Честь і гордість української метал-сцени одесити White Ward випустили третій альбом False Light. На ньому музиканти ще більше, ніж раніше, розширюють межі свого унікального звуку шляхом нових експериментів.
Нова музика
Одеські блек-металісти White Ward випустили один із найкращих альбомів року в Україні
Як і попередній альбом Love Exchange Failure (2019), новий вийшов на французькому лейблі Debemur Morti Productions. В описі сказано, що в текстах на тему екологічних катастроф, жорстокості поліції, домашнього насильства та інших проблем цивілізації є відсилки до робіт письменника Джека Керуака та психоаналітика Карла Юнга. Великий вплив на лірику мала новела Intermezzo Михайла Коцюбинського.
«Я писав тексти два роки, постійно змінював. В якийсь момент я зрозумів, що було б круто переосмислити такий важливий для української літератури твір, надихнутися ним для текстів.
Основний лейтмотив альбому — подорож з міста до сільської місцевості, природи. А це, власне, те, що відбувалося в Intermezzo», — розповідає в подкасті видання Neformat басист, вокаліст і автор текстів Андрій Печаткін.
Окремо він також згадує про чотири зустрічі, які змінили життя принца Сіддгартхи (Будди). Він жив у палаці та розкоші та не мав уявлення про жахіття реального світу. Втікши з палацу у 29 років, Будда дізнався, що в житті є хвороби, бідність, старість і смерть, що докорінно змінило його світогляд і привело до просвітлення. Ліричному герою альбому на своєму шляху також доводиться переосмислювати та відкрити для себе нове.
Звучання False Light тримається на традиційному для White Ward фундаменті з поєднання пост-блек-металу та дарк-джазу. При цьому гурт не перестає занурюватися в шугейз і постметал, а також чи не вперше — у постпанк і навіть американу, але на власний манір.
Альбом відкривається 13-хвилинним опусом Leviathan, який задає настрій усій роботі. Кінематографічна, майже повністю акустична пісня Salt Paradise малює в голові картину готичного вестерну, Cronus на початку звучить як еталонний постпанк-трек.
White Ward крутять ритми та настрої, переходять від гітарного реву до соло на трубі та саксофоні, від крику до співу, звучать то грандіозно, то стримано, ударно та жорстко, але при цьому мелодійно.
Новим альбомом White Ward вкотре підтвердили статус одного з найпрогресивніших блек-метал-гуртів світу. Одесити викарбували свій впізнаваний стиль, що вже вартує чималого, натомість з кожним альбомом їм вдається знаходити нові форми самовираження і дивувати.
Попри те, що цього року в Україні виходить не так багато альбомів, а музиканти частіше висловлюються окремими піснями, False Light і в інших умовах став би претендентом на альбом року в Україні.
Слухайте альбом на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer. Також його можна придбати на Bandcamp.
Підтримай нашу роботу фінансово на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.
Читайте також матеріал про альбом «Як перестати хвилюватися і полюбити війну» житомирського гурту oh, deer!. Це визначна робота українського андеграунду.