Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Новини

Українська музика на радіо в Європі. Досвід Music Export Ukraine

Максим Комлєв
25 Січ 2023

Ініціатива Music Export Ukraine, яка просуває українську музику на Захід, повідомила про результати проєкту, що тривав з березня 2022 року. В його межах треки 12 українських артистів потрапили в ефіри 80 європейських радіостанцій у 20 країнах. Партнером проєкту виступила австрійська агенція European Radio Plugger.

Серед артистів — KALUSH, Sasha Boole, The Unsleeping, ЮЮ, Disappeared Completely, FO SHO, I Hate Myself Because, Love’n’Joy, The HARDKISS, AKINE, Bjelle & Ira Lobanok і Богдан Купер. Загалом їхні пісні програли на радіо 8200 разів.

Спеціально для СЛУХ Альона Дмуховська, співзасновниця Music Export Ukraine, розповіла деталі проєкту.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Про European Radio Plugger

Агенція надає послуги радіоплагінгу — це пітчинг та рекомендація треків — на європейському ринку з фокусом на східноєвропейські таланти.

Великі європейські лейбли або PR-агенції мають спеціальну людину, яка постійно займається спілкуванням із радіостанціями. Звичайно, можна і самостійно займатись пітчингом треків на радіо, але прямі контакти, довіра, експертність і певний жанровий ростер треба розвивати роками. У професійних плагерів він уже є, оскільки ці люди працюють у сфері професійно. 

Важливо зазначити, що це не payola (з англ. хабар), тобто жодних платних розміщень. Плагер інформує про нові релізи та лише завдяки влучному матеріалу та власним контактам може отримати ротацію. 

Звичайно, робота плагера оплачується. Усе дуже індивідуально, зазвичай вартість однієї промо кампанії для треку коливається між 500–1000 євро — залежно від фокусних країн, радіостанцій, матеріалу, термінів роботи, імені артиста і т.д.

Протягом останнього року всі послуги European Radio Plugger для Music Export Ukraine безплатні, оскільки наш партнер хоче підтримати українських незалежних артистів з початком російської агресії, відповідно він готовий інвестувати в це свій час та ресурси та довіряє нашій експертизі. 

Як обирали артистів, чиї пісні пропонували взяти на радіо

Команда MEU формує лонгліст рекомендацій нових треків артистів, які готові до експорту та мають міжнародний потенціал. Детальніше про це можна прочитати на нашому сайті. Також ми робили різножанрові підбірки та відбирали тих артистів, які мають гарні недавні треки, але для них зараз творчість не на часі.

Так, одним із перших з початку війни був реліз Sasha Boole, який зараз захищає нашу країну. Також ми мали зберігати баланс між маловідомим артистами та великими іменами. Наприклад, Stefania від Kalush Orchestra ми запітчили ще до «Євробачення» та великого сплеску інтересу. Далі з цього лонглісту плагер самостійно обирає трек, із яким працюватиме наступний місяць.

Про вибір країн для ефіру, радіостанцій і частоту програвання пісень 

В ідеальному світі, звичайно, артист або його менеджмент має повідомляти, які саме ринки та чому йому/їй цікаві. Можливо, там скоро буде тур, або на стримінгових платформах у них є слухачі саме в тих країнах. 

У нашому проєкті ми все-таки цілились на широку аудиторію всієї Європи, оскільки Україна була в новинах і потрібно було максимально використати можливість висвітлення наших талантів. А вже зважаючи на результати роботи по кожному треку, сам артист може проаналізувати, де його більше слухали та брали в ротацію. 

Плагер висилає щомісячні звіти з повним переліком радіостанцій та кількістю і часом ротацій. Це автоматизована система, яка аналізує ротації по ISRC-кодам, тому все відкрито та прозоро. Там є як маленькі жанрові, так і великі національні радіостанції. 

Треки українських артистів включали як у ранкові/вечірні програми, так і в денні плейлісти, тобто мали рівно такі ж шанси, як і хітові треки світових зірок. Кількість ротацій визначається самою радіостанцією і міряється внутрішніми інструментами: якщо аудиторії подобається — її продовжують крутити. Загалом, кожен запітчений трек у нас отримав від декількох десятків до декількох сотень ротацій.

Що це дає чи може дати в перспективі українським артистам

Це ще один інструмент промоції. Варто нагадати, що в Європі радіо — це і досі великий драйвер для промо-продажу квитків на концерти, огляду новинок і знайомства з артистами. Стримінги та радіо там досі йдуть пліч-о-пліч. Ротація на європейському радіо — це ще й можливість отримати відрахування роялті за публічне використання вашого твору.

Читайте також про проєкт #MusicIsTheAnswer, у межах якого у 2022 році вийшло понад 20 спільних пісень українських і європейських артистів.

Читайте також про проєкт #MusicIsTheAnswer, у межах якого у 2022 році вийшло понад 20 спільних пісень українських і європейських артистів.

null
null
  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.
     

    Loading Comments...