Тексти

Барбі зацінила українську музику: 6 її улюблених виконавиць

Барбара Гендлер

Нещодавно відбулася довгоочікувана премʼєра фільму «Барбі» режисерки Ґрети Ґервіґ. На прикладі найпопулярнішої у світі іграшки підіймається питання проблем жінок у патріархальному суспільстві. Барбі показує свою трансформацію не просто як ляльки, а і як жінки, що усвідомлює своє слабке становище, має широкий спектр емоцій і хоче справедливості та рівності у світі для себе і своїх посестер.

Барбі дивує нас своєю сильною особистістю. А сильна особистість повинна мати чудовий музичний смак. Ми запитали у самої Барбі (так-так), кого з українських виконавців і виконавиць вона слухає і чому вони їй подобаються. Обережно: можуть бути спойлери.

Привіт, друзі! Привіт, СЛУХ! Я думаю, ви чули про мене: або ви були власниками й власницями ляльок Барбі, або нещодавно ходили на премʼєру фільму з моєю участю (ще там був Кен, але кого це обходить).

Я вирішила спробувати себе у новій ролі: акторкою я вже була, і мені сподобалось, настав час випробувати свій талант у музичній журналістиці. Розумієте, просто в Барбіленді стало трохи нудно: русалка Барбі (Дуа Ліпа) співає ту саму пісню по колу, і мені це почало набридати. Тому сьогодні я повертаюсь у реальний світ і ділюсь з вами своєю добіркою улюблених українських виконавиць.

Death Pill

Коли мене переповнює злість і агресія, я завжди вмикаю Death Pill. Памʼятаю випадок, коли Кен вирішив зруйнувати мій чудовий і яскравий барбі-світ і принести туди свій дурний патріархат, через що в мене сталася депресія. Мене обурило те, як він сприймає жінок — так, як і чоловіки в реальному світі: скільки би ти всього не робила, ти завжди будеш недостатньою і ще й винною.

І усю цю злість і обурення мені допомогли виплеснути Death Pill: вони такі злі, несамовиті — а як вони кричать! Те, що треба, коли йдеш руйнувати патріархат і вправляти мізки Кенам.

ТУЧА

Спочатку я не зовсім прониклась музикою Марії: все таке швидке, похмуре і трохи агресивне. Але з часом я втягнулася і знайшла з нею спільну мову! ТУЧА — це приклад для наслідування. Вона не боїться бути справжньою, щирою, нічого не приховує від інших і говорить так, як вважає правильним. А її останні пісні «Мій Верше» і «ДекаДанс» — особливо «ДекаДанс» — це найкращі композиції для наших шалених вечірок у Барбіленді!

badactress

badactress розуміє мене так, як ніхто інша. Вона, як і я, бачила цей суворий світ, його жорстокість і несправедливість. Через своїх улюблених дитячих персонажів — Алісу з Дивокраю, Снігову Королеву, Білосніжку — вона показує, які схиблені й дивні реальний світ і суспільство, повне стереотипів і невиправданих очікувань. Мені, звісно, не дуже приємно, що вона не згадала про мене у своєму останньому мініальбомі villain era, але, сподіваюсь, що badactress ще присвятить мені пісню у майбутньому. Чекатиму, люба!

Тонка

Це так дивно, але від музики «Тонка» мені й весело, і сумно, і тривожно водночас. Шкода, що Олена Карась і Ярослав Татарченко не взяли участь у написанні саундтреку до мого фільму. Здається, їхня творчість чудово передає відчуття меланхолії і внутрішньої нестабільності — але в химерний танцювально-тужливий спосіб. А голос Олени сильно відгукується всередині мене і пробиває на сльозу — а я, на хвилиночку, ніколи не плачу, тому що я лялька.

артилерія 

Інколи мені здається, що Валерія Домрачова, тобто «артилерія», живе у якомусь своєму, зрозумілому тільки їй світі. Але це допомагає нам порозумітися: я так само живу у вигаданому ляльковому Барбіленді. Тексти її пісень завжди викликають у мене мільйон запитань, але водночас хочеться кричати: «Так! Ти абсолютна права! Ти маєш рацію!» Особливо це відчувається на пісні «недостатня»: мені теж інколи здається, що я — недостатня, і ніколи не була й не буду такою.

YUVI

Коли я вперше почала думати про смерть і усвідомлювати свою пластикову крихкість, я знайшла YUVI, з якою мені було вже не так страшно і самотньо. Уляна Автенюк, як і я, може відчувати тисячу і одну емоцію одночасно. Таке відчуття, наче я знайшла нову сестру, з якою у нас купа спільного. Вона чогось боїться і відчуває власну слабкість — як і я. Але все одно продовжує йти далі й боротися за своє місце під сонцем — як і я.

Слухайте також нову добірку української музики від СЛУХ — там є виконавці, до яких Барбі ще не добралась.

Слухайте також нову добірку української музики від СЛУХ — там є виконавці, до яких Барбі ще не добралась.