Нова музика

Нова українська музика: Юля Юріна, Latexfauna, Саша Буль та інші

Макс Чухліб

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Юля Юріна — Рефлексія

Альбом, що сповна виправдовує свою назву. Юля Юріна зараз — одна з найекспресивніших українських артисток, і на «Рефлексії» співачці точно є про що розповісти. Юля майже повністю відходить від фольклорних впливів, її нова сила та артистизм зараз полягають у вмінні транслювати непрості історії життя через пісні, перетворювати їх у щось магнетичне й динамічне — яким і є цей альбом.

ПІСНІ

The Feels — все навколо дивно

Із переходом на рідну мову The Feels (колись ZFeelZ) зазвучали питомо й гармонійно, не полишаючи при цьому своїх шугейзових і нойз-поп-впливів. Новий трек «все навколо дивно» звучить гучно, впевнено і музично перебуває у парадигмі нових українських альтернативних гуртів.

The Feels, Renie Cares, «Артилерія», «Діти інженерів», Лея та інші справді звучать схоже — незабаром на прикладі цих виконавців потрібно буде досліджувати зародження окремої української інді-рок-сцени з жіночим вокалом.

Джозерс — Контроль

Сезон перевидань старих пісень завершився — «Джозерс» рухаються вперед із синт-попом, що дотримується усіх канонів жанру. «Контроль» наповнений глибоким вокалом Сергія Воронова, пульсуючими синтезаторами й мелодійними гітарами.

badactress — Недодруг

Анна Ключка не боїться виходити за межі сформованого образу, і це заслуговує на повагу. Раніше вона з пісні у пісню перевдягалася у вигадливі театральні образи, однак тепер звучить як доросла поп-співачка, що сексуально співає про кохання, вечірки й нічне життя. Хоча хтозна, може, це ще один травестійний образ?

Garmata Syndicate & Eugene Tymchyk — Rtut’

Ми скучили за таким звірячим екстрим-вокалом Євгена Тимчика із Septa i The Nietzsche — у важковаговому треку від проєкту Garmata Syndicate він кричить про малоросів, свідомий інфопростір і посилає Юрія Дудя. Пісня звучить як важчий і технічніший «хейтспіч», але ці першопрохідці русофобської рок-музики вже витиснули із подібної стилістики все, що можна.

Стас Корольов — Де ти була / Sacred Love — Live in Kyiv 2023

«Лебединою піснею» неймовірного джаз-рокового проєкту Стаса Корольова має стати повноформатний альбом, а поки слухаємо дві нові пісні, виконані наживо на великому концерті у Києві.

Структура Щастя — Біль від дотиків

Структура Щастя має впізнаваний образ на молодій українській сцені — обкладинки, лого й теми пісень у неї крутяться навколо кроликів, аніме й віртуальної естетики. Живі виступи її колективу можна покритикувати за недостатню зіграність, але новий трек «Біль від дотиків» хочеться вмикати по колу — це чіпкий драм-н-бейс із несподіваною нойзовою кінцівкою.

Обрій — У полум’ї війни

Ужгородці показують, наскільки легко можуть балансувати між «смерть-металом» і хардкор-панком. Це перша пісня із майбутнього мініальбому «Імперія бидла»

trademachine™ — bloodsport

Молодий гурт із Києва поки не надто ризикує із експериментами — це доволі звична альтернатива у межах безпечного звуку, якій бракує чогось експресивнішого.

КЛІПИ

Latexfauna — Масандра

Не дивіться це відео на роботі, у громадському транспорті, при батьках, дітях чи бабусі — Latexfauna викрутили свою сексапільність на максимум і зробили кліп, де вокаліст Дмитро Зезюлін… лиже мед прямо з вулика. Цікаво, чи буде окремий реліз на Pornhub?

Саша Буль — Тримаєм посадку

У пісні, написаній поміж службою у ЗСУ, Саша Буль встигає розповісти про власні воєнні будні, зробити відсилку на пса Патрона та зачепити тих, хто «косить» від служби. Легка, іронічна й смілива композиція — радіємо, що Саша не полишає музику й вдячні за його службу.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.