Плейлісти

Що слухає кінорежисер Наріман Алієв

Андрій Стахів

Відкинули сумніви, набралися сміливості й знову розпитали людей про найінтимніше — особистий плейліст. Цього разу про свої музичні вподобання розповів український режисер і сценарист кримськотатарського походження Наріман Алієв, який зняв один із найважливіших фільмів незалежної України — «Додому».

Гучні Three Days Grace, а потім ніжна Promsonya; трепетні Sigur Ros, а далі іронічні Курган & Agregat; чуттєвий класик Доменіко Скарлатті, а за ним стьобний оповідач Ницо Потворно — справжній музичний калейдоскоп. Ми зацінили, тепер ваша черга.

Слухайте плейліст 30 пісень, які найбільше повпливали на Нарімана, на цифрових платформах — посилання у кінці публікації.

Яку музику ти слухав у дитинстві?

У дитинстві я любив співати «Дим сигарет с ментолом» гурту «Ненсі», і яким було моє здивування минулого року, коли взнав, що оригінал — україномовна весільна пісня, яку співають на Волині. Так і відкрив для себе композицію «А я знайшов» львівського колективу «Барви».

Гурт моєї юності — Linkin Park. У той час на кримському телеканалі «Чорноморка» був популярний телечат, де в кутку показували кліпи. І там уперше почув та майже побачив пісню In The End. Досі шкодую, що не поїхав на їхній виступ в Одесі у 2012 році. І в тому же телечаті вперше почув «Бумбокс» пісню «Квіти в волоссі». Там був кліп, зібраний із архівних кадрів, який надзвичайно мене вразив свого часу. Кожного разу пускав сльозу, слухаючи цю пісню. 

Мій шкільний час повʼязаний із нью-металом та інді-попом. Це Three Days Grace, 30 Seconds to Mars, Breaking Benjamin, Slipknot, Arctic Monkeys, Muse, Snow Patrol та інші.

Як із дорослішанням змінювалися твої музичні смаки?

У студентські роки мої музичні вподобання почали розширятися. Уже повноцінно відкрив для себе Radiohead, Portishead, Sigur Ros, Archive. Багато почув українських гуртів: Pur:Pur, «И Друг Мой Грузовик», «Оркестр Че», Сергія Бабкіна.

Дорога на навчання на першому курсі в мене асоціюється з ранніми альбомами «Океану Ельзи»«Янанебібув» (2000), «Модель» (2001), «Суперсиметрія» (2002). Я постійно їх слухав, їдучи з Червоного хутора на проспект Перова у Києві. Також багато було Отіса Реддінга, Соломона Берка, Етти Джеймс, Ніни Сімони, Чета Бейкера, Джеймса Блейка, Джексон С. Френка та Ніка Дрейка. Більше почав слухати класичної музики Еріка Саті, Доменіко Скарлатті, Людвіга Бетховена, Йоганна Пахельбеля та Йоганна Баха.

Зараз музику слухаю дуже мало. Переважно українських артистів, бо цікаво, стежу, що відбувається у нашому музичному просторі. Останній реліз, який багато слухав — новий альбом Ницо Потворно «А може це я?» (трек «Душніла») та альбом Джамали QIRIM, який складається із фольклорних кримськотатарських композицій — дуже важлива, неоціненна робота для мого народу. Також слухаю «ВГНВЖ», «Стас Корольов», thekomakoma, Promsonya, Lely45, Tember Blache, «Лівінгстон», «діти інженерів», «хейтспіч», The Unsleeping, Сашу Чемерова

Нещодавно відкрив для себе хлопчину Ustym — дуже прості мелодійні пісні, я прямо багато слухав. І ще sucilna_nevdacha.exe, InShe, Mistorm і, звісно, Курган & Agregat. Додам ще Izzet, пісня «Есмам», та Сабріє Ереджепова, композиція «Севдим Сені».

Перший артист, альбом, трек, які змінили твоє життя?

Нехай це буде Стінґ, композиція Shape of My Heart. Я вперше почув цю пісню у фільмі «Леон» Люка Бессона, на який випадково натрапив по телебаченню. Фільм мене дуже сильно вразив, мені було років 11–12 і тоді — напевно, вперше я подумав про кіно як те, чим би мені хотілось займатись. Наступного дня я знайшов на DVD-розкладках диск із цим фільмом і переглянув ще раз. Мені дуже сподобалась пісня, але я не знав, як вона називається.

По титрах я зрозумів, що це Стінґ, але не знав конкретну назву. Я ходив десь тричі й замовляв диск із його піснями, щоб мені привезли з Одеси на закупках. Їх привозили, але на жодному не було цієї пісні. Тому я просто вмикав титри до фільму та слухав Shape of My Heart, а потім перемотував назад і знову слухав.

Яким був перший концерт, на якому ти побував?

Концерт «Бумбокс». Це, здається, був 2008 рік, Сімферополь, у центральному будинку культури. Це був час, коли про них ще мало хто знав і всі сміялись з назви «Бумбокс». І ніхто зі мною не міг розділити цього захоплення.

Назви п’ять найважливіших пісень, які змінили твоє життя або сприйняття музики як такої.

Напишу топ пʼять пісень на моєму старому last.fm

Beck — Everybody’s Gotta Learn Sometimes
Отіс Реддінг — For Your Precious Love
Кейт Неш — Nicest Thing
Esthetic Education — Love
Тимур Муцураєв — Погасли свечи

Спеціально для СЛУХ Наріман Алієв відібрав 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Спеціально для СЛУХ Наріман Алієв відібрав 30 найважливіших для себе пісень, слухайте плейліст на улюбленій платформі: 

Читайте також: що слухає Тайлер Андерсон (автор каналу Geek Journal).

Читайте також: що слухає Тайлер Андерсон (автор каналу Geek Journal).