Нова музика

Нова українська музика: jockii druce, Ницо Потворно, Love, Mary

Олена Мосійчук

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

jockii druce — trashhouttttttt

Феєричне повернення репера після майже року мовчання. Під брудне електронне й місцями навіть рокове звучання виконавець фіксує свої погляди на життя, суспільство та політику. Починається альбом наче весело й навіть задиристо, проте з кожним треком напруга й рівень «попайки» тільки зростає. Із репером можна погоджуватись або ж критикувати, проте він максимально щиро розповів про те, що його хвилює.

Чого тільки вартий трек, записаний спільно з Dorofeeva та Badwor7h. Неочікувана співпраця, яку хочеться ставити на повтор.

Ницо Потворно — Цифри (EP)

Жарти закінчилися. Настав час серйозності та відвертості. Сергій Гусак уже менше розповідає та більше демонструє свій талант співака. Він не ховається за образом стендапера, а показує вразливу сторону, де є місце екзистенційній кризі й пошуку себе у двійковій системі. Сідайте у крісло поруч зі старим-добрим другом Ницо Потворно. Будемо говорити про буття, наче ми на сеансі в психотерапевта.

МУР — Ти [Романтика]

Творче обʼєднання МУР презентувало масштабну роботу «Ти [Романтика]», яку присвятили поетам розстріляного відродження. Над історичним альбомом-мюзиклом митці працювали разом із Сергієм Жаданом«хейтспіч»NazvaЄвгенієм Дубовиком та іншими. Щемка робота нагадує про всіх загиблих від рук радянського режиму митців.

Polyvoda — Queens (EP)

Гурт презентував дебютний мініальбом, на якому чутно впливи британського джазу та американського хіп-хопу й R&B. Колектив клавішника Кирила Чихрадзе, басиста Дениса Левченка, барабанщика Михайла Бірченка та загадкової вокалістки, особистість якої не розкривають, бездоганно міксує жанри. Музика гурту виправдовує його назву, адже є унікальною й неповторною, немов містична вода, описана у експериментах XX століття і ніколи не відтворена.

кисень — ясно, і шо далі?

Далі тільки лоуфайний лінивий навколо-постпанк. Юнацький максималізм і думерський настрій у мінімалістичній гітарній обгортці. Емоції коливаються десь між відчаєм, смутком і безтурботністю.

Phil It — Елегія

Експериментальний акустичний альбом записувався наживо при запрошених гостях. Приємна музика і болісні тексти, з якими хочеться залишитись сам на сам.

ПІСНІ

Пропаща сила — сирець

«Сирець» — кінцева станція зеленої гілки київського метро. А ще — місце розбитих сердець. Пісня про стосунки двох людей, які мали зустрітися, аби розійтись. Піднімайте комір плаща вище — буде злива сліз.

Love, Mary & Karoon — В книзі

Повітряний вокал Love, Mary та напружене електронне звучання Karoon зливаються у симбіозі. Артистки не зраджують собі й власному стилю, але при цьому поєднуються у невимовній гармонії.

Джозерс, Козачок — Читати реп

«Реп — х*йня, постпанк ще гірше», — з цими словами обʼєднались репер Козачок і постпанкери «Джозерс». Ігор Козачок розповідає про службу в Збройних силах України та свою мрію виконати на сцені «цей сраний приспів». Далі він зустрічається із голосом Сергія Воронова з «Джозерс», який продовжує висміювати реп разом із постпанком — два жанри, в яких працюють артисти.

Labyrinthus Stellarum — From The Nothingness

Атмосферний блек-метал, від якого тіло підноситься у міжгалактичний простір. Незважаючи на важкість самого жанру, композиція вводить у медитативний стан, дозволяючи розчинитись у кожному звуці.

Море Нуар, Rami Kallas — Навзаєм

Розслаблена давнтемпо-композиція про неймовірну хімію між двома людьми, для яких поцілунки один із одним нагадують порятунок світу. Наче хвилями, музика проковтує слухача і заспокоює.

Мія Рамарі, Настя Гонцул — Мій кіт і я

Підніміть лапку, якщо хоч раз хотіли стати котом і втекти від буденності й дорослих проблем. Наївна в позитивному сенсі слова пісня, під яку хочеться скрутитися клубочком і тихенько муркотіти в куточку під ковдрою.

Zbaraski — Ivan San

Нова композиція артиста — це музичне дослідження відчуттів, що проходять через його тіло, й пошук гармонії між фізичною оболонкою і розумом.

КЛІПИ

Тонка — Болить

Колектив вирішив зробити пісню у вільній формі без класичних приспівів, але з емоційними спадами і підйомами. Так вони зобразили стан людини у відчаї, яка бажає свободи і, доходячи до кипіння, випускає біль назовні. Ця емоційна нестабільність підкреслюється в однокадровому кліпі від Богдана Розумного.

Folkulaka — Покохала упиря

Сага «Сутінки», якби її знімали в Україні. Дарк-фольк-гурт адаптував сюжет кінематографічного шедевру про вампірів під українські реалії та просякнув його щедрою дозою безумства. Завзята композиція, під яку можна танцювати хоч на дні народження, хоч на хрестинах чи весіллі.

Tember Blanche, Макс Пташник — В одній кімнаті

Пісня оповідає історію двох людей, які не вміють бути на самоті. Її написали під час відпочинку на Київщині, куди музиканти поїхали працювати над майбутнім спільним мініальбомом. Tember Blanche та Макс Пташник презентували затишний, домашній кліп, знятий на студії дуету.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.