Нова музика

Нова українська музика: Кажанна, «Океан Ельзи», Kugatessa

Олена Мосійчук

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

plaaaato — Vse Zminylos

Українська шуґейз-сцена продовжує квітнути і дивувати. Минулого року Rippedd випустили мрійливий і шумний альбом maybe in another life?, який став одним із найкращих альбомів за версією СЛУХ. У 2024-му таким претендентом на найкращий шугейз-альбом є Vse Zminylos від plaaaato.

Альбом-щоденник писався два роки від початку повномасштабного вторгнення. У ньому відображено все, що проживали українці, та особисті переживання соліста. Це шумна, гучна, строката робота зі спотвореними гітарами, написана в найкращих традиціях жанру. 17 треків, 70 хвилин, аби не відриваючись від землі, полетіти в космос і отримати неземний досвід прослуховування музики.

Guerilla Noir — Пил

Новий альбом київського метал-гурту оповідає історію про життя людини від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року до моменту її загибелі.

Кожна пісня демонструє епізод із життя ліричного героя: перевезення близьких у безпечне місце («Мій дім горить»), повернення у вже окуповане місто і катування місцевим колаборантом («Сира земля»), життя без базових комунікацій і благ цивілізації («Підземелля мертвого міста», «Вирвані плити»), бойові дії неподалік («Чорні жнива»). Згодом місто деокуповують, проте після цього герой гине у своєму домі внаслідок російського обстрілу («Пошук перейдених днів»). 

У записі взяли участь Андрій Печаткін (cоліст White Ward) у рамках свого проєкту mertvi dereva, і Микола Мага (Obrij, The Symbioz).

Our Atlantic — На глибині

Гурт презентував воєнний альбом-подкаст, в основу якого лягли історії барабанщика Олексія Бикова. Від початку повномасштабного вторгнення він став на захист Київщини і зараз продовжує службу в ЗСУ

Олексій ділиться спогадами з перших днів вторгнення: як репетирував із колективом напередодні, про перший обстріл «Градами», розмову з мамою під час варти на кладовищі, обмірковує мотивацію військових. Кожен із розмовних епізодів розбавляється різнобарвними композиціями, які поєднали в собі соул, джаз, академічну музику та електроніку.

XOnya — Тривожно-уникаючий (EP)

Назва говорить сама за себе. Це легкий невагомий поп для тих, хто має тривожно-уникаючий тип привʼязаності у стосунках і вічно розривається між двома станами: бажанням втекти подалі від кохання і водночас страхом перед самотністю.

ПІСНІ

Димна Суміш — Птах

Спершу Саша Чемеров написав пісню у 2010 році для гурту Vkrayst. Через декілька років її записали «Димна суміш» і видали після припинення діяльності. Тепер же її можна офіційно послухати на всіх цифрових платформах.

В основу пісні лягла концепція існування душі та наддуші, яка наглядає за першою та дає підказки, як рухатись по життю без надлишкового втручання.

Sick Solution — кровопроливач

Зубодробильний металкор, який із перших секунд нещадно збиває з ніг агресивністю. «Людство — це хвороба», — основний посил треку, яким гурт хотів показати руйнівну сутність суспільства, через яке ми нібито потонемо у «мільйонах кубометрів крові».

VikaVishnya — Падай

Надзвичайно чуттєва пісня із вишуканим інструменталом про те, що душі не втрачають звʼязок навіть після смерті. Приємний бонус — інструментал від Євгенія Дубовика, Арсенія Серого, Кирила Черкашина, Стаса Дяченка та Михайла Кисельова.

КЛІПИ

Liza Bibikova — Скажи мені

Авторка хіта «Поряд» веде внутрішній діалог із собою, намагається віднайти вихід всередині себе і втекти від незатишних думок у голові. Режисеркою кліпу стала Саша Туз, яка за допомогою контрастів передала полярність почуттів співачки.

Океан Ельзи — Відповідь

Гурт випустив щемку пісню про біль, памʼять, довічну вдячність, складний і довгий шлях до перемоги. У зйомках чорно-білого кліпу взяли участь хор і оркестр «Українського радіо», диригентом якого став клавішник гурту Мілош Єліч.

Kugatessa — Перша

Дебютна пісня дуету моделі та співачки Саші Кугат та мультиінструменталіста Богдана Кириченка — це мінімалістичний експериментальний поп про страх перед коханням після того, як вам розбили серце. У кліпі, знятому Інді Хаїтом, використали практику шибарі як метафору згубних токсичних стосунків. Підтвердженням цьому є останній кадр, де на тілі Саші видно сліди від мотузок, що символізують шрами після розриву.

Кажанна — Шиншила

Кажанна вирішила переспівати один із хітів Тіни Кароль. Але вона не просто переклала текст пісні українською, але й написала куплети у своєму фірмовому іронічному стилі. В образах шиншили та вовка співачка заховала несумісних між собою «хороших дівчат» та «поганих хлопців», світи яких ніколи не мали би перетнутися.

Granat Garden — СЦСЦ

Українські музиканти люблять грати в трикстерів. От і львівське тріо Granat Garden приміряло цю роль. Гурт висміює патерни поведінки в сучасному суспільстві й застерігає, що якщо нічого не зміниться, то це призведе до соціальної деградації. Вийшло протестно, грайливо, жваво.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.