Перші роки праці та Друга світова війна
Фабрика музичних інструментів стала першим промисловим обʼєктом Чернігова. Ідея побудувати її прийшла у перші роки становлення радянської влади, коли в кожному обласному центрі мало бути хоча б одне промислове виробництво. Оскільки розташування Чернігова не передбачало створення обʼєкта важкої промисловості, влада звернула увагу на великі ліси навколо міста, що могли забезпечити виробництво з дерева. Тоді вирішили започаткувати найбільшу в СРСР фабрику музичних інструментів.
Будівництво розпочалось у 1933 році. До кінця року було зведено основний виробничий корпус та організовано навчальний цех, у якому майстри з усього Союзу навчали робочу молодь тонкощам створення струнних інструментів — мандолін, гітар, балалайок. Перші з них зʼявились у місцевому універмазі вже в 1934 році, тоді ж виробництво поставили на потік.
У 1941 році фабрика стала не лише найбільшим підприємством Чернігова, але й найбільшим виробництвом музичних інструментів у Європі — 1000 працівників щодня виготовляли 1500 інструментів та приносили 2 мільйони карбованців прибутку на рік. Але з початком Другої світової війни виробничі потужності зупинились, а місцеві жителі винесли зі складів усю продукцію собі додому. Коли Чернігів захопили німецькі окупанти, то на покинутій фабриці вони виробляли ящики для снарядів та труни для своїх солдат.