Нова музика

Нова українська музика, яку варто послухати. Жовтень 2021

Данило Панімаш

Найцікавіші альбоми, пісні та кліпи жовтня від українських артистів. Тут і зараз.

Новий шароварний хітяра від Wellboy, зізнання Юрія Бардаша у хабарництві на треці YOURA, три пісні від ЮЮ з новим продакшном, альбом злого донецького хіп-хоп-брейкбіту від «АНтрацит_05», ніжний, фірмовий хіп-хоп від Kelavra, яскрава трансформація Kурган & Agregat, чудова колаборація OTOY і Promsonya, нові кліпи від Krechet, Kalush і Андрія Фріла та багато інших українських альбомів, пісень і кліпів.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

АЛЬБОМИ

АНтрацит_05 — Фирма Люкс

Суворий донецький індустріальний брейкбіт з хіп-хопом про таке ж суворе життя навколо, така собі топографія регіону, в якій можна чудово розчути експерименти раннього сольного Юрія Бардаша часів мініальбому PREDICTOR, тільки не настільки вилизаний. Абсолютно злий, агресивний, відчайдушний альбом, про серйозність якого говорять рядки: «Никто не погибал, никто и не был живым / Тут режим между старым и молодым».

ЮЮ — Подпольный

Юля Юріна продовжує шукати себе. На нових трьох піснях значно покращився продакшн у порівнянні з двома попередніми EP. Утім, напрямок залишився той самий — кислотний тік-ток-поп. Інструментальна частина пісні «На колени» качає.

Kурган & Agregat — Зембонджу
Kурган & Agregat нарешті зробили два кроки вперед і перевтілилися в чудовий диско-фанковий гурт, почали співати і при цьому залишилися собою. Музику писав бітмейкер і саундпродюсер Сир Сорока. Неочікувана трансформація, яка пішла гурту на користь, відкривши нові горизонти для експериментів.

Kelavra — Трейлер

Мрійливий і красивий хіп-хоп від ветерана хіп-хопу з 10-річним стажем Веніаміна Крижановського. Над цими трьома треками Kelavra працював три роки, на «Трейлері» він перейшов на українську. І це той випадок, коли «нова школа» хіп-хопу, яка заполонила всі 2010-ті, українською звучить впевнено, цілісно і не претензійно-пихато.

Твій Бог Сьогодні П’яний — Голос Пітона

Львів’яни ТБСП роблять усе, що їм заманеться. Це один із найхаотичніших українських хіп-хоп-гуртів — їх постійно кидає від болючих, депресивно-красивих («Чорна справа») та агресивно-іронічних («Рошенки») треків з купою найчорнішого гумору до якихось диких трешових експериментів. А ще у ТБСП сильна лірика і гра з фонетикою та сенсами.

Все це в сукупності і робить дует одним з найяскравіших треш-токерів українського хіп-хопу. «Голос Пітона» — це квінтесенція ТБСП, екстракт їхньої сутності для поціновувачів справжнього темного андеру.

Constantine — Симпатичен
Костя Дмитрієв — один із найяскравіших українських поп-співаків. Він загравав із естетикою 1990-х і робив це чуттєво, красиво і стильно, однак це чомусь так і не відгукнулося в серці слухача. Constantine пропав із радарів, а потім знову з’явився у колаборації з Іваном Дорном і досить дорнівським у музичному плані альбомом, з купою синтів і танцювальних ритмів. Сподіваємось, що цей шлях приведе Костянтина до того, чого він сам бажає від музики і кар’єри.

Emigrant — Chapters

Дебютний альбом ніжної, атмосферної електроніки на стику жанрів від харківського мультиінструменталіста Богдана Чешика. Зріла, впевнена робота в дусі Kiasmos з пост-роковим вайбом і пафосом — дається взнаки пост-рок-гурт The Dolph Lundgren, у якому також грає Богдан Чешик.

NEONKNIGHT — I DON’T KNOW LOVE

Повільний, тягучий, атмосферний мініальбом від неонового лицаря поглинаючої електроніки з потойбічним вокалом.

1914 — Where Fear And Weapons Meet
Могутній, страшний і епічний альбом на стику дет-металу, сладжу і блек-металу від підписантів австрійського лейблу Napalm Records. Львів’яни продовжують досліджувати Першу світову війну в піснях, і, як зазначає сам гурт, «цей альбом не про смерть, а про життя, адже більшість героїв пісень пережили війну, стали героями і повернулися додому».

