Нова музика

Нова українська музика: «Пиріг і Батіг», Warнякання, KOLA та інші

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Пиріг і Батіг — Зелений

Львівський колектив «Пиріг і Батіг» випустив музичну збірку, в якій загорнув милозвучну поезію Богдана-Ігоря Антонича у камерно-барокове звучання. Кожна композиція — це окрема історія із захопливим сюжетом.

Альбом «Зелений» поєднує вірші з заплутаними, філігранно написаними музичними картинами. В уяві виринають яскраві образи природи, яка повністю висмикує людину з міського середовища. «Пиріг і Батіг» записали роботу всього за дев’ять днів.

Cheev — Noir

Автор хіта «Гарно так» презентував повноформатник, на якому користується старою формулою успішного поп-альбому — мелодичний вокал, зрозуміла лірика і чіпкий музичний ряд. Cheev слідує правилам, тільки додає дрібку нуарної атмосфери чорно-білих фільмів 1940-х. 

Noir звучить цілісно від першої до останньої композиції. Разом із тим у цьому і головний недолік альбому — жодна пісня не виділяється з потоку якісних поп-треків.

Антон Слєпаков, Андрій Соколов — warнякання

Антон Слєпаков та Андрій Соколов оформили свої музичні рефлексії на війну в повноцінний альбом. Проєкту warнякання вдалося схопити критичний для країни відрізок часу і виразити його в музиці. 

За більш ніж годинний хронометраж музиканти проводять слухача через агресію, смуток і відчай. Вони пояснюють природу непростих емоцій, які відчувають українці під час повномасштабного вторгнення. Складна і вкрай необхідна терапія під гнітючий електронний саунд.

Схожа — Цвіт крилець метелика

Тендітна музика та щемливий вокал із легким надривом під акомпанемент самотнього піаніно розповідають інтимні історії. Усі пісні Схожа писала наживо. Виникає відчуття, наче кожну композицію виконують спеціально для тебе.

ДК Енергетик — Шлях

Печалі наприкінці осені багато не буває, тому «ДК Енергетик» подарували нам щедру порцію журби альбомом «Шлях». Постпанкова безвихідь у повільних басових партіях, приглушених голосах та одноманітних ритмах драммашин. Дуже вчасна музика для внутрішнього розпаду.

хейтспіч — Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію (ЕР)

Одеський рок-гурт приречено продовжує боротися проти представників примітивного суспільства. Звучить сумбурно, гучно і розхлябано — все у дусі «хейтспіч». Витончене поєднання вчення Омара Хаяма та українських мемів в треці «гейтспіч» потребує окремого культурологічного дослідження.

ПІСНІ

0%Mercury — Aokigahara

Композиція Aokigahara з майбутнього альбому харківських маткорників відсилає до однойменного японського лісу, який притягує самогубців з усього світу. Драйвовою та гучною композицією гурт закликає шукати внутрішні сили для боротьби.

Джозерс, Джон Дір — Епілог для двох

Калуські постпанки вкотре обʼєдналися з учасником проєкту «Селюки», щоби записати композицію про фатальність кінця усього на світі. Меланхолійна пісня навіює безвихідь перед невблаганним ходом часу. Кристалізовані сум і туга.

КЛІПИ

Гоня — Інферно

Трек із майбутнього альбому львівського репера розповідає про внутрішнього демона в кожному з нас. Гоня звучить важче, зібраніше, але незмінно агресивно і влучно.

Снохода — Надто молоді, щоб памʼятати

Тепла композиція від Сноходи з наївним звучанням старенького синтезатора. Під просту мелодію і барвистий кліп умить занурюєшся в затишну ностальгію.

KOLA — Бути простим

У новому кліпі KOLA літає вулицями міста, поки весь світ застигає. Артистка оптимістично нагадує усім, наскільки зараз важливо бути невибагливим по життю.

ONUKA — OZERNA 

Спокійна композиція та статичні кадри кліпу ONUKA заколисують повільним ритмом у поєднанні із затишними декораціями.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте та слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.

Читайте та слухайте також минулу підбірку української музики, яку могли пропустити.