Міністерство культури та інформаційної політики України й Google презентували проєкт «Україна поруч». Це онлайн-простір, де можна дізнатися про українську культуру за допомогою відео, музики, статей та віртуальних турів. Також частиною простору став документальний серіал СПАЛАХ від СЛУХ.
Новини
Google разом із Мінкультом запустили платформу для дослідження України
На платформі Україна представлена у чотирьох розділах: «Культура», «Архітектура», «Мистецтво» та «Природа». У «Культурі» можна дізнатися про історію українських писанок, ювелірних прикрас, народні обряди, тощо. «Архітектура» — 3D-тури об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО; «Мистецтво» — історія українського мистецтва різних епох і віртуальні екскурсії галереями разом із аудіогідом; «Природа» — 3D-тури українськими національними парками.
«Тепер у Google можна гуглити культуру України. Презентуємо проєкт у буремні часи. Коли до нашої сміливої, потужної, модерної держави прикута особлива увага», — заявив голова Мінкульту Олександр Ткаченко.
На просторі доступні перегляди об’єктів, які були пошкоджені чи знищені через повномасштабну війну, наприклад, дзвіниця Успенського собору в Харкові.
Також частиною проєкту став документальний серіал СПАЛАХ від СЛУХ. Усі матеріали мають англійські субтитри.
За даними ЮНЕСКО, станом на 21 листопада з початку повномасштабного вторгнення в Україні пошкоджено 218 об’єктів культурної і релігійної спадщини — 95 релігійних споруд, 17 музеїв, 78 будівель, що представляють історичний і/або художній інтерес, 18 пам’ятників та 10 бібліотек.
«Україна поруч» доступна на платформі Google Arts & Culture, де зібрані цифрові версії витворів мистецтва та різноманітних об’єктів культури з понад двох тисяч закладів у 80 країнах світу.
Читайте також про дослідження, згідно з яким понад мільярд людей ризикують втратити слух через прослуховування музики.