Плейлісти

Що слухають Tember Blanche

Андрій Стахів

Ми розпитали Tember Blanche про музику, яку вони слухали у дитинстві, й те, що сформувало їхні музичні смаки. На смак гітариста Влада Лагоди вплинули тато, аніме і реслінг, а вокалістка Саша Ганапольська розповіла, що на її плейліст впливали улюблені гурти хлопців, які їй подобалися. 

Спеціально для СЛУХ київський дует зібрав плейліст 30 улюблених пісень — серед них багато імен світового поп-року та сучасної української інді-музики.

Яку музику ви слухали в дитинстві?

Влад: У дитинстві я слухав те, що було в батьків на касетах: Scooter, «ВІА Гра», якісь тогочасні хіти, Валерія — абсолютна дичина. Ти не обираєш у дитинстві, що слухати. Мені подобалася ця пісня [наспівує тему з радянського мультфільму «В синем море в белой пене»]. Тільки не знаю, можливо, моя пам’ять мені зраджує, але була версія не російською — от вона мені в дитинстві дуже подобалась.

Пізніше, у ранні шкільні роки, я слухав Верку Сердючку, пісні з мультфільмів. Поступово почав слухати музику з аніме, різні саундтреки, і потім через вплив батька та перегляд «самців-ссавців» — тобто реслінг WWE — я прийшов до рок-музики. Слухав багато Alter Bridge, Guns n’ Roses, AC/DC — це вже від батька. Ще Judas Priest, Metallica, а за ними пішли й Nirvana, і Девід Бові, і The Beatles, і все-все.

Саша: У мене, мабуть, усе трохи гірше з точки зору російськомовності музичного простору, тому що мої батьки дуже любили «Машину времени», Булата Окуджаву, групу «Браво». Я так само в дитинстві слухала те, що було у батьків на касетах — Аллу Пугачову, з такого, що я прямо добре пам’ятаю. Із закордонних — першим гуртом, який я послухала, був Modern Talking, мама його дуже сильно любила. Мені на CD-дисках ставили різну класику.

Був такий епізод у моєму шкільному житті, коли з’явилась мережа «ВКонтакте». Через усілякі пабліки я знаходила музику, де під красиві картиночки викладали різні пісні. Першим попгуртом, який полюбила, був Maroon 5. Любила слухати Шакіру, Крістіну Агілеру, Ріану — танцювальну музику з крутим жіночим вокалом. Але були і різні вкраплення року, типу Aerosmith чи Arctic Monkeys, які з’явились в моєму житті також завдяки паблікам «ВКонтакте». З української музики перше, що я прям зацінила у шкільні роки, — «Океан Ельзи»

У пʼятнадцять я спробувала піти у музичну школу, і мене вистачило на пів року. Але там був музичний гурт, який грав кавери на Scorpions та The Beatles. Відтоді дуже сильно полюбила музику «бітлів».

Як із дорослішанням змінювалися ваші музичні смаки?

Саша: Уже під кінець школи мої смаки почали змінюватися. У шістнадцять я почала слухати Bullet for My Valentine, Asking Alexandria, тоді ж відкрила для себе Bring Me the Horizon, але цей період доволі швидко пройшов. Насправді це був якийсь підлітковий максималізм. У студентстві я перейшла на легшу музику: інді-рок та інді-поп. Мабуть, це пов’язано з тим, що я познайомилася з Владом якраз перед своїм другим курсом. Ми, в принципі, зійшлися через те, що любили подібну музику. Влад відкрив для мене світ Coldplay, Льюїса Капальді, ми разом для себе відкрили Тома Розенталя

Зараз найчастіше слухаю Foals, Тома Розенталя. Люблю останнім часом музику Man I Trust. Ми рідко зациклюємося на чомусь, слухаємо все нове, що виходить в п’ятницю, намагаємося слухати різну музику, щоб самим не стояти на місці. З українських люблю також «індюшатину»: Renie Cares (наші хороші знайомі), Blooms Corda, ну, й інді з нотками рейву — thekomakoma.

Влад: Єдині, кого я слухав у одинадцятому класі та на початку університету, — це O.Torvald. Після них у плейлісті зʼявилося більше української музики: Epolets, Bahroma, Arlett і так далі. З часом в англомовній музиці мої смаки дуже спопсилися: я підсів на Kodaline, Coldplay. Музика, яку я слухав, ставала все легшою і легшою.

Наразі мій улюблений закордонний гурт — Coldplay. Слухаю дуже багато музики, тому що це моя робота. Я хочу бути в курсі того, що виходить в Україні, постійно шукаю нові жанри, альбоми, артистів. Якщо оцінювати мій музичний смак за колекцією домашнього вінілу, то там переважає лайтова інді-музика, інколи фольк-рок на кшталт The Lumineers, або інді-фольк, як Ґреґорі Алана Ісаков чи Том Розенталь.

