Тексти

Танці, хвастощі та концерти у лісі: 9 кліше українських кліпів

Данило Панімаш

Придумувати оригінальні сюжети кліпів і втискатися у бюджети — це складно. Не дивно, що артистам і кліпмейкерам доводиться знаходити компроміси між ідеями та реальністю. Іноді вдалий сюжет стає настільки вірусним, що від нього важко сховатися. Ми зібрали найпопулярніші відеокліше, які вже добряче намозолили очі.

Щирі танцівники

Тренд у кліпмейкінгу, який перетворився на кліше. Історія про різноманітність, коли якісь люди поодинці танцюють або просто демонструють свою реакцію. І хоч цей сюжет не новий, він так чи інакше милий і яскравий — тому що це історія про людей. Усе ж трошки класика.

Іван Дорн гамселить

YUKO зустрічають весну

Прогулянки в хмарах

Одна з найдивніших історій — це коли артист / ліричний герой кудись іде по місту, але з його вигляду здається, що він літає десь у хмарах. Виглядає це так, ніби цей хтось трошки перебрав із наркотиками чи алкоголем, а друзі на вписці навіть не помітили, що він, артист, втік у відкрите плавання. Приблизно так виглядає кожен третій кліп LAYAH.

LAYAH ходить

LAYAH бродить

LAYAH їздить

Вуличні розваги

Артист кличе своїх друзів потанцювати на вулицю, знімає це на камеру, а потім випускає як кліп. Якщо є знайомий брейкдансер — взагалі вогонь. Здається, нас переконують в тому, щоб ми не соромилися себе і танцювали завжди, по дорозі на роботу, на роботі, дорогою додому. Але насправді нам пропонують прокинутися в неділю о 6-7 ранку, знайти затишний куточок, де ніхто ніколи не ходить, і там танцювати так, наче ніхто не бачить.

Kulshenka вийшла на прогулянку і зняла кліп

«Електромед» — адепти стріт-денсу

Чарівний ліс, поля і океани

Чомусь рок-музиканти часто вибирають для кліпів чисте поле, занедбаний склад або чарівний ліс, де грають свою потужну музику, підключивши інструменти до дупла або в нірку польової мишки. Як це працює — відомо тільки небу і землі.

OOZE і польові миші

Stoned Jesus і дупла

Небезпечне керування автотранспортом

Цей сюжет не лише намуляв, а й небезпечний. Поки в усьому світі борються з хвацькими необережними людьми за кермом, деякі артисти пропагують їзду нічним містом або складними серпантинами, висуваються з вікон і не тримають кермо. Спостерігай за дорогою або не відволікай водія! Артеме Пивоваров, це ми до тебе звертаємося.

Артем Пивоваров створює аварійні ситуації

Ми — рокери, а ви ні

Це кліпи з розряду «ми вам покажемо, що до чого» або «давайте надаємо усім по сідницях». Сюжет простий — група рокерів приходить виступати у місце, схоже на ГУЛАГ. Ще варіант: якесь місце, що застрягло в далекому минулому. І там роздає так, що світ змінюється назавжди. Треба сказати, що це кліше не встигло стати кліше, проте час від часу з’являється то тут, то там. Чекаємо, поки набридне.

O.Torvald і революція

Space of Variations і бухарики

Я багатий і крутий

Крутелики в оточенні розкішних жінок, чоловіків, дорогих машин, шампанського і пачок грошей, якими вони з легкістю розкидаються. Золоті ланцюги різної товщини, нескінченна кількість інших ювелірних прикрас. Найголовніше кліше хіп-хопу, яке тягнеться з 2000-х років.

Lil Morty — бліда копія трушних гангстерів

Я бідний, але крутий

Це теж хіп-хоп, тільки про суворий шлях по низах — дворах, районах, кварталах, гетто. А у випадку з українським хіп-хопом крутість і багатство замінюється манірним пофігізмом із серії «моя музика качає, значить я все правильно роблю» або потужною філософією вулиць — прямо у серці похмурої і важкої реальності.

«Ціна Ритму» качається

Кашляючий Ед філософствує

Постільна любов

Класичний приклад ніжної поп-пісні про любов. Вона і він у білосніжному ліжку ніжаться в променях сонця. До кімнати заходить олень, слідом за ним — їжак і семеро зайченят, у вікно влітають пташки і ніжно цвірінькають над закоханими. Невмируща діснеївська ідилія. 

Гурт «Натоліч». Не дивіться це.

Звісно, деякі баяни мають потенціал стати класикою, але хочеться вірити, що артисти будуть придумувати оригінальніші сценарії. Свіжий погляд та вміння дивувати з моди точно не вийдуть ніколи.

Дивіться також, що Франциско Гомес думає про танці українських зірок.