Нова музика

Нова українська музика, яку варто послухати. Травень 2021

Данило Панімаш
Максим Комлєв
Ярослав Лобинцев

Найцікавіші альбоми, пісні та кліпи травня від українських артистів. Тут і зараз.

Травень вийшов багатим на круті релізи. Фантастичний дебютник від Стаса Корольова (екс-YUKO), повернення «Вагоновожатых» з найкращим альбомом у кар’єрі, чудовий мініальбом від Ofliyan, новий моргенштерн-стайл-трек від ЮЮ, Олександр Чемеров із сольною піснею, потужні кліпи-трилери від Krechet та Alina Pash і ще багато крутих альбомів, пісень та кліпів.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

АЛЬБОМИ

The Hardkiss — Жива і не залізна

П’ятий студійник The Hardkiss і не дивує, і не розчаровує. На альбомі всього чотири нових пісні, адже інші шість вже вийшли до цього. Як завжди крутий продакшн, масштабні аранжування і хітові пісні про сили природи («7 Вітрів», «Гора»), тварин («Кобра», «Косатка») та жіночу силу і слабкість.

Христина Соловій — Rosa Ventorum

Перша частина запланованої тетралогії від Христини Соловій, на якому вона намагається знайти щастя і свій шлях у токсичному світі під майже не притаманний їй бароко-поп.

Стас Корольов — О_х
Музичний мозок гурту YUKO, що вже розпався, випустив дебютний сольний концептуальний, текстоцентричний, автобіографічний і сатиричний альбом, який буквально змушує вслуховуватися в себе. Тут змішалися Radiohead, YUKO, 2H Company, «Макулатура» і ще багато чого. Найвиразніший і найбільш непередбачуваний альбом цього року.

Hidden Element — Cycles

Заключна частина трилогії від Hidden Element. Тендітний, красивий і атмосферний брейкбіт.

SHIP HER SON — ESSEN

Антон Шиферсон випустив свій перший лонгплей похмурого, беземоційного, при цьому танцювального пост-індастріалу, з яким переміг у номінації Young Blood від премії Jager Music Awards.

Вагоновожатые — Вогнепальне
Третій повноформатний альбом «Вагоновожатых» можна назвати їхнім переродженням. По-перше, це повністю україномовний запис. По-друге, саме на цьому альбомі Стас Іващенко, Валентин Панюта і Антон Слєпаков нарешті досягли музичного балансу між танцювальними бойовиками та меланхолійно-тривожними і задумливими медляками.

Dreadnought in the Pond — 0=1

Важкий, складний і потужний дебютник від тернопільського гурту, який майстерно змішує стоунер, психоделію, прог-рок і гранж. Дуже качово, дуже атмосферно, а місцями — моторошно.

Bodya Konakov — Kyiv Summer Tracks (2014–2021)

Дебютна збірка теплих і ностальгійних треків від електронного музиканта та засновника об’єднання ШЩЦ Боді Конакова, які були написані за сім років для різних вечірок.

a b p r o j e c t — Timeless Soul
Мультиінструменталіст Андрій Богданов перейшов з російської на англійську і випустив ще один яскравий інді-роковий альбом з гарними аранжуваннями, мелодіями і чудовим продакшном.

Глобин — Медленные танцы

Мінімалістичний і яскравий поп з елементами блюзу від одеського співака Ярослава Глобіна, натхненний Томом Вейтсом, Morphine та Каньє Вестом.

SMURNO — Скло

Крутий україномовний постпанк, немов зроблений в 1980-х. Якби Sisters Of Mercy жили в Україні, вони звучали б саме так.

Ofliyan — Город
Новий мініальбом Катерини Офліян присвячений відчуттю самотності у патріархальному суспільстві й сповнений праведного соціального гніву. Голос Каті, мабуть, найеротичніший на українській поп-сцені, а у поєднанні з чіпкою і майстерною інструментальною частиною в дусі великої Sade перетворює «Город» на один із найкращих мініальбомів цього року.

HEARTPRINTS — Egomania

Гнівний, потужний і мелодійний металкор від запорізького гурту, присвячений гітаристу гурту Роману Нестеровському, який пішов із життя невдовзі після закінчення запису.

НКНКТ — СВОБОДНЫЙ СТИЛЬ

НКНКТ на новому альбомі хитається від агресивного нью-скулу до загравань з джаз-репом, який, на жаль, є тільки на треці «По кругу». Альбом записаний фристайлом з різними бітмейкерами, і біти дійсно цікаві, чого не скажеш про тексти, в яких багато параноїдальної філософії.

