Нова музика

Нова українська музика: Рома Майк, «хейтспіч», Люсі

Андрій Стахів

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Рома Майк — New Era

Другий студійний альбом Роми Майка наповнений теплою ностальгією, дитячими спогадами та щирою саморефлексією. Усе це загорнуто у вишуканий, розслаблений саунд повільних бітів, які звучать особливо витончено разом із гітарними та клавішними партіями.

Лоуфайні треки змінюються легким ейсід-джазом і виливаються у експериментальні хіп-хоп-композиції. Ідеальний альбом для затишних літніх вечорів, які хочеться провести наодинці під ненавʼязливу мелодичну музику.

Володимир Дантес — Кити

Перший україномовний альбом Дантеса дивує різноманітністю настроїв. Тут тобі й безтурботний позитив, і чиста агресія, й наївна закоханість. Слухати нову роботу артиста дійсно цікаво, адже не знаєш, на що очікувати в наступній композиції. 

Лише інколи відволікають недоречні вкраплення грубої електронщини посеред легких чуттєвих пісень.

хейтспіч — Золоті пісні 2023 (EP)

Повноцінним релізом мініальбому це важко назвати, адже більшість пісень ми вже чули («пісня про ромашку», «попсова пісня про нещасне кохання з незрозумілою кінцівкою», «пісня для радіо»). Але загорнути їх у концептуальний альбом, просто додавши іронічну назву, — гарний хід.  

Одеський рок-гурт веде витончену гру в метамодерн — наприклад, всередині «моєї пісні» вже звучить критика самої композиції. А «пісня про ще один день», на відміну від іронічних попередниць, звучить серйозно, як еталонний сучасний рок. Особливо цікавою є прикінцева музична інтерлюдія під назвою «попсова пісня про нещасне кохання з незрозумілою кінцівкою», з оригіналу якої прибрали слова і перетворили на хаотичний різножанровий коктейль.

Пиши Пропало — Хоч плач, хоч скач (EP)

Молодий київський гурт роздає задиристого гучного року. У кожній композиції відчувається, наскільки задоволено та весело було колективу під час запису «Хоч плач, хоч скач». Назва чудово передає відчуття від роботи — смішно, сумно, разом з тим дуже самобутньо і кайфово. 

Звичайно, деякі композиції звучать аж надто лоуфайно та відверто сиро, але це додає альбому щирості та простецької відвертості.

ПІСНІ

Покруч — Руки

Український супергурт «Покруч», що складається з учасників колективів «ТОЛ», Vivienne Mort і MegamasS, стабільно раз на рік випускає вишукану віртуозну композицію, після якої шанувальники ще активніше питають: «Коли вже повноцінний альбом?!». Нова пісня «Руки» — не виняток.

Si Process, Acid Mamba — Моно

Станіслав Іващенко, барабанщик гурту «ВГНВЖ», та учасниця Acid Mamba вокалістка Анастасія Швиденко записали спільну композицію. «Трек про синусоїду нашого настрою», як його охарактеризували артисти, пульсує синтами у єдиному напруженому ритмі разом із барабанним грувом і вишуканим вокалом — концентрована енергія і заряд.

Я Тоня — Так звучить мій спокій

Співачка Тоня поділилася звучанням власного спокою. Плавний, повільний біт з мелодичним дівочим голосом — те, що лікар прописав у ці буремні та тривожні часи.

Golubenko, To Eternity — Тепло

Спільна пісня Давида Голубенка та Даніеля Оутоньє очікувано чіпка та запальна. Чистий позитив і мелодійна доброта. Плюс одна композиція до теплого літнього плейліста.

ТНМК, Yarmak — ++

Агресивний їдкий трек від ТНМК та Ярмака заряджає порцією ненависті до ворога. Чіпкий біт, влучний речитатив, сатира — черговий якісний трек про війну, який стовідсотково підніме настрій нашим захисникам і захисницям, лунаючи в окопах на передовій.

Berliner Doner — Труханів Острів

Київський музикант поєднує панк і віч-хауз у новому треці, який звучить хаотично і панічно, як похмільний головний біль на світанку.

КЛІПИ

Drud — Магічні символи

У кінематографічному чорно-білому кліпі авторства Андрія Лагутіна хіп-хоп-артист втікає від шумного міста. Як Аліса у Дивокраї, репер занурюється у світ самокопань і пошуків власного «Я».

Люсі — Останній роман

Українська музиканта випустила першу за рік пісню. Окрім легкої та душевної композиції, Люсі поділилась мрійливим кліпом — це простота і витонченість у кожному кадрі. 

Мія Рамарі — Не дивись на мене

Поетична чуттєва пісня під акомпанемент ніжного фортепіано звучить неймовірно. Болісна, але відверта композиція про складні відносини з собою. Крає серце ледь помітний надрив у голосі та неочікувана зневіра у собі, але композиція надихає почати любити себе.

Sick Solution feat. True Tough — Ultraviolence

Sick Solution зі школи вінницького хардкору демонструють свою майстерність у спільній пісні з київським гуртом True Tough. Гучність на максимум, інстинкт самозбереження перед сусідами на мінімум.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.

Читайте та слухайте також минулу підбірку нової української музики, яку могли пропустити.