The Wicker Man — Cynefin

Красивий акустичний альбом від дніпровського гурту на стику дарк-фольку та неокласики з гарно аранжованими гітарою, віолою та фортепіано. А от кахон місцями не дуже добре акцентований і викликає відчуття, що по голові топчуться котики-бегемотики.

Marineris — My Band Could Be Your Home

Різноманітний, але досить слабкий дебютник мрійливого альт-попу з дуже одноманітною і ніби вимученою манерою автотюнового співу від хлопця на ім’я Marineris, присвячений проблемам покоління Z.

ПІСНІ

YOURA — HABAR

Юрій Бардаш і його перший україномовний трек, у якому він зізнається, що дає хабарі. Дає, дає, дає хабарі.

Коррупция — Милиционер

Міша Крупін продовжує співати міські романси. Цього разу — про міліціонера і під ретровейв.

drimandr, Sad Novelist, EasyLover, Sleepy Andy — Подивись

Дуже потужний трек від чотирьох реперів. Не вистачає тільки Scarlxrd і його навіженого крику.

Лилу45 — Сияющие змеи / Ты не пишешь мне письма

Одне з головних відкриттів цього року, Лилу45 випустила одразу дві нових пісні — баладу «Ты не пишешь мне письма» і несподіваний експеримент — агресивний  електронний «бойовик» «Сияющие змеи» зі східними мотивами.

Quiet Advice — Time Won’t Wait

Надзвичайно крута пісня від пост-хардкорників Quiet Advice. Жирні рифи, красиві мелодії, емоційний надрив і неперевершений акцент вокаліста.

hasGotten — Quiet

Красива, сумна і дуже динамічна пісня від сольного проєкту гітариста «Крихітки» Олексія Юр’єва, під яку уявляєш себе героєм бойовика, що проривається через останні барикади з мільйонами ворогів до своєї свободи.

Kulshenka — Noir Et Lumiere

Новий чуттєвий франкомовний романс від Іри Кульшенко (ex-Panivalkova).

Улица Восток — Дворы

Скучили за постпанком? Якщо так, то ця чудова сумна пісня про відчуття провини — для вас. Осінь за вікном, час постпанкувати.

Cloudless — Псих

Учасники відборів на «Євробачення-2020» повернулися з новою безапеляційно дискотечною поп-піснею.

Steblich — Открываю

Друга пісня від Анастасії Стебліч, артистки підрозділу лейблу Bitanga Blood, у якій пропорційно змішані брейкбіт, електропоп і трохи хіп-хопу.

Zwyntar — Янголе Небесний

«Благодать / Всі горять». Пентакль київських музикантів, дарк-кантрі гурт Zwyntar на чолі з паном Divuar і поетесою Sasha Kladbische — це майже завжди весело, тонко, стьобно і з кльовим сторітелінгом. На цей раз Zwyntar прожарюють молитву як явище. Надто релігійним людям краще не слухати.

ВІДЕО

Constantine & Іван Дорн — Мозоль

Проблема цього диско-хіта в тому, що Іван Дорн і Костянтин Дмитрієв мають схожі тембри голосів і манери співу. Через це ні Дорна, ні Дмитрієва на цій пісні майже і не чутно як окремих особистостей.

Океан Ельзи — Перемога (feat. KALUSH)

Святослав Вакарчук знову несе світові духопідйомні маніфести. На цей раз — з всюдисущим Kalush.

Wellboy — Вишні

Вишневий компот, вишневі пироги, вишнева консервація, Остап Вишня, вишневий орнамент у хаті-мазанці, вишневі губи — і все це під реггетон. Wellboy — це нова шароварщина з чудовою харизмою і мастерингом.

OTOY, Promsonya — НАТХНЕННЯ

Фестиваль The Most Fest об’єднує серця, душі та створює колаби. Один із найтехнічніших та найстильніших реперів OTOY записав фіт з чарівною інді-співачкою Promsonya і зняв кльовий, атмосферний кліп.

The Rising Waters — Meditating

Нова пісня від мультиінструменталіста і майстра на всі руки Андрія Савіна (ISLANDINSIDE та ex-SYSTEMASYSTEM) і володарки чудового чуттєвого голосу Jay. Повільна, атмосферна пісня з об’ємним продакшном.

