Тексти

15 українських хіп-хоп-альбомів 2020, які ви могли пропустити

Данило Панімаш

Ніколи ще український хіп-хоп так не боровся за своє життя, як у 2020 році. І справа не у коронавірусі. Його вже встигли поховати, воскресити та розкритикувати. Однак він демонструє, що йому чхати на те, хто там його ховає і захищає. Він живе і розвивається.

Це — 15 найкрутіших та найцікавіших українських хіп-хоп-альбомів 2020 року майже на будь-який смак і для різних поколінь.

Ешелон — Колишні Люди

Заходимо відразу з козирів. Це — один з найкращих українських хіп-хоп-альбомів цього року. Цілісне полотно з 11 треків, над яким репери Воха і Рома Майк працювали 4 роки. Атмосфера, флоу, тексти, музика — хлопці йдуть проти трендів і впевнено доводять, що справжній хіп-хоп живе у крові. Неймовірно крутий альбом. Трек «Треба Йти» — справжній, сука, шедевр.

Monsto — Changes

Неймовірно крутий альбом від київського саундпродюсера та учасника креативної команди The Trouble Tribe. Продакшн на висоті, а на фітах — репери Wavy Dem, Birch та НКНКТ. Загравання з електронікою, фанком та драм’н’бейсом.

T-Fest — Выйди и зайди нормально

На новому альбомі чернівецький треп-вундеркінд зізнається в любові до свого рідного міста. Точніше, до свого далекого минулого, яке пройшло у Чернівцях. На записі також можна почути старшого брата Ті-Феста і двох його старих друзів. Крутий, агресивний і атмосферний альбом.

БАЙСТРЮКИ — Цвіт Папороті

А ось ці хлопці — справжнє відкриття. Темний і похмурий україномовний треп з купою матюків та едлібів, агресивний і качовий, з розслабленою читкою та нахабними інтонаціями. «Все, що я роблю — це прославляю байстрюків». Краще і не сказати.

Довгий Пес — #олскул

Довгий Пес із культового львівського гурту «Ціна Ритму» — один з найактивніших та найпродуктивніших учасників українського хіп-хоп-ком’юніті. Альбом #олскул — яскраве цьому підтвердження. 12 спокійних і атмосферних треків про життя. Вуличні філософи ще живі: «Це життя — папір туалетний».

Мужики — Ниже Среднего

Експериментальна робота, яку неможливо віднести до одного жанру. Тут можна знайти і брейкбітову електроніку, і тріп-хоп, і навіть панк. З хіп-хопом «Мужиков» ріднить зосередження на текстах і речитатив, а найближчим референсом будуть культові гурти «Макулатура» та «Ночные грузчики».

Dilla Dank — DANK

Досить класичний треп із класичним звучанням і темами від учасника київського хіп-хоп-об’єднання Dirty Flat. Впевнений альбом, який інколи нагадує про чернівецького вундеркінда T-Fest. А сам Dilla Dank на бітах пурхає як метелик, хоча автотюн уже дійсно задрав, сил немає.

DELTAA — Delta Force 2

Крутий і різноплановий альбом від Delta Arthur, справжнього миколаївського гангстера і кліпмейкера alyona alyona. Тут є місце і для трепу, і для емо-репу, є навіть етно-елементи (трек «ММА»). А на треку «Боимся лишь себя» засвітилася зірка російського оверграунду — Boulevard Depo.

Проклятый — Во Сне

Фрешмен Проклятий займає нову для українського хіп-хопу нішу — сатанинсько-декадентського важкого трепу в дусі Ghostemane. Детальніше читайте тут. Проклятий репер для проклятого покоління TikTok.

REYK — одинокий север

Харків’янин Вадим Редька, він же REYK, випустив сумний романтичний альбом про самотність і кохання, на якому читка межується зі співом. Місцями можна почути вплив Lil Peep завдяки гітарним гранжевим переборам, однак у музиці REYK є місце для світлої надії. Дуже свіжий і талановитий альбом з купою потенційних хітів типу «Спейс Лавер» і «Ты Не Моя Любовь».

Birch — Visa Denied

За якістю продакшну це один із найкрутіших релізів. Місцями спокійний і релаксуючий, а місцями — індустріальний та агресивний хіп-хоп від 21-річного фрешмена, який звучить як досвідчений профі — Birch. Чекаємо від хлопця нової музики і робимо на нього ставку як на зірку, адже його трек прицінив сам A$AP Rocky.

044 Rose — БРАТ

Мабуть, найцілісніший альбом від плодовитого київського клауд-репера. Якщо на минулих релізах були зовсім незрозумілі треки, що вибивалися з емоційної та звукової концепції, то на «БРАТ» усе звучить гармонійно і в тему, без дивних скітів та різких мультижанрових переходів.

bezobid — сначала напейся

Концептуальний альбом про кохання, алкоголізм та з’ясування стосунків. Ще один класичний і доволі приємний приклад эмо-репу з переконливою атмосферою. Те, що треба для самотніх стражденних зумерів. Найкращий трек — «Моя на все сто…».

KLIM beats — Snippets Of Life

Цей альбом присвячується тим, хто вже стомився від трепу, емо-репу і трекам про свою крутість, самотність, депресію чи неіснуюче багатство. Хоча б тому, що цей альбом повністю інструментальний і зроблений з коханням до нью-йоркського бум-бепу. Дуже красивий, вайбовий і живий запис від бітмейкера KLIM beats, володаря 33 альбомів на бендкемпі.

Sleepy Andy — Дзен (ЕР)

Для іванофранківця Sleepy Andy це дебютна робота, яку він записав самостійно у себе вдома. Дивна суміш легкого трепу з автотюновим поп-панком в дусі гурту «Пошлая Молли». Міні-альбом звучить дуже наївно, особливо коли хлопець читає «мої рими як Шекспір». Хіп-хоп для покоління Z, і сміх, і гріх.

Читайте також про 11 українських хіп-хоп-альбомів 2019 року, які ви могли пропустити.