Тексти

Діснейленд для музикантів: учасники Puma Mirage Camp про навчання та нові знайомства

СЛУХ
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

27 квітня завершився перший Puma Mirage Camp — освітній проєкт для електронних музикантів. З понад 300 заявок було обрано 30 учасників та учасниць, які 6 днів жили за Києвом, слухали лекції Івана Дорна, Дмитра Авксентьєва (Koloah), Віри Логданіді, Станіслава Толкачова, Poly Chain та інших, джемили та створювали музику.

Результатом проєкту стане випуск двох збірок із треками учасників. Знайомимо вас із ними та розповідаємо, що корисного дав Puma Mirage Camp, яке заняття, лекція чи джем запам’яталося їм найбільше та чи взяли б вони участь у проєкті ще раз.

Азіс Мануа (MANOUA)
Найцінніше — комунікація з талановитими людьми. Все було організовано дуже круто й цікаво, на кемпі панував вайб дружби і взаємодії. Ми всі стали сім’єю, це суперкрута подія, побільше б таких у нашій країні.
Із задоволенням пішов би ще раз, але нехай краще потраплять ті, кому цього разу не вдалося потрапити.

Андрій Логінов (Loginov)

Із особливо цінного виділю нетворкінг і, напевно, можливість побачити, як кожен учасник підходить до музики. Коли дивишся на таке розмаїття поглядів, усі методи здаються цікавими.

З огляду на те, що я музично неосвічений, найкориснішою була лекція Насті Воган, а найкориснішим джемом — зі Стасом Толкачовим. Але це якщо прямо відповідати на запитання або вхопитися за першу асоціацію. У цілому кожна лекція корисна, а досвід кожного лектора і учасника унікальний.

Звичайно, пішов би ще раз. У нашій країні такого ніде не знайти. Це для музикантів як у «Діснейленд» потрапити.

Еміль Асадов
(Emil Asadow)
Найціннішою в кемпі була згуртованість різних українських музикантів. Усі допомагали одне одному в міру можливостей, ну і, можливо, конкуренції й не було.
Найкрутіша лекція, на мою думку, — лекція Насті Воган, за три години ти повторюєш музичну теорію (на яку витрачаєш два роки).
Пішов би, якби програма була більш розміреною. Було б круто, якби нам давали глибші знання про електронну музику й розповідали про філософію створення музики.

Артем Волик
(Selecta / Artem Volyk)

Найціннішим у кемпі були безумовно люди — наставники, лектори, учасники і, звичайно, організатори. Можливість у такий непростий для музикантів час зануритися в атмосферу тотальної творчості, 24/7 бути в компанії людей, що люблять музику, роблять музику і жадають про неї дізнаватися більше й рости. Це максимальний кайф і натхнення.

Виділити щось одне дуже непросто — програма була насиченою і цікавою. Мені особисто запам’яталися лекції від Вані, Микити Забєліна, Стаса Толкачова, худрада і запис звуків на природі (локація особливо до цього спонукала). Ну і, звичайно ж, остання ніч перед здачею треку (ахахаха).

Якщо можна абонемент, дайте мені три! Дуже крутий проєкт! Прекрасний шанс як для молодих музикантів, так і для таких, як я (досвідчених і бувалих ахахаха), переосмислити деякі аспекти, насититися енергією і духом творчої синергії.

Влад Буркун (Eazy)
Я не будував очікувань з приводу кемпа, бо розумів, що це експериментальний проєкт і може бути будь-що, а за підсумком тиждень змінив наше життя.
Ми провели 6 днів у середовищі однодумців і наставників. Спочатку здалося, що програма перенасичена, бо лекції та практичні заняття тривали зазвичай із дев’ятої ранку до восьмої вечора, але озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що це було того варте. Мене ніби закохали ще більше в те, від чого я був і так у захваті.
Як і багатьом з нас, мені не вистачало академічних теоретичних знань в арсеналі, тому одна з найважливіших лекцій була саме про музичну теорію від Насті Воган.
Хочу подякувати всім, хто втілив Puma Mirage Camp у реальність, і тим, з ким вдалося подолати цей шлях!
photo_2021-04-30 14.11.43photo_2021-04-30 14.12.18photo_2021-04-30 14.12.17photo_2021-04-30 14.12.07photo_2021-04-30 14.12.10

Влад Дзівідзінський (Abstract error)

Найціннішою була синергія творчих людей. Справжній челендж для нас — кожен день був насичений навчальними програмами. Це все неабияке натхнення, особливо під час локдауну. Кожна лекція була по-своєму цікавою. Нас провели через весь музичний простір. І, звичайно, я не відмовився би взяти участь ще раз, особливо якби це можна було розтягнути на більше днів.

