Тексти

10 легендарних концертів, які варто побачити кожному

Андрій Стахів

Кожен культовий музикант чи музикантка повинні у житті відіграти легендарний концерт, який ввійде в історію чи принаймні залишиться у пам’яті слухачів надовго. Джонні Кеш співав для увʼязнених, Джиммі Гендрікс закінчив психоделічну еру на фестивалі «Вудсток», U2 влаштували виступ на даху алкогольного магазину, а на концерти Мадонни закликав не ходити Папа Римський.

Читайте добірку легендарних концертів у дуже несподіваних місцях з незабутніми перфомансом.

The Notorious B.I.G. — фестиваль KMEL Summer Jam (1995)

До виступу на KMEL Summer Jam великий Біґґі вже мав авторитет ікони репу і уособлював справжній вуличний хіп-хоп. Концерт 1995 року також продемонстрував, наскільки харизматичним артистом був The Notorious B.I.G. 

Усе в цьому виступі ідеально: від влучного речитативу в чіпких треках до декількох змін фірмових нарядів Біґґі. В один з моментів розлючений репер жбурнув пляшку з водою у DJ Big Kap через поганий скретч.

Daft Punk — фестиваль Coachella (2006)

Цей виступ французького дуету однозначно занесуть у підручники електронної музики, якщо такі з’являться. Daft Punk не були хедлайнерами тогорічного фестивалю Coachella, проте саме їхнє шоу із яскравими декораціями та світлом запамʼяталося найбільше. Цей виступ якщо не змінив, то значно вплинув на подальший розвиток електронної музики.

U2 — дах магазину L.A. Liquor Store (1987)

Ірландський рок-гурт хотів зняти кліп Where The Streets Have No Name у стилі партизанського кіно — вони залізли на дах магазину алкогольних напоїв і влаштували виступ. Незапланований концерт більш ніж на тисячу людей прямо посеред вулиці ніхто не погоджував, звісно, тому поліція мала розганяти фанатів.

Nirvana — фестиваль Reading (1992)

Легенди ґранжу вкотре довели, що їхню музику краще слухати наживо. Розладнані гітари, безперервний шум, хаотичні імпровізації, але разом із тим неповторна атмосфера, повна віддача і приємний бонус — культова поява Курта Кобейна на інвалідному візку після чуток про його наркотичне передозування.

The Beatles — стадіон Shea (1965)

Історичний виступ The Beatles на нью-йоркському стадіоні супроводжувався істеричним криком «хворої» на бітломанію молоді. Заплакані обличчя разом із вирваними пасмами волосся демонструють, наскільки важливим культурним феноменом для цілого покоління стала ліверпульська четвірка.

Мадонна — тур Blond Ambition (1990)

Проводити музичні шоу потрібно так, аби Папа Римський просив вірян не ходити на твої концерти. Мадонна провокувала суспільство в турі Blond Ambition, як тільки могла. Після концерту в Торонто, Канада, місцева поліція заарештувала співачку за імітацію мастурбації на сцені під час виконання пісні Like a Virgin

Боб Марлі — театр Lyceum (1975)

Реґі-ікона Боб Марлі разом із гуртом The Wailers провів концерт у лондонському театрі у 1975 році. На виступ прийшло близько 2000 слухачів, що небагато як на масштаб Марлі, але він виклався на повну, а ми тепер маємо змогу насолодитися атмосферою двогодинного концерту легенди, щоправда, лише у аудіоформаті. 

Джимі Гендрікс — фестиваль Woodstock (1969)

Фестиваль Woodstock 1969 року став апогеєм психоделічної ери і за більш ніж пів століття обріс легендами. Але те, що виступ віртуозного гітариста Джимі Гендрікса був епічний — беззаперечний факт. Це шоу називали найвеличнішим моментом шістдесятих. Виступ Джимі завершив культовий фестиваль і одночасно безтурботні часи повсюдного вживання психоделиків у США наприкінці 1960-х.

Джонні Кеш — вʼязниця Сан-Квентіна (1969)

Джонні Кеш часто виступав у закладах обмеження волі. Концерт у вʼязниці Сан-Квентіна важливий зокрема тим, що саме під час нього зробили культове фото кантрі-виконавця, на якому він показує середній палець. Джонні Кеш присвятив цьому закладу тужливу пісню San Quentin про несправедливе увʼязнення.

Queen — благодійний фестиваль Live Aid (1985)

21 хвилина — стільки знадобилося Queen, аби вписати виступ на Live Aid в історію рок-музики. Шість пісень, які тоді виконав гурт, багатотисячна публіка виконувала в унісон. 

Це ті самі пісні Queen, які ви чули безліч разів. Але виконання на Live Aid — це зовсім інші емоції, адже бачиш і чуєш неповторну синергію виконавця і шанувальників. Легендарний вигук «Еее-Ооо» ніколи не звучав так злагоджено від Фредді Мерк’юрі та величезної аудиторії.

Читайте також історію воскреслих легенд українського року гурту «Мертвий півень».

Читайте також історію воскреслих легенд українського року гурту «Мертвий півень».