Плейлісти

Плейліст: що слухає Даніела Заюшкіна з Vivienne Mort

СЛУХ

Продовжуємо публікувати плейлісти людей, чий смак нас цікавить. На черзі добірка Даніели Заюшкіної — чарівної фронтвумен Vivienne Mort, яка може й урок музичної історії провести, і кавер на Михайла Круга зіграти.

«Не виключаю, що ті, хто підписуються на мене в Apple Music, спершу думають, що акаунтом користується декілька людей, і вони по черзі вмикають кожен свою пісню. Там ви дійсно зустрінете все, що є. Але акаунт тільки мій. Просто в мене такі смаки, навіть, можна сказати, в мене немає смаків, в загальному розумінні. 

Моя цікавість сильніша за смак. Я слухаю душею, вважаю цю можливість в рази ціннішою за можливість слухати вухами», — каже Даніела Заюшкіна. Читайте її коментарі до пісень та слухайте плейліст.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

1

Little Simz — Good For What

Останні пару років слухаю цю виконавицю. Багато займалася спортом під неї. Приємно відчувається, що за текстами стоїть сама людина, яка їх виконує, з власними думками. Хоча, здавалося б, в цьому жанрі тільки так і має бути, на ділі багато хто йде від зворотного і спершу цікавиться, про що зараз краще зачитати, щоб усім сподобалося. 

2

Black Pumas — Colors

Я майже рік прожила біля муралу з зображенням темношкірого хлопчика, він щодня посміхався мені у вікно. Слухали з ним часто цю пісню і налаштовувалися на правильний день і життя.

3

Gojira — Global Warming

Дуже сильна масштабна композиція про глобальне потепління, яким багато років переймаються брати Дюплантьє. Єдина можлива для мене музика — та, на яку важко повісити якийсь ярлик. Звичайно, Gojira — це дез-метал, але тільки тому, що нам зручніше розкладати все по поличках. Вони співають про проблеми довкілля, які можуть призвести до загибелі природи, а потім і людей. Думаю, дуже доречно про це кричати. 

Цей гурт для мене музично, технічно, інтелектуально солідарний з Meshuggah, яких я слухаю стільки ж.

4

Tamino — Habibi

Випадково отримала цю пісню. Якщо не згадувати постійно, на яку іншу пісню вона схожа, можна відчути щось особливе. В ній є щось дивне, можливо, сам виконавець. Бельгієць, онук єгипетського співака, виконує пісню англійською в манері Muse, голосом портрета Доріана Грея.

5

Nicolas Jaar — Mi Mujer

Подумала, в яких ситуаціях я включаю Ніколаса Джаара. Скажімо так: коли пропадаю або опиняюся між світами, тобто, відчуваю зміни в своїй свідомості, коли щось розрізає ножем звичну реальність. Щоб при цьому не запала мовчанка і суцільна тиша, на допомогу приходить Джаар. 

6

Анатолій Алексанян — Марфа

Український джазовий композитор, мені його показав барабанщик мого гурту, Гліб. Сам він познайомився з Алексаняном під час навчання у джазовій школі. Анатолій Алексанян рано пішов з життя і не встиг стати відомим, але залишив по собі музику. Він був гуру музики і, коли щось говорив, вся інформація була цінною для музикантів. 

Мені не довелося побачити його особисто, але я відчула, про що він говорить, почувши музику. Про все, що було, є і буде, доки живі люди. Про що б я не подумала, слухаючи «Марфу» — це буде глибше, ніж завжди. Рекомендую прослухати від початку до кінця.

7

Покруч — Сад

Усім українським меломанам раджу переслухати всі пісні, які видав цей гурт. Це чесна музика, інтелектуальна, складна і красива. На сьогодні це музичний скарб України. Хочу, щоб ми скоріше доросли до розуміння цього.

8

A Perfect Circle — The Package

Це проєкт вокаліста гурту Tool (хто не в курсі — раджу почитати про цей культовий гурт), Мейнарда Кінана. Люблю його голос, він мені близький. Темний і світлий водночас, не приховує цього. Важко щось говорити про таку всеохопну творчість. Стану на слизьку доріжку цитат і скажу словами барабанщика Tool, Денні Керрі: «Без зла немає добра»Важлива, потрібна світові творчість.

9

Aziza Mustafa Zadeh — Heartbeat

Мені подобається кілька композиторів, яких можна грубо об’єднати одним поняттям — орієнтал джаз: Tigran Hamasyan, Dhaffer Youseff, Aziza Mustafa Zadeh, Avishai Cohen та ще декілька. В цьому жанрі сходяться особистість автора, його виконавська майстерність, джазове виховання і душа його народу, культурний код. Напевно, їхню творчість я по всіх критеріях для себе можу назвати вершиною сучасної музики.

Пісня Heartbeat входить до альбому Always, на якому з Азізою грають всесвітньо відомі музиканти-віртуози Дейв Векл і Джон Патітучі.

10

Mark Guiliana — виступ на VFJams LIVE!

Нещодавно я почала займатися на барабанах. Я і раніше любила дивитися виступи барабанщиків, багато хто з них пише свою музику, сповідує свою філософію. Мої улюблені барабанщики, яких люблю дивитися: Стів Гедд, Джоджо Маєр, Нейт Сміт, Бенні Греб і Марк Джуліана. Ну, і Світлана Лобода, звісно.

11

Korn — Issues

Три роки тому вперше прослухала цей альбом і захопилася творчістю гурту. Відтоді шукаю гаманець із вишитим червоним логотипом «Korn». Дивилася у всіх мерч-сторах, на Петрівці — ніде немає. Звичайно, можна вишити, але хочеться знайти.

Про музику Korn нічого нового не скажу, це виключно талановито. Це історія про те, як обдарована людина знайшла спосіб, як перетворювати свої непрості історії та біль у мистецтво, в музичний протест. До речі, коли історії стали світлими і біль вщух, пісні теж закінчилися (це тільки на мій слух). Якщо це правда і в деяких людей натхнення пропадає разом з проблемою, яка надихала писати, то це дає привід порадіти за людину, якій вдалося встигнути і написати пісні, і пожити більш безтурботно. Але я не маю жодних доказів цієї теорії, і все це мої звичайні фантазії.

12

Anderson Paak — виступ на NPR Tiny Desk Concert

Світлий, життєрадісний і захриплий, не встаючи з-за ударної установки, за чотири пісні Андерсон Пак організував свято. Переважно його творчість — дорогоцінний приклад того, як людина поводиться з усією музикою, яка була до нього. Андерсон Пак добре розуміє її, створює нову і при цьому являється достойним хранителем музичних традицій. 

Теми його пісень прості й легкі, він перебуває тотально в моменті і на куражі, в найкращому моменті свята, коли весело всім учасникам і думати взагалі не хочеться. І тільки іноді, ніби мимоходом, він запитує: «А що ми будемо робити далі?». Дивиться, що ніхто толком нічого не знає, і в цій незручній паузі поспішає знову створити всім сонячний настрій. 

Залишилося мені порівняти його з промінчиком світла, щоб усі подумали, що я його бабуся. Просто всією душею люблю цього музиканта, він вчить мене вміти радіти просто так.

13

The Mars Volta — Tetragrammaton

Мій улюблений гурт з Ель-Пасо. Слухаю їх з 2007 року. Мені здається, це гурт, який мав стати нішевим, але отримав «Греммі». В Україні «Марс Вольту» слухають небагато, зате коли я зустрічаю людину, яка їх слухає, бачу в ній щось своє, друга по «Марс Вольті».

Читайте також наш великий матеріал про Vivienne Mort, який ми зробили разом з учасниками гурту.