Дар’я Коломієць
(Daria Kolomiec / TANTSURA)
Найціннішим було те, що я розказала про свій авторський проект TANTSURA і написала у кемпі свій перший трек. Для мене цей музичний прояв дуже особливий і особистий. Танцюра — це прізвище мого дідуся Івана, який помер, коли моїй мамі було три рочки. Він був єдиним у родині, хто займався музикою, і через його ранню смерть життя моєї мами склалося зовсім інакше. Її удочерили бабуся з дідусем і це прізвище зникло.
В одній з медитацій я відчула потужний потяг до своїх генів. Я і досі вважаю, що музика в мені через мого дідуся. Тому перший трек TANTSURA називається genes («гени»).
Найцікавішим був темп кемпу. Чіткий дедлайн написання і здачі треку (6 днів). Мало сну, купа важливої для продюсерів інформації і бажання зробити той продукт, яким я буду задоволена по факту і гратиму цей трек у своїх сетах.
Сто відсотків пішла би вдруге. Повернулася з кемпу день тому і вже пишу наступні роботи. Надихнулася!

Дмитро Борисов (Mires)

Найціннішим для мене в цій пригоді виявилися люди. Відкриті, щирі, цікаві. Завдяки їм панувала чудова, сприятлива атмосфера, яку всі підтримували.

Завдання з філд-рекордингом. Усі вирушили на пошуки звуку, витягуючи його з навколишнього середовища — це весело і дуже захопливо. Третій джем під кураторством Станіслава Толкачова та Олександри Poly Chain — мій улюблений, обдуманий і просто приємний.

Безумовно, так, без роздумів пішов би ще раз. Це одна з подій, що надовго залишаться у пам’яті й серці.

Євген Сімех (Scimex)
Знайомство з новими людьми, можливість спробувати різні види інструментів, багато інсайдів, технічних і загальних знань. Ізоляція від зовнішнього світу і повне занурення в музику з однодумцями. Дуже мотивує, надихає і по-новому запускає музичне мислення. Однозначно, пішов би ще раз.

Євгенія Добровольська (Ewa Nomad)

Мене дуже надихнув нетворкінг. Усе нагадувало музичний ретрит, коли можна сконцентруватися на улюбленій справі — музиці, бути в оточенні однодумців і обмінюватися знаннями з досвідченішими представниками індустрії. Радувала відкритість і залученість лекторів, хороша організація від DTF Magazine і Puma.

Найцікавішим було в такому інтенсивному режимі встигнути написати трек і увібрати максимум від наданої можливості. З чим усі добре впоралися. Дуже пишаюся командою людей, з якими провела час на кемпі.

Звичайно, пішла би ще раз. Я б навіть і на місяць у таку резиденцію поїхала.

Іван Щігольов
(Little Vanya)
Це, безперечно, одна з наймасштабніших і важливих подій для української електронної сцени, що вже сіє свої плоди не тільки в Києві, а й по регіонах. Я радий, що став частиною цієї події і частиною нової української електронної сцени, тому що попереду наше майбутнє. Круто, коли з тобою можуть поділитися досвідом колишнього шляху тих або інших музикантів. Це, напевно, головне знання, яке ми всі там осягнули.
Виділити одного ментора важко. З зауважень: спочатку не вистачало часу на трек. Але побачивши і почувши результат кожного з учасників, я зрозумів, що це був очевидний плюс — тільки такі прекрасні звуки могли народитися у стресі.

Іван Яценко (Fin Force)

Найцінніше — це майданчик для комунікації та взаємодії, на якій побували всі ці чудові люди. Велика ймовірність того, що цей майданчик дав поштовх до чогось нового і цікавого.

Усі лектори були на висоті, але хотілося б відзначити Діму Авксентьєва. Думаю, багатьом було цікаво послухати про продакшн для реклами й кіно; Станіслава Толкачова — модульний синтез, Настю Воган з «вищою математикою», Пашу Чететова з лекцією про зведення і глибокі рефлексії Микити Забєліна.

Однозначно, пішов би ще раз.

