Нова музика

Нова українська музика: Паліндром, ONUKA, Go_A, SadSvit

Олена Мосійчук

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

sucilna_nevdacha.exe, Тощо — перша зірка на небі

«Перша зірка на небі» — це 15-хвилинний реліз, який, попри невелику тривалість, містить яскраві й багатогранні пісні. Кожна з них написана в різному жанрі, стилі і з використанням різноманітних ефектів, інструментів та підходів. Реліз балансує між похмурим дроуном і ніжним бедрум-попом, легка гітарна гра може змінюватись розмитим і похмурим синтетичним звучанням, десь може виринати шумний альтернативний рок.

Незважаючи на експериментальність і загравання з різними тональностями та настроями, мініальбом від sucilna_nevdacha.exe та Тощо вийшов концептуальним, цілісним і різноманітним.

Загреб — Спільнота

«Загреб» вирішили запросити до запису свого альбому представників молодої української сцени. Цим пояснюється і назва лонгплею, адже гурту дійсно вдалося зібрати спільноту цікавих і молодих українських виконавців. Зокрема в записі взяли участь drimandr, SadSvit, sucilna_nevdacha.exe та інші.

Найпримітнішим в альбомі є його структура: перед кожною повноцінною піснею гурт зробив короткі аудіовставки, в яких запрошені виконавці представляють себе і свій трек. Завдяки такому різноманіттю серед артистів «Спільнота» має багатоформатне звучання.

KHAYAT — Ultra II

Потенціал KHAYAT дозволив би йому випустити хороший, цікавий альбом, сповнений сучасних поп-хітів. Натомість відчувається, ніби творчо Андрій застряг десь у 2010 році: лірично і музично реліз не пропонує слухачам нічого, що б вони вже не чули від того ж Макса Барських, наприклад.

ПІСНІ

SadSvit — Квіти

Богдан Розвадовський випустив традиційну для нього постпанк-композицію. Правда, тепер рівень постпанковості й жвавих драм-машин зменшився. Відчувається певний відхід SadSvit у бік більш лагідного і розслабленого звучання.

Світлана Няньо, Tom James Scott — Ipomoea

Це другий сингл із майбутнього альбому-колаборації між Світланою Няньо та британським музикантом Томом Джеймсом Скотом. Акцент у композиції зроблено на фортепіанне звучання і тонкий, приглушений спів музикантки. Ipomoea звучить, як ніжна колискова, що вводить в дещо медитативний і розслаблений стан.

alyona alyona, KOLA — Небо хилиться

Ще одна лірична і життєствердна поп-пісня, яка не чіпляє ні музикою, ні текстом. Інструментально «Небо хилиться» не пропонує нічого цікавого і чіпкого, а текст викликає відчуття, що ми це вже десь чули.

Саша Чемеров, Міша Крупін, Коля Сєрга — Білгород 

Новий трек музикантів із «Культурного десанту» має комедійний підтекст і був написаний з метою підтримки бойового духу військових. На жаль, музично він слабкий через тяжіння у бік байрактарщини і загальне примітивне звучання.

Komisiia — Пінг-понг

Київський гурт Komisiia випустив легку, танцювальну поп-композицію з фанковими мотивами. Дуже приємний літній трек із мрійливим вокалом.

alekkksa — Прокрастинація

Енергійне монотонне постпанкове звучання зустрічається з повітряним вокалом alekkksa. Інструментальна частина протягом усієї пісні практично не змінюється, хіба що на приспіві додаються ледь помітні гітари. Проте це звучання радше слугує фоном, поверх якого накладається приємний і солодкий голос виконавиці.

КЛІПИ
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Go_A — Rusalochki 

Go_A повертаються з новим містичним треком, в основі якого лежать українські легенди та міфи про русалок. Гурт не зраджує своєму стилю, але так само продовжує майстерно вплітати етно-мотиви в сучасне електронне звучання.

Цей реліз сподобався нам найбільше цього тижня — бадьора пісня якісно звучить у звичній для гурту стилістиці й на фоні одноманітних пісень про війну видається ковтком свіжого повітря. Екзотичний кліп із містичними образами Катерини Павленко тим часом навіює атмосферу українського язичництва.

Паліндром — Вітер в голові

Степан Бурбан показав слухачам мрійливу пісню про пошук внутрішньої гармонії. Тут виконавець поєднує і тужливий спів, і спокійну реп-читку. Сама пісня викликає почуття затишку і приємної ностальгії.

У кліпі ж музикант наче розривається між своїми різними «Я»: є безтурботний Степан, а є серйозний і дорослий пан Бурбан.

ONUKA — PEREMOHA

ONUKA випустили гнівний, злий і піднесений трек, присвячений нашим військовим і волонтерам. Гурт завше поєднує етно і електроніку, проте тут у дещо агресивному вигляді.

VOLODYMYR DANTES — Чуєш

Володимир Дантес вирішив випустити комедійний трек і сюрреалістичний кліп до нього. Поп-пісня розповідає історію минулого кохання, яке співак забув і просить більше не дзвонити. Сама пісня є звичною поп-композицією із грайливим мотивом, але у поєднанні з кліпом вона перетворюється на божевільну хаотичну оповідь, у якій є і священики, і бабусі в традиційному українському вбранні, і навіть Будда в образі Ігоря Кириленка з проєкту Hidden Element.

ВАТАГА — ПСАЙФЕР

Формула створення яскравого та качового реп-треку проста: потрібно всього 10 реперів, один саундпродюсер і один фестиваль. XXV кадр, Довгий Пес, Гоня, PVNCH, Джонні Дивний, Oi Fusk та інші вирішили продуктивно провести свій час на «Брудному Псі» і записали цікаву композицію-презентацію своїх стилів та панчлайнів.

Джонні Дивний — Спринт

На жаль чи на щастя, Джонні Дивний покинув Kalush Orchestra і випустив сольний трек разом із кліпом. Музику до треку написав продюсер і музикант Zbaraski. Цікаво подивитись, куди заведе сольний музичний шлях Джонні Дивного, але поки що «Спринт» викликає позитивні враження.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.