У новому випуску «Зе Интервьюер» співак і продюсер Потап про скандал з дуетом з Ольгою Бузовою, пригадав дитинство та роль у спорту в своєму житті. А також поділився доволі цікавими думками про те, чого не вистачає українському шоубізу, чому варто навчитися українцям і чому Потап обирає любов.
Новини
Потап — новий герой «Зе Интервьюер». Ми обрали найцікавіше з інтерв’ю
Нагадаємо, нещодавно Потапа розкритикували за спільну пісню з російською співачкою Ольгою Бузовою та відеозвернення, яке продюсер і виконавець опублікував згодом.
Новий випуск «Зе Интервьюер» знімався після цих подій. Ми подивилися його і розказуємо найцікавіше.
Про те, як Потап і MOZGI Group переживають кризу
Наш заробіток не впав, ми навіть почали трішки більше заробляти, ніж раніше. Ми диверсифікували ризики — перейшли від заробітку з музики, в тому числі концертів, до заробітку з реклами. У нас є креативна агенція, відеопродакшн, студія звукозапису. Ми створюємо та знімаємо рекламу, підключаємо туди артистів.
Жодного працівника MOZGI Group — а їх біля сотні — ми не звільнили. Нам довелося скоротити зарплати на 25%, але на фоні скорочень в інших компаніях це нормально.
Про стрімінг і що він насправді дає
Стрімінг — це нова реальність музики. І це не тільки музичні цифрові платформи. Це й TikTok, і прямі ефіри. У моєму випадку стрімінг сам по собі приносить не більше 10% від загального прибутку, але його цінність не лише в грошах.
Ти можеш записати класну пісню, вона вистрілить і зробить тебе популярним. А що далі? Тут вже підключаються рекламні механізми. Тобто стрімінг — це двері, які відкривають тобі шлях до нових можливостей.
До нас у подкаст приходили хлопці BULA та SVNV. Вони просто записали на телефон пісню та полетіли з нею в TIkTok.
Про ЛГБТ
Нічого проти цього не маю. У мене в офісі висить прапор ЛГБТ, в шоу-бізнесі багато представників секс-меншинств. Вони дуже тонко відчувають мистецтво, дуже професійні. Це для мене важливіше ніж те, кого вони люблять.
Про проєкт DOROFEEVA і чому це історія про партнерство
DOROFEEVA — це еволюція Наді. Вона прийшла рік тому, сказала, що їй хочеться чогось нового, хочеться йти далі. Так ми почали писати сольний матеріал. І якщо у «Время и Стекло» всі рішення приймав я і писав пісні, то тут Надя сама приносить ідеї, чернетки, тексти. Ми робимо все разом, у неї нема контракту як такого. Це скоріше партнерська робота. Ми вже записали альбом на 10 треків.
Про те, чому хіт має бути схожий на щось, що було випущено раніше
Про це сказано в багатьох книжках з написання хітів, які я читав. Хіт повинен бути схожий на щось попереднє, але одночасно звучати свіжо. І в цьому сенсі gorit, звичайно, схоже на 100 інших пісень. Але це перша українська пісня, яка посіла місце №1 у топ-100 чарту Apple Music в Україні.
Про те, що в українському шоубізі розучилися радіти за успіхи своїх
Нам є, що показати. І не тільки Україні, а й усьому світові. Але ми розучилися радіти успіхам своїх людей. І це те, чого нас мав би навчити цей рік — радіти успіхам і підтримувати українців, де б вони не були.
Stoned Jesus популярні в Бразилії, Jinjer — у США, NK — у чартах Латинської Америки. Але ЗМІ про це не пишуть, їм цікавіше, чи вагітна Настя Каменських і який у неї одяг.
Індустрія розучилася радіти за інших. Я б хотів, щоб до українського шоу-бізнесу ставилися, як до збірної України з футболу. Коли грає збірна, всі забувають про сварки та вболівають разом. І неважливо, за які команди виступають футболісти. Вони ж наші.
Як людина, що керує великим системним бізнесом, я розумію, що успіх і стадіони MONATIK — це успіх і стадіони «Океану Ельзи», успіх MONATIK — успіх Олі Полякової, продані зали «Бумбоксу», злети та падіння — це мої злети та падіння. Ми всі — частина одного цілого, але нам не вистачає взаємозв’язку, об’єднання та любові.
Про дитинство, спорт і творчість
Згадую дитинство з теплом і радістю. Я зі спортивної сім’ї, у нас є чемпіони та рекордсмени світу з плавання, мій тато — чемпіон водного поло СРСР. У нас квартира була завішана медалями, для мене це були іграшки.
Я теж займався плаванням і водним поло, був чемпіоном України, грав за юніорську збірну України, майстер спорту.
Спорт дисциплінує. Він зберіг мене від пацанських історій, типу розбірок, різних бійок. У мене не було на це часу через тренування.
Паралельно з цим розвивалася творчість. Свій перший репчик я записав ще у школі. Брав участь у КВК, мене завжди тягнуло на сцену. Я досі розумію, для кого і чому я досі там — я хочу змінити світ на краще.
Про те, чи була ідея переїхати в Москву на піку популярності проєкту «Потап і Настя»
Я народився в Києві та дуже люблю це місто. Моя дружина теж із Києва. І якщо ти запитаєш мого батька, як він мене виховував, як ми дивилися на біло-синю форму «Динамо-Київ» та червоно-білі футболки московського «Спартака», ти зрозумієш, що такого варіанту не було апріорі.
Про те, як бореться з вигоранням
Я заряджаюся від дружини, від свого будинку, від сина, від студії, від артистів, від каштанів навесні в Києві, в принципі від людей. А вигорання як такого не буває, коли ти не стоїш на місці, а самовдосконалюєшся.
Про найдивніший прояв популярності
Якось у Лос-Анджелесі до мене підійшла бабуся і почала казати, яке ж круте шоу в нас було. А потім власник клубу запитав, що мені сказала Мадонна. Вона була на нашому концерті, їй сподобалося.
Про ставлення до грошей і найдорожчу покупку
Гроші для мене — інструмент. Люблю, що за них можна купувати. Наприклад, побудувати дім для своєї сім’ї, ми свій робили довго і дуже його любимо. Але мене не приваблюють дорогі годинники і все таке. Я люблю дарувати подарунки, але й це не головне.
Я ніколи не витрачу гроші на те, що приносить біль людям.
Про спільну пісню з Ольгою Бузовою і скандал з кліпом Наді Дорофєєвої
Зрозуміло, що ми нікого не хотіли цим [кліпом] образити. І я знову від обличчя компанії прошу за це вибачення.
Про дует із Бузовою. Це весела пісня, яка звернула на себе увагу, але у деяких людей викликала неоднозначну реакцію. Я чую всіх, усі відгуки. Менш за все я хотів, щоб ця пісня накликала хейт. Її не буде на альбомі Kyivstyle гурту MOZGI.
Тепер про моє відео в інстаграм. Ти мене дуже добре знаєш. Я артист, я заводжуся, працюю з енергією. Але в цей раз мене занесло. Я не тримаю ні на кого зла і дуже хочу, щоб мене почули та правильно зрозуміли. Моя позиція — це любов. Я обираю любити та будувати, а не ненавидіти та знищувати.
Читайте також про те, як Потап і Настя перевернули український поп та врятували життя нашого журналіста.