Наша редакція завжди шукає українську музику будь-яких жанрів, яка варта того, щоб про неї говорили.
Сьогодні в рубриці «Нове ім’я» розповідаємо про проєкт Sera Sheer від арт-директорки рекламної агенції Banda Олександри Щербакової.
Наша редакція завжди шукає українську музику будь-яких жанрів, яка варта того, щоб про неї говорили.
Сьогодні в рубриці «Нове ім’я» розповідаємо про проєкт Sera Sheer від арт-директорки рекламної агенції Banda Олександри Щербакової.
Дебютний міні-альбом Sera Sheer під назвою Capable Reasons — це чудова суміш тріп-хопу, інді-попу і фольку, якої хочеться послухати більше.
Дуже абстрактні, але мальовничі англомовні тексти про речі, важливі та зрозумілі тільки самій співачці.
Крутий продакшн, кожну нотку кожного інструменту чудово чутно. Еклектика, намішано багато чого — електроніка, тріп-хоп, інді-поп, трохи фолку і всюди неочевидні референси до Фіони Еппл і Кейт Буш.
Дуже короткий альбом — усього чотири пісні та дві інтерлюдії. Хочеться більше. Тексти аж надто абстрактні.
Альбом невеликий, можна послухати все і покайфувати: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
Я з Миколаєва, вже 7 років живу в Києві. Переїхала сюди вчитися: поступала у НАУ на архітекторку. На третьому курсі зрозуміла, що для архітекторки мені не вистачає посидючості, тому пішла з університету в напрямку маркетингу. З того моменту була різними людьми: копірайтеркою у PR, дизайнеркою. А зараз працюю арт-директоркою у Banda. Мені подобається.
Я не вчилася в музичній школі, тому займатися почала у 12 років, коли батьки подарували мені синтезатор YAMAHA. Це був мій перший інструмент, і я чесно намагалася вчити ноти, але в підсумку просто включала дефолтний біт і настукувала мелодії різними інструментами.
У 15 років я почала слухати музику. І, це дуже смішно, але двома моїми улюбленими групами були The Beatles і Arctic Monkeys. Щоб якісно любити і тих, і інших, мені потрібна була гітара. Так батьки подарували мені напівакустичний Cort.
Вчила акорди і табулатури, щоб грати Hey Jude і Four Out of Five. І на цих же акордах поступово почала писати свої пісні. Гітара пережила зі мною переїзди і навіть гуртожиток, поки у 2019 я не купила свій перший усвідомлений інструмент — напівакустику Ibanez.
У мене дуже кльові батьки. І у них цікавий музичний смак. Мій смак формувався між мамою, яка грала на гітарі пісні Умки і Янки Дягілєвої, і татом, який любить Korn. Жартую, що якось так мене і збалансувало на те, що я слухаю і роблю зараз.
А виступи з «Дикими танцями» в образі Руслани в четвертому класі рахуються? Зовсім недавно музикант з Blake Maloka, Serge Kuzkov, запросив заспівати куплет для свого сольного проєкту kmglv. Нещодавно у нього був класний і дуже атмосферний реліз.
Є ще один не повністю музичний, але проєкт: на карантині Banda робили ролики для додатка Better Me, і ми з моєю копірайтеркою Олесею Бондар писали для них пісні. Олеська написала текст, а я — чотири коротких треки, кожен на 15 секунд. Ось тут можна подивитися.
Я люблю людей. Всі просто супер різні, і від кожного — своя енергія. І те, що виникає на стику різних енергій — це просто кайф.
Наприклад, мене дуже сильно надихає Shine On You Crazy Diamond. Але мене надихає не стільки музика (хоча вона грандіозна), скільки ставлення Роджера Вотерса і всіх Pink Floyd до Сіда Барретта. Тобто, це вже не музика, а більше історія і діалог. Напевно, емпатія — ось що надихає найсильніше. Не тільки в плані музики.
У мене є такі, їх троє.
Кейт Буш. Від її музики мені хочеться танцювати, дриґати руками, ногами, головою, бути абсолютно божевільною. Надихають емоційність і артистизм. Її шаманський альбом The Dreaming — це для мене шедевр.
Деймон Албарн. Людина, яка дійсно любить музику. Нескінченно експериментує і пробує різні жанри. Чорт, більше восьми проєктів! Від брит-попа до афрофанка. І всі класні, з любові. А ще, одна з улюблених його рис — вміння придумувати абсолютно безглузді та прості мотиви, які практично неможливо придумати. Наприклад, Revolving Doors. Цей басовий риф на приспіві — шедевр, але який же він дурний, і який же класний.
Фіона Еппл. Чуттєва, тривожна і смілива — Фіона це raw cut. Сильно подобається її чесність, те, як вона переживає свою музику, і музика від цього виходить сирою, неограненною, різкою і дуже щирою.
Шукала таке ім’я, яке буде схоже на ім’я живої людини. Sera — я знайшла, що це як «Саша», тільки іншою мовою. Sheer — кльово фонетично звучить з Sera, плюс схоже на просте англійське прізвище. А ще в перекладі — «чистий», «прозорий». Мені подобається така асоціація з проєктом.
До останнього збиралася назватися Rio Owls Seek For Evil — як наш з подругою паблік з жартами, який ми вели на першому курсі. Але за два тижні до релізу усвідомила, що воно дуже довге, і називати мене, скоріше, будуть ROSE або ROSFE. А ось така асоціація з проєктом мені не подобається.
Але цю назву все ще вважаю класною, хочу назвати так трек або альбом.
Усе повторюється, у всього є цикл, маленький або великий. Начебто природа так працює. Навіть Великий Вибух — якщо він був природним явищем, то теж повториться, або повторюється постійно. Історія про мультивсесвіт.
Моя тривога почалася не з таких глобальних речей. Одного разу в школі я сильно захворіла. У мене була дуже висока температура і галюцинації. Я лежала на спині, дивилася в стелю, але не бачила нічого, крім яскравих фрактальних візерунків. Картинка була такою ж, як тріп головного героя під DMT у фільмі Гаспара Ное «Вхід в порожнечу».
Фрактали розкривалися і повторювали один і той самий візерунок. Я намагалася їх зупинити, але вони взагалі від мене ніяк не залежали. Було відчуття, що це демоверсія того, як працює світ. Неначе шматочок матерії зрізали, і там таке кишить.
Тоді я не була до цього готова, тому винесла з цього досвіду почуття безвиході: щось вкрай велике, живе і поїдає саме себе, а я нічого не можу з цим зробити.
Згодом моє ставлення змінилося. Я зрозуміла, що боятися нема чого, тому що я не спостерігаю за цією великою кольоровою штукою, я — її частина. З’явилося натхненне почуття цілісності. Як сказала Фіона Еппл у пісні I Want You To Love Me: «and I know, when I go, all my particles dispense and disperse and I’ll be back in a pulse».
Мені важливо робити те, що приносить щиру радість. Я точно знаю, що не можу не займатися музикою, тому що як мені тоді витягувати з себе ці яскраві згустки?
Але я отримую кайф від реклами. Тому я не загадую, а розраховую на себе: якщо я коли-небудь відчую, що пора зробити вибір, все буде щиро і по любові.
Читайте також про проєкт «Ера Лаш» — чесну і депресивну електроніку з Києва.