Нова музика

11 українських хіп-хоп альбомів 2019, які ви могли пропустити

Данило Панімаш

Навіжений Юрій Бардаш, хіп-хоп-самогубець «вышел покурить», теплі та лампові «Ціна Ритму», осатанілий «Твій Бог Сьогодні П’яний» — в українському хіп-хопі стелити може не тільки alyona alyona. Слухайте альбоми жанру, що вийшли в першому півріччі 2019-го і варті не меншої уваги, ніж «Пушка».

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

Твій Бог Сьогодні П’яний

Грязна Дорога

Злий, грязний, повністю антисоціальний реп. Достатньо послухати пісню «Рошенки» з рядками «Ми убили президента/Убили файним стафом/Ми ідемо по рошенки/Убиті файним стафом» чи «Похоронна справа» з Ванпанчменом, учасником львівського дуету «Глава 94» на фітах. Альбом не для людей зі слабкими нервами, і в цьому його особливість і привабливість.

У ПЛЕЄР
Похоронна справа, Рошенки

вышел покурить

север

Мінімалістичний альбом одеського репера, безвихідний, депресивний і болючий. Монотонна читка немов під антидепресантами, тексти немов написані самогубцем. Кров, самотність, відсутність кохання, смерть, транквілізатори і тотальне розчарування у всесвіті. Накриває міцно, тримає довго.

У ПЛЕЄР
Комната, Пропущенный звонок

YOURA

Plan Б

Юрій Бардаш зліз зі смішних «Грибів» і це пішло йому на користь. Перший сольний міні-альбом PREDICTOR був свіжим подихом, балансував між злим автобіографічним хіп-хопом та пост-індастріалом. Новий повноформатний альбом продовжує ту саму лінію. Похмурий, важкий, галюциногенний Plan Б, у який варто зануритись з головою.

У ПЛЕЄР
Агент, UNDERATTACK

BRAT

Томос

Експериментальне щось, чи то хіп-хоп, чи то індастріал від поета Григорія Семенчука. Іронічний, місцями агресивний міні-альбом, який може органічно звучати і на рейв-вечірці, і в прокуреному барі. Темний BRAT знає, що робить і чого хоче.

У ПЛЕЄР
Томос, Галичина

Ціна Ритму

Вічний Двигун

«Ціна ритму» не марно назвали альбом «Вічний двигун». Це пам’ять про золоту еру хіп-хопу, така собі ностальгія за 1990-ми роками. Довгий Пес, Джонні Дивний та Аппекс просто змушують хитати головою під міцні біти, качатися на стільці та підстрибувати під час прогулянки.

У ПЛЕЄР
Листи, Непідвладний

Довгий Пес & Original Dizzy

10 Хвилин На Березі Моря

Енергійності Довгого Пса можна тільки позаздрити. Минулого року він випустив свій перший сольник, а у 2019-му засвітився вже на двох альбомах — з «Ціною ритму» і на власному міні-альбомі разом з одеським бітмейкером Original Dizzy. Меланхолійна, насичена музика, від якої швидко п’янієш.

У ПЛЕЄР
Бум, Втеча

GODZILLA

3D

Ще одні представники нью-скулу, які перебувають десь на межі з депресією, інколи ледь не впадаючи в істерику. На альбомі є одна світла лірична мелодія, однак від тексту до неї хочеться повіситися.

У ПЛЕЄР
Живий мертвий, Одна

Бабадук

Я И Мое Я

Репер, який взяв свій псевдонім на честь фільму жахів та інколи нагадує Ghostemane. Нестрашний хорроркор, монотонний, при цьому атмосферний. Тексти пісень, схоже, описують внутрішній монолог чудовиська з того самого фільму жахів «Бабадук».

У ПЛЕЄР
Поплавило, Внутри тебя

Kolibri

911

Учасник харківського гурту KDK випустив свій перший сольний альбом, на якому атмосферний хіп-хоп плавно перетікає у ліричну поп-музику і навпаки. Багато різних ступенів кохання, ніжних страждань і такого самого ніжного співу. Сльозогінний і романтичний альбом.

У ПЛЕЄР
Район, Нирвана

кАчевники

Бодрый (сторона Б)

Качовий та розслаблений хіп-хоп із елементами фанку та нестримним коханням до джазу від Андрія Запорожця (SunSay), Вячеслава Семенченка (Fame) і Дениса Мехальченка (Den Da Funk). Єдиний світлий промінь серед депресивних жахіть цієї підбірки.

У ПЛЕЄР
Вайб, Готов или нет?

INDT

On Cloud 9

Ось що буває, коли інді-роковий гурт вирішує побавитись з хіп-хопом. Чотири спокійних, впевнених треки з чотирма різними реперами з Європи. Що вийшло з цього, хіп-хоп чи тріп-хоп, сказати складно.

У ПЛЕЄР
Chicago, Look Around

Читайте також про найкращі зарубіжні альбоми 2018 року.