Тексти

Зустрічайте, «Діти інженерів» — ваш новий улюблений український рок-гурт

Максим Комлєв

«Діти інженерів» потрапили на радари СЛУХ у травні з піснею «Друзі». Занурюючись в інший матеріал колективу, стало зрозуміло, що перед нами потенційно новий популярний рок-гурт. А успіх треку «Рубці» (локальний хіт у TikTok, понад 200 тисяч прослуховувань на Spotfiy та YouTube) показує, що колектив резонує з великою кількістю слухачів. 

Ми поспілкувалися з бас-гітаристом і автором текстів Сергієм Пуховим і розповідаємо більше про гурт.

«Діти інженерів» зібралися в Києві у 2020 році, хоча тріо барабанщика Петра Киданчука, гітариста Олександра Замая та бас-гітариста Сергія Пухова знайоме ще зі студентських 2010-их у Чернігові, коли вони разом грали гаражний рок. Вокалістку Олександру Копачевську хлопці зустріли на вечірці святкування нового року в друзів. Вже 1 лютого 2020-го відбулася спільна репетиція матеріалу, який увійде на дебютний мініальбом «Велкам ту юкрейн, Панк» (2021).

Музика гурту — це сируватий гаражний рок і гранж у стилі 2000-их, панківський за енергією, в лоб, але не примітивний, з пробивним жіночим вокалом. Лірика — поетична, хоча деякі пісні мають конкретні теми. Так, «З Честером помрем не в один день» присвячена фронтмену Linkin Park Честеру Беннінгтону, «Підручники» — про протести студентів у Гонконзі 2019 року, «Прогноз», за словами гурту, символізує боротьбу оптимізму та песимізму, «що є типовою проблемою для пересічного українця».

«На нашу музику точно вплинули американський рок і панк-рок двохтисячних (The Offspring, Linkin Park та подібне). З приводу особливості звучання маємо одну теорію. Я пишу пісні, не маючи музичної освіти, що дозволяє створювати відносно просту музику і водночас не підпорядковану стандартам»,

 — каже Сергій Пухов.

Призупинення діяльності через війну, сплеск популярності завдяки TikTok і повернення

У перші дні повномасштабного вторгнення «діти інженерів» роз’їхалися по різних містах України, заняття музикою гурт вважав «не на часі». 15 березня музиканти написали в соцмережах, що зупиняються до закінчення війни. 

«Популярність, якщо можна це так назвати, прийшла до нас коли ми не чекали. У березні ми побачили масу нових прослуховувань, підписників і сторіз. На питання, звідки про нас дізнались, нам відповіли — TikTok. І ми безмежно вдячні міс Arcanetea за це відео, яке набрало тоді за пару днів 160 тисяч переглядів. Хвиля українізації, завдяки якій люди самі почали шукати україномовну музику, сильно нам допомогла»,

Сергій Пухов.

«Нам пишуть ледь не з усіх міст України, що чекають нас у себе з концертом»

Як розповідає гурт, після посту про призупинення діяльності вони дуже швидко пошкодували про це, «адже музика (а особливо панк-рок) — це в тому числі протест і боротьба». У червні колектив заявив про повернення, а згодом вийшла його спільна з дуетом «хейтспіч» пісня «москва»:

«Думаю, що схожа ситуація  [популярність через TikTok]  відбувалась й у “хейтспіч”. Ми познайомились в інстаграмі, коли Діма (учасник дуету) зробив пост про наш гурт. Мені теж дуже зайшла їхня музика, тому, звісно ж, ми були дуже раді, коли вони запропонували колабу. І маю відзначити, що музика і текст “москви” написані “хейтспіч”, а вокальну партію наша Саша записала з Польщі»,

Сергій Пухов.

Зараз «Діти інженерів» перебувають в Україні та працюють над двома новими піснями, які вийдуть незабаром:

«Нас дуже мотивує реакція фанів. Всюди бачимо позитивні відгуки на зразок “як я раніше міг/могла вас не чути?” або “моє найкраще відкриття цього року”. Хіба могли ми, “дворовий” аматорський гурт, навіть мріяти про подібне? 

Нам пишуть ледь не з усіх міст України, що чекають нас у себе із концертом. Тож, певно, доведеться робити тур по Україні після війни!

Але зараз ми сфокусовані тільки на одному — на перемозі. Тому робимо все можливе, щоби підтримати звичайних українців і наших воїнів. В одній з наших поки невипущених воєнних пісень є рядок “Та як тепер писати вам пісні не про війну”. Розуміємо, що багато хто хотів би перевести фокус на інші теми, але ми не можемо.

Після війни ми повернемось до інших актуальних речей. Ми завжди хотіли направляти енергію на боротьбу з проблемами нашого соціуму, як, наприклад, корупція. Але це все мрії. Зараз для нас є тільки війна».

Слухайте гурт «діти інженерів» на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також інтерв‘ю з drimandr — новим героєм української DIY-сцени.