Хто або що вплинули на ваші музичні смаки в дитинстві та юності?

Влад: На мій музичний смак вплинули здебільшого тато, аніме і реслінг — такий класний набір.

Саша: Я конформістка, визнаю. На музику, яку я слухала, дуже сильно впливало моє оточення. Якщо мені починав подобатися хлопець, який слухає рок — я теж піду послухаю рок. Люди, які мені були важливі в певні етапи мого життя, впливали на мій смак.

Перший артист, альбом, трек, які перевернули ваше життя.

Влад: O.Torvald, пісня «Без Тебе», альбом «Примат» (2012). Я почув цю пісню у 2012 році, а в 2013-му поїхав до Києва на виступ гурту в клубі «Юність». На цьому концерті я зрозумів, що хочу так само стояти на сцені й співати для великого залу людей. Після того я був на O.Torvald 35 разів, але той концерт і виконання «Без тебе» для мене визначні.

Саша: У моєму випадку це «Один в каное», пісня «Пообіцяй мені». Я була в літньому таборі у 2015 році. «Один в каное» вже існували, але я ще не знала про них, бо «ВКонтакте» не донесла до мене цю інформацію. У таборі я почула «Пообіцяй мені», і просто офігіла від того, що українська музика може бути настільки гарною. Мені здається, тоді я підсвідомо захопилася ідеєю, що можна просто взяти гітару і написати гарні слова.

Перший концерт, на якому ви побували?

Влад: Перший концерт, на якому я був свідомо, був саме концерт O.Torvald. Ще був фестиваль на десятиріччя «Миронівського хлібопродукту», де виступали Потап і Настя, «Скрябін», Ніколай Басков, «Поющие трусы». Ну от такі мастодонти, усілякі різні артисти. Мені було десять років і тоді усе моє рідне місто Миронівка було на тому концерті.

Саша: Мені завжди трохи соромно казати про перший концерт, на якому я була, але як я вже казала — шістнадцять років, підлітковий максималізм… Ми з подругою пішли на «Пошлую Молли». Чесно, це був поганий концерт. Я тоді трохи випала з аудиторії, яка прийшла на цей виступ, і зрозуміла, що це зовсім не моє.

Назвіть найважливіші пісні, які змінили ваше життя або сприйняття музики як такої.

Саша

Tember Blanche — Вечорниці

Жодна пісня так не змінювала наше життя, як ця. Іноді здається, що все, що ми маємо зараз — це завдяки тому, що ця пісня вийшла у вдалий час. 

Arctic Monkeys — I Wanna Be Yours

Перша офігенна пісня, яку мені підсунув «ВКонтакте». Музика, від якої хочеться лягти й плакати. I Wanna Be Yours — пісня моїх тринадцяти років, вона пов’язана з якимось абсолютно наївними мріями, тому вона для мене така важлива. 

Один в каное — Пообіцяй мені

Про неї я вже розповіла.

Years & Years — The Whale 

Досі дуже сумно, бо її немає ніде. Вона була в якомусь «індюшному» фільмі, і є десь неякісне відео на YouTube з цією піснею. ЇЇ нема на стримінгах, і мені здається, що це робить її такою дорогою для мене.

Tom Rosenthal — It’s OK

Ця пісня пов’язана з початком наших із Владом стосунків. Вона просто нагадує про все хороше, що ми маємо. 

Billie Eilish — Bellyache

Це, здається, пісня нашої кар’єри. Коли ми тільки починали співати, то часто співали її на вулиці, на ній вчилися співати в інтервал. Вона нам дала дуже багато.

Влад: 

O.Torvald — Без тебе 

Про неї я вже розповідав. Вона мене познайомила з O.Torvald.

Bob Dylan — Knockin’ on Heaven’s Door

Пісня, яка перевернула моє ставлення до музики. Коли я її почув, то перейшов із неусвідомленого споживання музики до того, що почав прямо шукати, слухати альбомами класичний рок і фольк 1960-х, 70-х і 80-х.

The Beatles — Let It Be 

Саме цю пісню Саша попросила в мене заспівати, коли вперше підійшла до мене на Контрактовій площі, на вулиці.

Спеціально для СЛУХ Tember Blanche зібрали 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Спеціально для СЛУХ Tember Blanche зібрали 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі:  

Читайте також: що слухає музикантка Марія Тучка (ТУЧА).

Читайте також: що слухає музикантка Марія Тучка (ТУЧА).