Головна ТекстиНовиниНова музикаВідеоПідтримай нас

Новини

Хто з музикантів долучився до написання Радіодиктанту та чому ридали всі

Валерій Лавровський
11 Лис 2022

Плутались в комах і плакали — найпоширеніша в соцмережах реакція на Радіодиктант національної єдності-2022. Попри усі негаразди та екстремальні умови воєнного часу, акція відбулась традиційно 9-го листопада — День української мови та писемності. Розповідаємо, хто з музикантів долучився по флешмобу та найцікавіше про подію.

За словами організаторів, кількість учасників була рекордною за усі 22 роки існування. Серед несподіванок — анонс наміру перевірити свій рівень володіння державною мовою від Надії Дорофєєвої. Співачка також закликала своїх шанувальників писати Радіодиктант разом.

«Всі припускаються помилок. Помилки — це наша сила. <…> Мені йдеться тут більше про акт єднання, ніж про те, щоб написати усе ідеально, без жодної помилочки. Концепція радіодиктанту — це спроба пов’язати ниточкою докупи всіх нас. Мусимо нагадувати одне одному, що ми разом, незважаючи на все те, що випало нам на нашу долю, всі ці випробування, і те, як українців рознесло по всьому світу», — розповіла авторка тексту цьогорічного диктанту українська письменниця та режисерка, лауреатка кінофестивалю Sundance, Ірина Цілик.

Лідер гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк, репер Freel та Юля Юріна писали Радіодиктант не вперше, однак цього разу з бомбосховища головної студії Суспільного мовника на Хрещатику.

Давно забуте відчуття: прокинутись рано, щоб поїхати кудись писати диктант.
Об 11 початок, приєднуйтесь!

— Freel Фріл (@FreelFreel) November 9, 2022

У центрі Києва під час трансляції було відсутнє світло, електропостачання забезпечували генераторами.

Це вже мій другий диктант.
Я стільки писала від руки останній раз тільки в 2019 році на радіодиктанті національної єдності, ще коли YUKO грали разом pic.twitter.com/4JpVPJ8Kze

— yurina_yuyu (@yurina__yuyu) November 9, 2022

Історія про будинок, який під час обстрілів перетворюється на фортецю та навіть зруйнованим залишається «місцем сили та памʼяті» — актуальна та болюча.

Олександра Кольцова, вокалістка «Крихітка», та ТУЧА написали розчулені твіти:

Скажи, що ти з України, не кажучи, що ти з України.

– Радіодиктант

— kasha saltsova (@kashasaltsova) November 9, 2022

За словами організаторів цього року, значна частина учасників писали диктант у військових частинах, евакуаційних потягах та укриттях під час повітряної тривоги.

Написала диктант🤝поплакала. Текст чудовий💔

— ТУЧА (@tucha_x) November 9, 2022

Текст про важливість рідної домівки для кожної людини особливо відгукнувся тисячам вимушених переселенців, які писали диктант за межами України.

Ведучий трансляції, композитор Роман Коляда також розчулився до сліз у прямому ефірі оскільки текст йому нагадав про його власний будинок що також був зруйнований під час окупації Київської області.

У Львові до написання Радіодиктанту доєдналися музиканти Луганської філармонії, які вже вдруге стали вимушеними переселенцями та співкерівник Львівського органного залу Тарас Демко.

Мовний активіст та блогер Данило Гайдамака відмітив щирість тексту та відсутність кліше та «байрактарщини».

Повністю ознайомитись із текстом можна за посиланням.

null
null

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про те, як народилась неошароварщина та чому ми так прагнемо маркувати символами своєї боротьби все без винятку, та долучайтесь до трансляції благодійного «нескінченного концерту» Стаса Корольова 13 листопада.

  • Новини

    Ski Ba Bop Ba Dop Bop! Про Скетмена Джона знімуть байопік30 Бер 2023
  • Новини

    Посмертний альбом Мака Міллера може вийти вже 2023 року30 Бер 2023
  • Новини

    У «Дії» можна обрати членів національного журі «Євробачення-2023»29 Бер 2023
  • Про проект
    © 2023 Всі права захищено.