Плейлісти

Що слухає Марія Тучка (ТУЧА)

Андрій Стахів

СЛУХ розпитав Марію Тучку (Туча) про найважливіші для неї пісні. Вона розповіла, під яку музику прибирала у дитинстві, які треки вперше отримала по інфрачервоному порту і як музика Тома Йорка змінила її життя.

Спеціально для СЛУХ музикантка зібрала свої улюблені пісні. Morandi, Бенні Бенассі, Лама та ранній «Скрябін» — вийшов теплий та інтимний плейліст. Ми послухали, пустили ностальгійну сльозу, і потім переслухали знову. Радимо й вам зробити усе в такій самій послідовності.

Яку музику ти слухала в дитинстві?

Точно памʼятаю касету зі збіркою творів Ріхарда Штрауса, під яку ми з мамою прибирали. Ще пригадую касету з кліпами, де було зібрано поп-хіти, чомусь у памʼяті саме A-ha. Пісня Earth Song Майкла Джексона, від якої я ревіла і, по ходу, тоді ж вирішила стати веганкою. Ви ж бачили кліп?! Ще батько слухав альбом «Казки» (1997) «Скрябіна» і я разом із ним.

У шкільному віці я прибирала вже під Scooter та ловила на радіостанції Morandi. Слухала все підряд і назв не знала, бо по інфрачервоному порту передавались треки, підписані купою символів. Точно памʼятаю Tiësto, The Chemical Brothers, The Prodigy, і, звісно, Бенні Бенассі. Плюс Erreway, бо я була фанаткою серіалу «Буремний шлях». Мала записи з лайв-виступів «Фабрики зірок-2» на MP3-плеєрі, який потім у мене вкрали. І куди ж без «Тату»?

Як із дорослішанням змінювалися твої музичні смаки?

Radiohead! Насправді тоді вже почала більше розбиратись у якісній музиці, бо зʼявився інтернет. Muse, Nine Inch Nails, Bjork, Massive Attack. Я завжди хотіла для себе викласти якусь структуру жанрову, й досі хочу. Класики слухала багато (не буду казати кого, бо там росіяни). 

Хаотично трохи було. У «ВКонтакте» стільки всього, що і не пригадаю. Окремим кайфом було підбирати картинки під музику на стіну — інколи під настрій, а інколи щоб тонко натякнути, що думаю про хлопця.

Потім зʼявилися woman rage (образ розгніваної жінки у мистецтві — ред.) — Cobrah, Doja Cat, Shygirl, Charlie XCX, Sega Bodega, Flume, Керолайн Полачек. Французів люблю різних, особливо Sebastian. Зараз мало слухаю, бо нема часу. Вертаюсь часто до того, що в універі слухала, через сентименти. Взагалі та музика ніби на усе життя.

Хто або що змінює твої музичні смаки?

Усе потроху змінює, бо я стараюсь аналізувати саме музику, технічно: що, де і як використовують — як обробляють вокал, як семплують, як розкривається бас і так далі. Умовно десь звучатиме прийом, який Том Йорк використовує, але у моїх піснях це не буде чутно. Біда музиканта в тому, що музика зводиться до сухого аналізу і кайфу стає менше. Я сумую за «просто слуханням».

Перший артист, альбом, пісня, які змінили твоє життя.

RadioheadLotus Flower.

Перший концерт, на якому ти побувала?

Godskitchen у Києві.

Концерт, який найбільше вразив?

Radiohead у Ґдині (Польща), бо мрія збулась.

Чий концерт мріяла відвідати?

Якби була машина часу, то концерт Led Zeppelin на Madison Square Garden у 1973 році.

Назви п’ять найважливіших пісень, які змінили твоє життя або сприйняття музики.

The Chemical Brothers — Hey Boy Hey Girl
Бо почула таку електронну музику. 

Radiohead — Paranoid Android
Бо пісня може складатися з різних не схожих частин і при тому бути такою ідеальною. 

Bjork — All Is Full of Love
Бо так звучить всесвітнє відчуття любові й сама природа. 

Інші не знаю, завжди щось забувається. Нехай остання залишиться неназваною, бо пісень було безліч, які в той чи інший момент були важливими. «Ван-Гог» (Tember Blanche) того літа був надважливим, заслухала до дірок і дивувалася такій гарній простій українській ліриці.

Люсі була в свій час підтримкою. Невипущений трек YUVI — вже мій улюблений (я маю демку як її найкраща подруга). Boy Harsher колись знесли голову і після них почалась даркова ера. Люблю дуже різне.

Спеціально для СЛУХ Марія Тучка відібрала 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Спеціально для СЛУХ Марія Тучка відібрала 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Читайте також: що слухає кінорежисер Наріман Алієв.

Читайте також: що слухає кінорежисер Наріман Алієв.