Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Національного центру Олександра Довженка. Розповідаємо, що це означає.
Новини
Держкіно ліквідує «Довженко-Центр». Що відомо
Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно «Довженко-Центру» мають передати «Науковому центру кінематографії України», основним видом діяльності якого є «вища освіта». У «Довженко-Центрі» зазначили, що з 2011 року Науковий центр не здійснював жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту, тощо.
«Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи — величезний удар по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність», — коментують у «Довженко-Центрі».
У наказі про реорганізацію не згадано кіноархівну та музейну колекції «Довженко-Центру», котрі є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.
У фільмофонді заявили, що агентство вирішило розділити цілісну колекцію «Довженко-Центру» між різними структурами, що де-факто означає ліквідацію кіноархіву. Співробітників Центру має бути повідомлено про можливе звільнення. Держкіно своє рішення не обгрунтувало.
«Довженко-Центр» — найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 тисяч архівних документів з історії українського кіно та понад 400 музейних експонатів. Також це єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів. 13 липня «Довженко-Центр» офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно.
Підтримай нашу роботу фінансово на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.
Читайте також добірку визначних українських фільмів 90-х, яку ми підготували спільно з «Довженко-Центр».