Ігор Сорокін (SVZZ)
Найцінніше, мені здається, атмосфера. Всі різні й приємні. Найцікавіше було, звичайно ж, джеми. Можу виділити цікаві теми з приводу зведення, лекції Забєліна, з семплування взяв пару фішок. Звісно, пішов би ще раз.

Катерина Забара (Milch)

Для мене найціннішим стали люди і їхня підтримка. Я дуже вдячна за можливість познайомитися і доторкнутися до їхніх життів і творчості. Всі дуже різні, кожен прекрасний. Це надихає і змінює життя.

Складно відзначити щось одне з лекцій. Мені було цікаво і в новинку все, про що говорили, і приємно було бачити представників різних напрямків.

Джеми — агонь! Найцікавіше — створення треку за один день. На початку для мене це було неможливо.

Нескінченну кількість разів пішла б ще і навіть готова брати участь в організації подібних заходів.

Катерина Шиян (Waveskania)
Отримання нового досвіду, можливість прокачати свої технічні вміння і знання, знайомство з колегами і цікавими талановитими людьми, почуття причетності до розвитку музичної електронної сцени країни.
Насправді в кожній події отримала цінний досвід і були цікаві різні моменти, але якщо на чомусь акцентувати, то особливо було корисно послухати лекції Дмитра Авксентьєва про досвід створення музики на замовлення, Івана Дорна (і побачити структуру його треків зсередини в DAW), Дмитра Пруткіна про роботу і пріоритети його лейблу «Шукай» про музичну теорію в дуже цікавій подачі від Насті Воган, подивитися фільм «Everybody in the Place: неповна історія британських рейвів 1984–1992» (дуже шкода, що не можна ще раз подивитися цю прекрасну відеороботу), послухати поради Віри Логданіді, взяти участь у майстер-класі від Станіслава Толкачова, надихнутися розповіддю Микити Забєліна про його непростий, але дуже багатий досвід у мистецтві, відвідати джеми, гру в гольф, провести спільний з іншими учасниками field recording на автомобілях і багато іншого.
photo_2021-04-30 14.11.53photo_2021-04-30 14.11.51photo_2021-04-30 14.11.48photo_2021-04-30 14.11.57photo_2021-04-30 14.12.02

Катро Заубер
(Katro Zauber / shemovesshe)

Цінно було абсолютно все! Сам формат кемпу, де зібралися справжні фанати музики, готові вбирати нові знання і обмінюватися досвідом. Програма дуже круто вибудувана, жодної непотрібної лекції, навпаки — все так цікаво та інформативно, що іноді кипів мозок і я валилися з ніг від втоми.

Для мене було справжнім челенджем створити трек за такий короткий час з огляду на те, що перші дні я навіть не сідала за проєкт, фізично не було часу — після всіх занять я падала лицем у подушку, а прокидалися ми о сьомій ранку, робили йогу і мчали на сніданок. Але таке навантаження і динаміка вказали на особисті здібності. За цей тиждень я отримала багато теоретичної інформації та практичної реалізації. Звичайно, не менш цінно те, що тепер я знаю ще пару десятків суперкрутих людей, що створюють цікаву й непересічну електронну музику.

На другий день ми їздили на гольф-карах по території гольф-клубу і записували різні звуки для того, щоб їх вставити в свої треки. Було захопливо й моментами дуже весело. Ще мені сподобався формат джему — багато інсайтів отримала й поспівала в задоволення, використовуючи вокальний процесор.

Лекції всі були круті по-своєму: звичайно, Іван Дорн дуже надихає і заряджає своїм підходом до створення музики, Настя Воган і Костя vska дали дуже багато корисної теоретичної і практичної інформації, Koloah розповів про музику для реклами, театру і кіно — просто вау.

Особливо мене надихнула Таня Войтко своїм професіоналізмом і позицією по життю, її лекція була вишенькою на торті Puma Mirage Camp. Звичайно, пішла би ще. Тільки я б розподілила програму одного тижня на два, щоб було більше часу на відпочинок. Там так красиво було, хотілося більше проводити часу на природі, в тиші. Навіть моменти, коли ми йшли з будиночків у кампус, були приголомшливими. Спасибі величезне організаторам за такий кайф!

Мар’яна Клочко (Maryana Klochko) 
Цінним було те, що проєкт взагалі відбувся саме зараз! А ще люди! Була дуже натхненна атмосфера.
Кожного дня було щось нове, мені багато було цікаво і так сподобалося, що зараз важко виокремити щось одне. Однозначно пішла би ще раз.

