реслінг на цьому каналі, і мені дуже подобались пісні, під які реслери виходили на ринг. Зазвичай це була якась панкуха чи навіть метал. Пізніше шкільні друзі підсадили мене на Linkin Park і Slipknot — так і почав формуватися мій музичний смак.

Марго: На смак вплинув учитель із музичної школи. Спочатку я грала на барабанах марші та етюди, а потім він вирішив додати від себе щось цікавіше. Ми відразу почали розбирати пісні Slipknot, System of a Down — така музика мене дуже надихала, бо від неї линула неймовірна енергія, коли я грала її на барабанах. У той період паралельно співала пісні Адель і Лани Дель Рей просто для себе. Наразі мої вподобання — це поп, рок і соул.

— Чим ви надихаєтеся? Не тільки музично. Література, мистецтво, що завгодно?

Марго: Я завжди любила й люблю творчість, тож мене надихають фотографія та відео. В дитинстві всім подругам знімала «кліпи», монтувала та підставляла класну музику. Зараз фотографую на плівку й бачу прекрасне в усьому, що нас оточує. Природа, наприклад, надихає і звільняє думки від усіх проблем — тому й чекала весни, щоб надихатися усім навколо та кайфувати.

— Хто ваші герої/героїні? Хто вас надихає із живих чи померлих і чому?

Артур: Із померлих — Елвіс Преслі. Чому саме він? Мене надихає те, як білошкіра людина робила таку музику, що навіть темношкірі були у захваті. Це ще раз підкреслює той факт, що не важливо, якої ти статі, раси, гендеру чи навіть релігійних поглядів.

Музика — це для геть усіх, і саме Елвіс, як на мене, зміг це довести.

Марго: Герої фільмів. Я дуже емоційна, і коли дивлюсь фільми та серіали, то надихаюсь образами, костюмами, атмосферою. Щодо співаків можу сказати, що це Labrinth та Біллі Айліш. Їхня енергетика та особливе відчуття музики вражають. Ти ніби опиняєшся в іншому всесвіті, де є тільки ви самі та атмосфера пісень. Не може не надихати те, як Біллі виходить на сцену, незважаючи на, можливо, погане самопочуття, і віддає всю енергію глядачам.

— Музика для вас хобі чи щось більше?

Артур: Думаю, якби музика була для мене тільки хобі, то зараз я би працював десь у офісі. Музика для мене — життя, всі мої друзі — музиканти, все, що я вмію робити у цьому житті — це музика.

Марго: Я ніколи не сприймала музику як хобі, бо це — частина мене. Коли я почала займатися музикою, дізнаватися її секрети й з чого вона складається, вона стала моїм життям. Музика — це кожен мій день, вранці та ввечері. Барабани — це мої руки та ноги, як би дивно це не звучало.

Чому саме така назва? Як вона виникла?

Артур: У назві не заховано особливого сенсу, але вона дуже влучно підкреслює вайб гурту. Вона виникла, коли я вже завантажував наші перші треки на стримінгові платформи й потрібно було нарешті вигадати ім’я для гурту. У Instagram я мав нікнейм «saysmthbad», тож просто вирішив перекласти його українською.

Ви відносно молодий гурт, однак уже маєте сотні тисяч прослуховувань на стримінгових платформах. Як це сталося?

Артур: Це все завдяки TikTok. Трек «Лох» завірусився минулого літа, а за ним ще багато інших наших пісень почали форсити музичні медіа.

Чого бракує українській музиці у 2023 році?

Артур: Самобутність — це те, що врятує українську індустрію. Зараз в українському інформаційному просторі з’явилося багато аналогів російським виконавцям, і з одного боку це круто, бо не потрібно більше слухати російське лайно. З іншого боку — вмикаєш виконавця чи гурт, і розумієш, що ти це вже десь чув. Головне — не боятися експериментувати, і робити це від щирого серця.

Читайте також інтервʼю із Іриною Панчук, вокалісткою інді-гурту renie cares, що завойовує серця.

Читайте також інтервʼю із Іриною Панчук, вокалісткою інді-гурту renie cares, що завойовує серця.