Сім днів музичних практик і медитацій, робота з аранжуванням, основи зведення, мастеринг, робота з текстом і створення власної музики чекають на учасників MANU Spring Workshop.
Новини
MANU та KRUTЬ проведуть освітній івент для музикантів у Карпатах. Чому варто взяти участь
MANU Spring Workshop — це освітній івент для музикантів різного рівня (від аматорів до професіоналів) і продюсерів, викладачами якого будуть джазовий саксофоніст і діджей Михайло Балог (MANU) та бандуристка Марина Круть (KRUTЬ). Минулого року ми розповідали про їхній спільний виступ у рамках проєкту EVE8.
Івент відбудеться в Карпатах, у містечку Славське, 10–17 травня. Окрім власне музичних практик і щоденних джемів, викладачі проводитимуть медитації, працюючи над фізичним та інтелектуальним підходом до створення музики.
Після завершення навчання учасники та учасниці презентують власні треки. Програма, умови та реєстрація на подію за посиланням.
Ми поговорили з Михайлом Балогом про воркшоп і його Vedel School — школу cучасної музики, що пропонує новий підхід до навчання. Наприклад, тут фокусуються не на вивченні певних жанрів, а на опануванні гармонії, мелодики, ритміки та саунддизайну, після чого студент може розвиватися у будь-якому музичному напрямку.
У програмі воркшопу окрема частина виділена для медитацій. Чому це важливо музикантам?
Сучасна людина зараз проводить багато часу в цифровому шумі. А коли ми приїжджаємо в гори, то намагаємося взаємодіяти зі звуком на тонкому рівні. Насправді у нас задача «відкрити» не вуха, а мозок: спрямувати свою увагу на речі, які взагалі-то є звичними для нас. І медитація — дуже вдалий спосіб налаштувати внутрішнє вухо, щоб протягом дня працювати продуктивніше.
Це не езотерика, це суто прагматичний підхід, робота з увагою.
Учасниками можуть бути музиканти різного рівня. Враховуючи досвід попередніх подібних івентів, як вони взаємодіють?
Минулої осені Марина Круть вперше приїхала на такий воркшоп, і для мене це було знаково, тому що вона музикантка з досвідом. Але, спілкуючись з непрофесійними музикантами, заглиблюючись у практики, вона на своєму рівні розуміла речі, які ми робили.
Кожен учасник приїжджає зі своїм запитом. Ми на початку воркшопу його фіксуємо і намагаємося далі з цим працювати. У результаті кожен бере собі те, що може взяти.
На чому базується підхід і навчання у Vedel School?
Зараз нові музичні школи причисляють себе до жанру альтернативної освіти. Ми себе такими не вважаємо. Альтернатива — це опозиція до чогось, у нашому випадку — до традиційної музичної освіти. Наші викладачі мають академічну освіту, при цьому міркують ширше і так само практикують музику.
Наша ідея — зробити музичну освіту доступною. Бо наразі є тільки два варіанти: музична школа для дітей, і, якщо ти дорослий, то вчитися в репетиторів чи самостійно.
Але музикант — істота колективна. Можна займатися індивідуально, але жоден викладач не дасть тобі спільноту тих самих, наприклад, барабанщиків-початківців, з якими можна грати та розвиватися. Тому одне з головних завдань школи — це створення ком’юніті дуже різних за інтересами людей, які займаються діджеїнгом, вокалом, сонграйтингом, продакшном — будь-чим. Вони можуть збиратися разом, обмінюватися досвідом, працювати над своїми проєктами.
Другий момент — ми школа сучасної музики. В Україні музична освіта стилістично спрямована. В академічній освіті, крім Баха, Моцарта, Бетховена нічого не має. Далі в нас є рок-школи, школи джазу та діджеїнгу. Ми ж вирішили створити школу, де можуть бути різні департаменти, але є універсальна база. Наприклад, у нас діджеї вивчають тональність. Переважна більшість успішних діджеїв не знають про тональність і чому один трек не можна зводити з іншим за цим принципом.
Ми не впливаємо на смаки людей — ми даємо їм універсальні техніки, завдяки яким вони можуть досліджувати простір музики у своїй творчості. Я говорю про гармонію, ритміку, акустику — те, на чому базується будь-який стиль.
Читайте також відгуки учасників першого Puma Mirage Camp — освітнього івенту для електронних музикантів.