Karoon — Сніг

Інді-поп-подружжя Тараса та Лєри Карунів похмурніло й подорослішало в музичному плані. Музика стала насиченішою, а стрьомний неврастенічний кліп явно знімався під впливом фільмів Лінча.

Довгий Пес та Jointjay — Ставка на імені (з. у. Хлопець)

Як завжди вальяжний, повільний, фірмовий хіп-хоп від Довгого Пса з «Ціни ритму» та того самого Хлопця, якому лейбл ENKO допоміг зняти кліп. Із Довгим Псом Хлопець звучить значно впевненіше та краще.

KALUSH — Хвилі (feat. Jerry Heil)

Кліп з максимально дивним фіналом, адже в ньому Jerry Heil та KALUSH просять підписок через те, що пан Псючий Син заради кліпу плавав у холодній воді. Такого ми ще не бачили — щоб випрошування лайків та підписок було частиною кліпу.

Freel — Давній друг

Андрій Фріл ностальгує за світлим і безтурботним дитинством.

Krapka;Koma — Running Round

Чарівні Крапка та Кома випустили новий кліп, ніби натхненний фільмами Мішеля Гондрі.

Rami Kallas — Черная

Один із найстильніших кліпів цього місяця з кльовою неочікуваною кінцівкою — від інді-співака Rami Kallas.

Zombo & Тулим — Рівновага

Атмосферна колаба від львівських ветеранів хіп-хопу Zombo та київського гурту Тулим.

Zajka — Hunter

Дебютні пісня і кліп від нової артистки з чудовим ім’ям Zajka. Чекаємо колабу Зайки з Довгим Псом, Шершнем та Львівським Змієм. Кіберпанкова естетика, однак це не хайтек, а повний лоулайф.

VogueNeCvit — Рано

Абсолютно дика феміністично-язичницька фольктроніка від співачки та викладачки вокалу Тоні Винник, у якому прогресивна жінка між зум-конференціями і карантином обирає життя з русалками в карпатських лісах.

Old Cat’s Drama — Crystal Signals

Приглушений, клаустрофобічний трад-гот прямісінько зі склепу, у якому грають учасники Zwyntar і «Кадриль». Кліп бадьоро починається, але вже через хвилину виникає враження, що хлопці не знають, що робити далі, і обирають пафосно позувати у київських двориках.

VNATURE — TRICERATOPS MACHETE 2

Технічні стьобні дітлахи-мазафакери обзавелися кліпом на свій еклектичний хіт. Сподіваємось, що він не образить нічиї почуття.

Mokosha — З темної матерії

Ця пісня була б значно кращою, якби в ній був нормально зведений голос, адже що там пряде собі під ніс язичницька співачка Mokosha, коли переходить на речитатив, взагалі не чутно, не зрозуміло і слухається як мамбл-реп дуже низької якості. І ще є питання до текстів, адже інтригуючий початок про скло в артеріях і зустріч з Дияволом раптово переривається пропозицією викликати поліцію та біжати до мами. Ну вже якось або у відьмовство і диявольщину, або у сучасність з поліціянтами та зумерами.

KALUSH — Мала в 19

Згідно пресрелізу, Псючий Син присвятив цю пісеньку «всім дівчатам, які були в мене з 01.03.2020 по 01.03.2021». З пісні стає зрозуміло, що Псючий Син захоплювався винятково 19-річними, яких кидав і потім морозився. Ну, що сказати? Молодець, унікальний досвід, про це повинен знати кожен.

Arlekin —  It Wouldn’t Last

Ігор Сидоренко воскресив свій проєкт Arlekin і в кліпі на нову пісню пропонує розглядати свої сумні очі в антуражі осіннього лісу з близького ракурсу. Якщо нахилити обличчя до екрану, то можна зрозуміти, що Ігор їв на обід. А гра на підключеній до астралу електрогітарі в лісі — це вже класика клішованих образів.

QARPA — Баби круті чуваки

Два роки тому Ірена Карпа випустила пісню, а зараз вийшов кліп на неї. А чому б і ні? Що таке два роки у порівнянні з вічністю?

Читайте також про найкращу українську музику серпня, яку ви могли пропустити. Там теж багато цікавого!