Британські вчені (Кембридж) провели дослідження та виявили зв’язок між характером людини та її музичними вподобаннями.
Новини
Британські вчені виявили зв’язок між характером людини та її музичними вподобаннями
Як проводились дослідження
Участь у ньому взяли 350 000 людей понад 50 країн та шести континентів.
Було використано два методи оцінки музичних уподобань:
- розказати про свої про музичні вподобання, надати демографічну інформацію та пройти тест TIPI — 10 питань для діагностики рис особистості людини
- прослухати короткі аудіокліпи у 16 жанрах і піджанрах західної музики, після чого висловити свої переваги кожному.
Що показали результати
Виявлено позитивний взаємозв’язок між екстраверсією та сучасною музикою, між добросовісністю і невибагливою (на зразок кантрі) музикою: якщо у людини приємний характер, то вона віддасть перевагу невибагливій музиці. Окрім цього, вчені виявили чітку негативну кореляцію між сумлінністю та інтенсивною музикою.
Окрім кореляції музика/характер, було виявлено, що географічне положення людини відіграє чималу роль. Наприклад, попри місце проживання, екстраверту з більшою ймовірністю сподобається пісня Shivers Еда Ширана. Невротики в США будуть не в меншому захваті від невмирущого хіта Nirvana — Smells Like Teen Spirit, як невротики з Данії чи Південної Африки.
Приємні, чемні та охайні люди, як правило, небайдужі до What’s Going On Марвіна Ґея чи Shallow — саундтреку до фільму «Народження зірки» у виконанні Бредлі Купера та Леді Гаги.
Відкриті люди будуть переслуховувати Space Oddity Девіда Бові або пісні Ніни Сімон, а якщо вважаєте себе добросовісною людиною, то вам навряд сподобаються пісні Rage Against The Machine.
Що це все означає
Керівником досліджень виступив нейробіолог, психолог і музикант, доктор Девід Грінберг. За його словами, воно не прагне зацікавити любителів музики:
«Музичні уподобання змінюються. І ми не припускаємо, що хтось просто екстраверт чи просто відкритий — усі ми маємо комбінації рис та комбінації музичних уподобань різної сили.
Наші висновки засновані на середніх значеннях, і ми повинні з чогось почати, щоб побачити і зрозуміти зв’язки. Люди можуть розподілятися за географією, мовою та культурою, але якщо інтроверт в одній частині світу любить ту саму музику, що й інтроверти в інших місцях, це говорить про те, що музика може бути дуже потужним мостом».
Також він розказав про майбутнє дослідження, в якому будуть ретельно перевірені зв’язки між музикою та особистістю в умовах реального світу, щоб побачити, як музика може бути мостом між людьми з різних культур по всьому світу.
Читайте також про психологічні труднощі роботи в музичній сфері та як з ними боротися.