Нова музика

Нова українська музика, яку варто послухати. Листопад 2021

Данило Панімаш

Найцікавіші альбоми, пісні та кліпи листопада від українських артистів. Тут і зараз.

Сильні електронні альбоми від KoloahVakula, Андрія Кириченка і не тільки, вальяжний дебютник репера Роми Майка, епічне повернення клонів «Океану Ельзи», найкрутіший кавер на пісню «ДахаБраха», дивний кліп Karoon, нові пісні та кліпи від «Бумбокс», Івана Дорна, «Антитіл» і Макса Барських та багато іншого.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

АЛЬБОМИ

вышел покурить — извини

Один із найдепресивніших реперів України Юра Авангард (вышел покурить) випустив новий альбом, на якому продовжує плисти морями і океанами суїцидальних думок. Емо-реп як він є, з гарними бітами і мелодіями, текстами про смерть і кохання.

Сома — Модуляция

Цікава суміш інді-попу, нью-вейву та синтпопу з гарними ритмами, аранжуваннями, виразними барабанами і піснями, які залишають приємний післясмак.

Koloah — Millenium Sun
Саундпродюсер Дмитро Авксентьєв (Koloah) випустив нервовий, складний і прекрасний у цій нервозності та складності альбом космічного техно-ембіенту.

Kiritchenko — Feral

На новому альбомі електронний композитор Андрій Кириченко підпорядковує звуковий хаос на стику IDM і сюрреалістичного джанглу.

Grayshapes — Lost At Sea

Міцний мелодійний металкор від киян Grayshapes. Усе в рамках жанру — зміни криків на солодкий сльозливий спів, брейкдауни, жирні рифи і відсутність будь-якої оригінальності. Втім, якщо досі любите Asking Alexandria, Bullet For My Valentine, Atreyu і так далі — вмикайте негайно, емоції 2007 року, у який (можливо) захочеться повернутися, забезпечені.

Between Two Oceans — Manifest Destiny

А це вже потужний мелодійний металкор від одеського гурту Between Two Oceans з дещо перепродюсованими барабанами, які звучать як штучне інородне тіло в канві запису.

БЕZ ОБМЕЖЕНЬ — Вільні люди

Клони «Океану Ельзи» остаточно завершили своє перетворення — ті самі стадіонні духопідйомні маніфести про вільних людей і кохання, які, на відміну від пісень «Океану Ельзи», нічим не запам’ятовуються і повертатися до яких немає бажання.

Квіти, небо, ніч, краса, весь білий світ у твоїх очах, у твоїх руках мільйони доріг і ідей, і рідних людей, і вакарчуковське бінго вже у одній назві пісні «Поклянись. Поцілуй. Обійми».

рома майк — рома майк
Рома Майк, один із учасників дуету «Ешелон», альбом якого ми внесли до списку найкращих за підсумками 2020 року, випустив сольний альбом, який готував чотири роки. Це не класичний хіп-хоп із джазовими мотивами — репер не боїться виходити за межі хіп-хопу в бік мелодійного, вальяжного і сентиментального R&B, фанку, джаз-репу і навіть міського романсу.

Anastasia Gromova — Synthetic

Третій альбом від молодої діджейки і саундпродюсерки Анастасії Громової. Три пульсуючих треки, які ідеально доповнять будь-яку рейв-вечірку.

Tember Blanche — Тут нема нікого, окрім нас

Інді-поп-фольк-гурт Tember Blanche випустив дебютний альбом, на якому намагається викреслити весь навколишній світ зі своєї бульбашки. Озирніться, схаменіться — вам не втекти і не сховатись.

Сам альбом — це тендітна та інтимна мінімалістична музика з гарним «один-в-каноевським» вокалом. Майже без прохідних пісень і з чудовим продакшном. Один з найкращих інді-попових альбомів року точно.

BLVCK x PLAYA — Caduceus

Дуже цікава спроба об’єднати енергійність танцю krump з таким же важким хіп-хопом. На виході з’являється крампкор — важка, нервова, експериментальна музика з ломаними ритмами, сатанинськими криками і попспівом на межі з церковними хоралами. Дуже цікаво і незвично.

Vakula — TENGRI
Vakula випустив дуже красивий і медитативний альбом ембіенту і етно-дабу, який дуже гарно прочищає мізки та виводить шлаки з організму. Красиво і духовно.

The COW — Shvydshe Nij Trip

Що приймали учасники київського гурту The COW під час запису дебютного повноформатника, на жаль, невідомо. Однак це явно позитивно вплинуло на цю суміш гаражно-психоделічного року. Чудовий альбом.

the raw — СВЕТА НЕТ

Гарна суміш хардкору та скрімо, з купою емоційних перепадів і переходів, від гніву до депресії, від колиски і до могили. Звучить дуже трушно і насичено.

Христина Соловій — Rosa Ventorum II
Пані Христина зайшла на територію бароко-попу і навіть тріп-хопу (пісня Les Goemons — кавер на Сержа Генсбура) з гарно розставленими акцентами та красивими аранжуваннями. Продакшн дивний — ніби альбом записаний наживо одним дублем. Слабке місце — тексти, вони залишилися такими ж інфантильними.