Тонка — Плач
Танцювальний і в той же час тривожний електропоп від дуету Ярослава Маяка та Олени Карась. Однойменна пісня була натхненна творчістю українського поета Миколи Вінграновського.

Mazhora — Fantasies

Електронний музикант Володимир Мажора, який раніше був відомий як  WWWAAAVVVEEE, змінив амплуа на електронного репера і вальяжно читає реп під танцювальні ритми. На жаль, після неодноразового прослуховування альбому неможливо виділити хоча б один трек — інструментальна частина слабка і її не рятує харизматична манера читки.

Rami Kallas — Сеанс

Непередбачуваний і вальяжний альбом, в якому сплелися вінтажний соул, джаз, хіп-хоп і босанова з електронними ритмами. До своєрідних текстів музиканта і саундпродюсера, який за освітою є психологом, треба звикнути, а от у тембр вокалу Рамі Калласа можно закохатися з легкістю.

Original Dizzy — Divergent

Лейбл Bitanga Blood випустив чудовий інструментальний альбом від бітмейкера Original Dizzy, на якому органічно міксуються стара та нова школа хіп-хопу.

ZFeelZ —All Viewers Are Confused EP
Заряджені гітарною енергією і духом юності пісні з небанальними текстами про релігію, жагу до життя, сексуальне насилля та закоханість. Цей мініальбом завтверджує ZFeelZ у статусі одного з найдрайвовіших колективів України, за яким варто слідкувати.

ПІСНІ

ЮЮ — Розовый Гелик

Якщо хтось хотів українського Моргенштерна, то мрія збулася! Новий трек барбі-хіп-хопу від Юлії Юріної це яскраво підтверджує.

Usein Bekirov, Max Malyshev, Mike Stern — Eastern Kaleidoscope

Неймовірної краси джаз від українського композитора Усейна Бекірова, записаний разом з двократним володарем премії «Греммі», ф’южн-гітаристом Майком Стерном.

Hanna Svirska — Save Yourself / Vira

Дебютний сольний авант-поповий сингл від учасниці електроакустичного дуету Tunelilisu Ганни Свірської, натхненний музичними експериментами таких артистів, як Arca та Holly Herndon.

Саша Чемеров — Кохання до смерті

Екс-фронтмен «Димної Суміші» і лідер The Gtias віддався поп-музиці та заспівав про любов. Пісня, що вкотре демонструє рівень Олександра Чемерова як лірика та мелодиста.

Каша Сальцова — Любов і ніжність

Фронтвумен гурту «Крихітка» долучилася до проєкту «Нескорений Пророк. Олена Теліга» — збірки пісень від українських артистів на вірші Олени Теліги. Вийшла легка композиція з гітарою у стилі U2 періоду альбому The Joshua Tree.

Merryruzvelt — Бути як усі

Кльовий металкор від львівського гурту Merryruzvelt з чудовими мелоідями, гітарними партіями і нечудовим клішованим текстом про «не втрачати мрію», «не втрачати надію» та «йти до своєї мети».

Dyktor — Голос

Потужний, гнівний хіп-хоп від учасника реп-гурту «Центра» про небезпечний внутрішній голос та боротьбу з ним.

Vova Zion — WWW (Whole Wide World)

Красива, тендітна пісня з чудовими хуками від артиста, якому б не завадило поміняти свій авторський псевдонім на щось більш влучне та підходяче музиці, яку він грає. Vova Zion і англомовна пісня — це як Джеймс Галушко та пісня україномовна.

Схожа, Марний — Ти так далеко

Натхненний карантинними реаліями гітарний трек від співачки та інді-рокерів, просотаний атмосферою смутку та любові.

Лилу45 — Вернуться домой

Пронизлива історія про конфлікт поколінь на особистому прикладі Лилу45 з батьками, які проявляли надмірну опіку та не приймали її потяг до творчості настільки, що дівчині довелося піти з дому.

Whaler and Renevich — Місто

Спільний трек київського продюсера та співачки з Івано-Франківська, який розповідає про страх великого міста та допомагає розчинитися у тривогах мегаполіса за допомогою чіпкого ембієнту.

ANAMUN — В облаках

Юна співачка Анна Ковтун відійшла від радіо-поп-звучання свого дебютника «Музыка, которую мы заслужили» та написала непідробно закохану інтимну пісню.

