the record як підніжка для патріархату
У березні The Guardian опублікували текст Кортні Лав «Чому жінки маргіналізовані в Залі слави рок-н-ролу?», де вона наводить сумні факти: тільки 8% увіковічених у Залі слави людей — жінки, а виборчий комітет на 90% складається із чоловіків. Коли одного з них спитали, чому туди досі не потрапила Кейт Буш, він заявив, що ніколи її не слухав.
Кортні Лав наголошує, що можна було б не звертати увагу на цих динозаврів і залишити їх у бульбашці «патріархального невігластва», але потрапляння до Зали слави напряму впливає на фінансовий статус музикантів і музиканток. Це зокрема гарантує перевидання, дослідження, перепрочитання музичного спадку, одним словом — гарантія пам’яті. На думку Лав, канон рок-музики розподілено хибно.
На концертах boygenius обігрують стандартні «рок-зіркові» витівки — розбити гітару, поставити ногу на монітор під час соло, написати стадіонний рок-гімн про кризу в стосунках (Not Strong Enough). Вибрики гурту народжуються зі внутрішніх жартів про мачизм і патріархальність рок-канону, проте у процесі гри вони приміряють на себе чоловічу вседозволеність, а на the record будують діалог із попередниками-чоловіками: Джоном Ленноном (Revolution 0), Полом Саймоном (Cool About It), уже згаданими Елліоттом Смітом і Леонардом Коеном.
Канон — це нашарування кліше, які розчавлять тебе, якщо не сміятися їм в обличчя. boygenius ніби всоте повторюють те, що було до них, разом із тим починають з основ. Вони називають повноформатний альбом у дусі 1950-х the record — «запис»; одноразовий відбиток живого виконання, одна з подій цілого життя.