InnerLicht — Northern Light

Максим Коломієць, академічний музикант-гобоїст, переможець кількох композиторських конкурсів і випускник Кельнської Вищої Школи Музики випустив дебютний електронний і концептуальний альбом про подорож головного героя на Північ у пошуках Дракона. Атмосфера Півночі передана гарно, як і відчуття безумства, яке потроху окутує головного героя у снігах і самотності.

Sam Mountain — Follow The Wind

Атмосферний, поглинаючий, кришталево-чистий інді-поп на дебютному альбомі музикантки Sam Mountain. У пресрелізі не можна не звернути увагу на фразу «музика повинна бути очищеною від людського сміття», що наводить на думки про Священну Музичну Інквізицію, яка прийде і полум’ям очистить українську інді-сцену від українських інді-артистів, однак на самому альбомі такої радикальності не відчувається. Шкода!

I, Iteration — Decay Complex
Неймовірно поглинаючий альбом на стику дрімпанку і вейпорвейву від електронного музиканта Костянтина Балакіна, присвячений дослідженню ізоляції. Назва альбому влучно передає процес, через який проходить людина без соціальної взаємодії — Decay Complex, комплекс розпаду, занепаду. Електроніка з чудовим продакшном і розставленими звуковими і шумовими акцентами.

Mari Cheba — KAMA

Альбом з п’яти пісень від Mari Cheba на стику інді-року і етніки, присвячений любові та позбавленню страхів смерті. На жаль, любов смерть не перемагає.

The Rising Waters — Sociophobic

Красивий електронний інді-рок від Андрія Савіна (ISLANDINSIDE, ex-SYSTEMASYSTEM) про те, як реальність впливає на психіку. Чудовий продакшн, вокал і загальна атмосфера альбому, від кожної пісні по тілу розливається м’який медовий сум.

Zetetics — Cold Star
Четвертий альбом Zetetics, на якому вони відходять від інді-рокового звучання альбому 11:11 (2019) у бік експериментів з електронікою. Перша половина альбому зливається у єдине й нерозбірливе ціле через одноманітність ритмічних малюнків і майже однаковий темп перших чотирьох пісень.
Продакшн значно покращився, голос фронтвумен Ліки Бугайової став трагічнішим, однак інтонації та вокальні ходи нагадують Метью Белламі з Muse і періодично Тома Йорка. І хоча Zetetics вказують обидва гурти у своїх референсах, їхній вплив відчувається аж занадто.
Cold Star звучить масштабніше і амбітніше, ніж 11:11. Однак єдина хукова пісня, яку можна наспівати після першого прослуховування — Lifetime. Це експеримент, який наразі звучить скоріше як перехідна сходинка до чогось більшого.

MARUV — No Name

MARUV подалася в експерименти — гарно виходить. Перша частина альбому — інтимний і зовсім не пафосний поп. Утім, на другій половині починається та сама сексуально-провокативна MARUV, яка заходить на територію хіп-хопу в дусі Нікі Мінаж. Дивний, взагалі не цілісний, але несподівано цікавий альбом від (як вона сама себе називає) «пісі-королеви».

Лилу45 — В наушниках осень
Лилу45 розганяється другим альбомом за рік, на якому знову шукає своє звучання і напрямок руху.
Як і минулий альбом «Девочка на воздушном шаре», це суміш дворової романтики, міських романсів, попритмів, агресивної електроніки, як на пісні «Сияющие змеи», диско і навіть року («Я не Я»).
Лилу45 дозволяє собі ще і подуркувати в ліриці, як на пісні «Адреналін», що взагалі здається недоречним. Та й в принципі альбом рваний і нестабільний. Єдина стабільність — це вокал Людмили.
А на останній пісні SOS співачка скочується у якусь зовсім безнадійно-інфантильну месіанську профанацію про загибель світу і боягузтво (грубість, скупість) людства, через що ще більше враження, що співачка не знає, куди йде.

Arlekin — The Secret Garden

Лідер Stoned Jesus Ігор Сидоренко воскресив один із своїх сайд-проєктів — Arlekin.

На цьому альбомі Ігор звертається до прогресивного року 1970-х — 1980-х. Інструментальна частина альбому радує аранжуваннями, зміною ритмів і розмірів та різноманітними інструментами, які органічно вплетені в музичний сторітелінг і гарно акцентовані.

Цей альбом з одного боку здається машиною часу, яка переносить вуха у героїчне музичне минуле, коли над кожною секундою пісні працювали перфекціоністи — все на своїх місцях, кожна флейта і мелотрон. А з іншого — навіщо світові ще один альбом Marillion, коли у світі є 19 альбомів Marillion, а двадцятий — на підході?

ПІСНІ

Jamala — Потайки

Джамала завершує 2021 рік випуском трьох нових пісень, над якими вона працювала з електронними виконавцями та саундпродюсерами Дмитром Авксентьєвим (Koloah, Voin Oruwu) та Іллею Місюрою (Dub Beans, Astronata, «Печаль Любимого Блогера»). Максісингл «Потайки» — перший реліз співачки після завершення 11-річної співпраці з продюсером Ігорем Тарнопольським.