Ната Хомик (Nata Teva)

Музичний дух. Коли ти бачиш захоплені очі людей навколо. Коли кожен віддається на 100%. Музика лине з усіх куточків. Тебе оточують 400 гектарів зелені. І, як результат, ти виливаєш усі емоції в трек. Музика наповнюється тим, що відбувається навколо, і процес творчості доходить до пікової точки.

Кожна лекція була по своєму особливою. Ми дуже подружилися. Джеми — це взагалі окрема тема. Кожен із учасників табору був зі своїм інструментом і в момент відшукання звукової синергії ти просто відлітав.

Як на мене, найкрутіше завдання було field recording. Ми на гольф-карах каталися години три величезною територією і збирали звуки. Практично вся моя музика складається зі звуків природи, тому це завдання мені здалося прямо дуже натхненним.

Чи пішла би ще? Так, 100%. Досвід, який я отримала в кемпі, ні з чим не зрівняється. Було неймовірно, суперкласно. Дякую всім щиро. Організатори, лектори, ті, хто підірвали цей табір своєю енергією і музикою. Я раджу всім музикантам відвідувати такі заходи і надихатися, творити і ділитися своєю творчістю зі світом.

Наташа Вовк (VOVQUE)
Найціннішим у кемпі було повне занурення в музичне середовище. Коли all day all night ти в музиці, а музика — в тобі.
Найцікавішими для мене були лекції Івана Дорна й Микити Забєліна — більше метафізичні, а не прикладні, що відповідали на питання, навіщо робити музику, а не як.
Пішла би ще, але дуже хотілося б, щоб у такому інтенсивному графіку був хоча б один «день тиші», як «яма» в треку.

Олег Халявка (Heskbo)

Найціннішою в кемпі була можливість краще пізнати себе, подружитися з людьми, яких об’єднує спільна пристрасть. Дуже сподобалися лекції Насті Воган, Тані Войтко й Саші Закревської. Із задоволенням пішов би ще!

Павло Кочуєв (Dagilis)
Найцінніше для мене на кемпі — це постійний обмін досвідом з усіма навколо, постійна взаємодія, яка дозволяє рости як музикантові.
Найкориснішими були лекції від Павла Чечетова (звукорежисера Masterskaya) і Кості VSKA (викладача школи Module Exchange), це профі своєї справи і отримувати знання від таких людей — одне задоволення.
Безумовно, пішов би ще. Все було дуже круто, вдалося відмінно провести час з крутими особистостями і отримати цінні знання, що допоможуть у майбутньому.

Роман Сліпченко
(Ocheret, Sleep Pitch)

Дуже крутий вайб і неймовірна атмосфера творчості, які повернула мене в потік і надихнули на пошуки нових музичних форм. Обмін досвідом з учасниками та лекторами — це супер.

Дуже зайшли лекції Дмитра Авксеньтеьва і Дмитра Пруткіна. Джеми для мене — це улюблена тема, тому джеми на другий і третій дні в кемпі були просто пушка! Це незабутній досвід — під час джему вчишся слухати інших музикантів, які з тобою за одним столом, і розумієш, що групова імпровізація — це не про свій інструмент або звук, це — про гармонію злиття.

Безумовно, пішов би ще! А як інакше? 🙂

Сергій Галан (Haze)
Попри те, що я музикою займаюся досить давно, я все одно знайшов для себе дуже багато цікавих речей у технічному плані роботи зі звуком і аналоговими синтезаторами. Було цікаво почути фідбек від професіоналів. Найцінніше для мене — це знайомство з унікальними і талановитими людьми, їхніми підходами до творчості, їхнім баченням, це дозволило відкрити нові простори в цьому мистецтві.
Мені здалося цікавим усе, адже з кожної лекції я отримав для себе щось нове. Але найцікавішим і найскладнішим одночасно для мене було написати трек в умовах дуже насиченого графіку. Це можна назвати невеликим стрес-тестом, викликом для самого себе.
Обов’язково пішов би ще раз. Я впевнений, що це безкінечний простір знань і досвіду.

Ярослав Глобін (Globin)

Кемп став унікальною подією в житті, дуже корисними були джеми, але найціннішим виявилося знайомство з колегами і спілкування в колективі. Сильно надихає.

 

Фото: Настя Головаш

Слухайте також подкаст із зіркою українського техно Настею Муравйовою.