Нова музика

Знайомимося: Zbudny Chas — українські дебютанти зі світу соулу та поп-року

Максим Комлєв

Усе частіше в Україні з’являються колективи, що привертають увагу першою ж піснею. А у випадку з київсько-миколаївським колективом Zbydny Chas (читати як «збудний час») ставки навіть вищі — це один із найзахопливіших дебютів на українській сцені за останні роки. І прийшов він не з репу чи електроніки, а з перетину соулу та м’якого року з вишуканим вокалом. 

Ми поспілкувалися з вокалісткою гурту Діаною Ганущак та показуємо кліп на дебютну пісню Zbudny Chas, так і називається — Persha, яка насправді є кавером на пісню друга гурту.

Zbudny Chas — це барабанщик, звуковик і аранжувальник Нікіта Дементьєв, клавішник Ігор Гапоненко, гітарист Олексій Горовий і вокалістка Діана Ганущак. Їм по 20–25 років, усі, крім киянки Діани, родомі з Миколаєва, зараз живуть у столиці. Музичної освіти не мають, проте Діана навчається на вокалі.

Колектив зібрався за два місяці до війни та на початку просто джемив у Миколаєві. Дебютна пісня народилася з ідеї простібати друга: виступити з його треком, який він ніколи не виконував. Друга звати Дмитро, він випускає музику як Figurat і ось так звучить Persha в його виконанні:

«Це пісня-вибачення, присвячена його колишній дівчині за те, що він весь свій час приділяв лише музиці, забиваючи на неї. Після розставання він розіслав свій трек на радіостанції, щоб одного разу вона її почула і все зрозуміла. Врешті вона почула цей трек у таксі, а що було далі, нам невідомо», — розповідає Діана.

Zbudny Chas все ж виступили, пісня зайшла публіці та було вирішено її записати. На цьому наполіг сам Figurat. Кліп зняли на телефони друзів.

Гурт називає себе «юними музиченьками з Києва та Миколаєва», і попри коротку історію уже звучить впевнено та злагоджено. У дебютній стильній пісні Persha відчувається вплив соулу, але головну увагу забирає Діана Ганущак — якщо вокал може бути сексуальним, то це саме той випадок, що й казати про силу та виразність голосу.

Зараз Zbudny Chas готують нові пісні в схожій стилістиці, які мають вийти восени. Радимо слідкувати за ними в Instagram і слухати на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.

Підтримай редакцію СЛУХ на Patreon чи прямим донатом — зараз нам це потрібно.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також про 20 нових українських виконавців, за якими варто стежити в 2022 році.