VOVK — Sho Z-Pod Duba (DakhaBrakha cover)

Без зайвих слів — це один із найкращих каверів українського гурту на український гурт.

Люсі, Koloah — Червона рута 2021

Люсі і Koloah переосмислюють головну українську пісню.

Burned Time Machine — Falling Down

Ще один епічний мелодійний металкор із Полтави, зроблений за канонами жанру. Десь на задньому плані загубився цілий оркестр, якого не чутно і дуже легко сплутати з електронними семплами.

Ready in LED — Nostaligenta

Оля Діброва віддалася чуттєвому італійському нео-диско в естетиці кіберпанку. Куди це її заведе, можна тільки гадати, однак є відчуття, що Оля трішки припізнилася на потяг 1980-х, який пішов з останнім альбомом The Weeknd.

Мужики — Плачь

Автори одного з найкращих альбомів минулого року, депресивні «Мужики» активізувалися і випустили новий сингл, від якого хочеться повіситися.

Mushroom Cow — Turn It Up

Атмосферна темна електроніка на дебютному синглі від україно-британського гурту, що був створений з учасниць програми She Makes Music.

ВІДЕО

MAX BARSKIH — Tequila Sunrise

У новому і дуже яскравому кліпі від Макса Барських не залишилося нічого, крім Енріке Іглесіаса.

Бумбокс — Імперії впадуть

«Бумбокс» пророкують падіння імперій, метафорично переносячи це у стосунки між людьми.

Іван Дорн — тебе нема сьогодні

Чуттєва і ніжна баллада від Івана Дорна, присвячена його дружині.

Саша Чемеров — Біжи Тікай (feat. Христина Соловій)

Колишній фронтмен рок-гурту «Димна Суміш» та лідер The Gitas у сольній творчості продовжує робити акцент на ліричну та інтелігентну поп-музику. Нова пісня — за участі Христини Соловій та з красивим кліпом, що знімали на березі Київського моря.

Karoon — Тихіше

Новий кліп інді-поп-подружжя Karoon важко дивитись без огиди, хоча в ньому нічого такого не відбувається. Лінчевська естетика, перенесена на поминальний день українського весілля — що може бути жахливішим? Хіба що альбом гурту «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ».

рома майк — відображення

Пісня присвячена втраті самого себе, самотності й саморуйнуванню у алкоголі та цигарках, через які пройшов репер. Це знайшло відображення у атмосферному, мрійливому кліпі, в якому Рома ніби прощається із собою минулим.

SKOFKA — Не бий собаку!

Український репер стає дедалі народнішим в контексті тем пісень. Його нова робота — про собак як друзів і господарів, які зривають свою злість на них. Кліп знімали в притулку «Сіріус» блія Києва, де живе близько 3 000 собак — кожну з них можна забрати собі (SKOFKA, до речі, так і зробив).

Артем Пивоваров — Міраж

Схоже на те, що Артем Пивоваров вирішив позмагатися з MONATIK у масштабності та візуальній красі кліпів. Дуже яскрава та амбітна робота, в якій ірраціональний світ сну та фантазій поєднується з живою реальністю.

Мантра Керуака — Не спи

Кліп на пісню з одного з найкращих українських альбомів минулого року.

СТРУКТУРА СЧАСТЬЯ — Лесбиянство (не) модно

Що буде, якщо об’єднати «кис-кис», «Пошлую Молли» і Монеточку? Київський гурт «СТРУКТУРА СЧАСТЬЯ». Найсмішніша пісня цього року, це я вам як справжній спермобак кажу.

Sasha Boole — ПЛЮЩ

Кліп-трейлер до роману українського народного кантрі-фольк-співака Саші Буля.

KARNA — Добрий вечір!

Новий кліп від гуцул-метал-бенду на пісню, присвячену українській інтелігенції ХХ століття.

Mingulitka — Sometimes

Красивий і атмосферний дрім-поп від Анастасії Гаман, гітаристки Bahroma та ексучасниці The Elephants.

АНТИТІЛА — Стань

Духопід’ємний і на щось мотивуючий кліп від гурту «Антитіла», які потроху перетворюються на Imagine Dragons у костюмчиках.

KRUTЬ — Вигадати

Чарівна Марина Круть випустила першу пташку із свого майбутнього альбому.

The Unsleeping — DEDVED

Відео на трек DEDVED (назва нічого не значить) знято в стилістиці популярних у 1990-их трешових фільмів.

Make Like a Tree & Damirichi with String Trio — Under the Radar

Мандрівний харківський музикант Make Like A Tree добрався на Балі, де зняв цей зворушливий кліп з місцевими музикантами.

Тонка — Танцюй зі мною

Порція меланхолії і сумних танців від резидентів лейблу Masterskaya.

Читайте також про найкращу українську музику жовтня 2021, яку ви могли пропустити.