ВІДЕО

Krechet — Засинай

Короткометражний трилер у дусі Девіда Фінчера, в якому таємнича людина в масці вбиває чи то багатіїв, чи то чиновників.

BRAT — Тримайся, Єрихон

Надзвичайно мальовничий трек від BRAT, в якому ми дізнаємося, що стіни старозаповітного міста Єрихон впали не від звуків священих труб, а через хіп-хоп-вечірку з апостолами Петром і Павлом за діджейськими пультами і самим BRAT у якості церемонімейстера.

Make Like a Tree & Gréta Arnarsdóttir — My Heart Is A Dancer

Харків’янин Сергій Онищенко зняв кліп разом з ісландською співачкою Gréta Arnarsdóttir на Балі, однак місцевість у кліпі нагадує саме пейзажі вулканічного острова. Цим виконавці хотіли підкреслити єдність природи та планети, а танцями — символ життєвого руху. Вийшло граційно і чуттєво.

Alina Pash — Молитва × Колискова

Моторошний сюжетний кліп від Аліни Паш про сучасну жінку, яку розривають класичний інститут сім’ї, очікування близьких і соціуму. Тиха, але кричуща кінцівка відео тільки посилює меседж кліпу та змушує замислитися.

OTOY — Крики

В’ячеслав Дрофа продовжує вправно міксувати українську та англійську у текстах і випускати треки, які кожного разу радують звучанням.

Музику для нової роботи про его і його конфлікти написав Сурен Томасян, учасник Дорнабанди. Все стильно, а особливо кліп, але розчути голос у треку аж занадто важко.

Христина Соловій — Втікала

У відвертому відео Христина Соловій ототожнює себе з Мавкою, героїнею п’єси «Лісова пісня» Лесі Українки. Вона відрікається від критики своєї творчості та долає сторонній вплив, а образ скинутої сукні доповнюють жагу співачки до трансформації, яка поступово відбувається у новому мініальбомі співачки Rosa Ventorum I.

TVORCHI — Віч-на-віч

Олдскул, доповнена реальність та герой, який перебуває поміж віртуальним і реальним світами — TVORCHI привертають увагу до того, наскільки оманливим може бути кольоровий світ швидких розваг.

LATEXFAUNA — Bounty

Спекотна пісня про подорож закоханих екзотичною Азією віддає фанковим духом 80-х і викликає бажання запланувати собі відпустку вже найближчим часом.

SINOPTIK — The Call

SINOPTIK не зраджують собі й продовжують робити красивий космічний рок.

КОРРУПЦИЯ — Крупье

Міша Крупін флексить під стильний неошансон в оточенні вишуканих дівчат, які зовсім не вміють грати на музичних інструментах.

MIDWide — Різниця

Дебютний кліп київського інді-гурту налаштований зарядити слухача позитивною енергією та розповісти про людську унікальність. Невідомо, чи планували підсилити цю ідею за допомогою динаміки відео, однак під час перегляду від швидкості зміни кадрів починає трішки нудити.

ROSEQUIT — Зникаю

Чудовий вибуховий трек від київського рок-гурту розповідає про самоідентифікацію ліричного героя, який блукає ну дуже темним Подолом і ллє музику прямо на ведучого шоу «Антиподи» Сергія Іванова.

HEARTPRINTS — MAKE YOUR CHOICE

Українські металкорщики нагадують про іскри таланту та свободи, який кожен може втратити з часом. За словами гурту, зйомки відео були під загрозою через те, що режисер та оператор кліпу потрапили в аварію на потязі, тому побачити це відео — подвійна вдача.

a b p r o j e c t — ОК

Сонячне відео допомагає приховати справжній сенс однієї з найбільш драматичних пісень минулорічного альбому Андрія Богданова.

DAKOOKA — Ничего нет

Співачка продовжує експерименти з гітарним звучанням і видає контрастний візуал, що заграє на теми особистої амбівалентності та внутрішньої порожнечі.

BOMZHELINA — Восемнацать плюс (feat Раян Гослінг)

Якщо на дебютному мініальбомі «всемірно ізвесної реп-поетеси» переважали реп-біти та домінантна постать Бомжеліни, то на новому синглі виконавиця показує свою м’якшу фанкову сторону. Кліпом вона критикує хлопців, «які люблять знімать відіоконтент з дєвочками, а потом показувать на всяких сайтах, друзям і проче».

Читайте також колонку Олександра Варениці про кризу української музичної індустрії та 7 глобальних проблем.