Нова музика

Нова українська музика: Tember Blanche i To Eternity, ТУЧА, YARMAK

Макс Чухліб

Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ. Ділимося найцікавішими новинками за останній тиждень.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

O.Torvald — На часі

O.Torvald вирішили підкріпити вихід останнього синглу «Дихай» компіляцією пісень із альбомів Diller Kaifu (2019), «#нашілюдивсюди» (2016) і «Ти є» (2014). Усі треки для «На часі» обрали так, аби вони доповнили напружений і драматичний настрій «Дихай».

Kompas — Дім

Гурт Віктора Новосьолова, фронтмена «АННА», розродився другим альбомом. Це переважно депресивний фаталістський запис у нетиповій стилістиці: вокально Новосьолов дає речитатив у поєднанні зі скримо-вокалом, а інструментально Kompas грають щось на перетині альтернативи й пост-року. Рясне використання фортепіано у їхніх треках навіть викликає асоціації із Mogwai часів альбому Mr. Beast.

От лише «Дім» відчувається радше як компіляція, ніж повноформатний запис — чотири із семи треків («На дні жалю»,  «Черствий»,  «Пам’ять» і «Тікай у сни») ми раніше вже чули.

Risin’ Sabotage — Macabre

Важкий, брудний і задимлений повноформатник кияни Risin’ Sabotage записали з великою любов’ю і шаною до жанру стоунер-думу — тут і тягучі рифи, і психоделічні соляки, і першокласний для такої стилістики хрипкий вокал. Під Macabre хочеться начепити на носа окуляри-авіатори й чкурнути ганяти на байкерському мотоциклі по пустелі.

ПІСНІ

YARMAK — RAGNAROK

Про війну варто співати не лише драматично. У нас час відчувається потреба й у піснях войовничих — таких, що оспівують українську історію, що піднімають бойовий дух не плачем, а мужністю перед великим боєм. Такою є нова пісня Ярмака, яку він виконує від імені українських воїнів різних часів та історичних періодів. Композицію репер написав за кілька днів до того, як поїхав на фронт.

MONSTR — Сусід

MONSTR із реп-гурту PVNCH впорався із тематикою «поганих сусідів» точно краще за SKOFKA. Йому не складно видавати відверту й жорстку іронію.

Лея — Тульпа

Лея продовжує серію пісень на містичні моторошні теми. Цього разу пісня про тульпу — паранормальний об’єкт, створений за допомогою розумових сил людини, що має окрему свідомість. Стилістично «Тульпа» — бадьора й рокова пісня, що викликає асоціації із гуртом «діти інженерів».

Golubenko — Тепер пробач

Не знаємо, чи слухав Golubenko останній повноформатник Jessie WareThat! Feels Good!, але ми почули у цій пісні непогану ненав’язливу стилізацію під легкий дискофанковий вайб альбому Джессі. У кліпі артист катається сонячною Вінницею на чомусь схожому на платформу.

DOBRYVA — Візьми це

«Візьми це» розриває електронним танцювальним ритмом і чіпким, впевненим вокалом.

To Eternity, Tember Blanche — Я тебе не чую

Легке, літнє R’n’B про подружні суперечки у колаборації To Eternity i Tember Blanche. Даніїл Отуоньє тут наче виступає посередником між двома половинками, над чим іронізує обкладинка пісні.

CLONNEX — Lyaguminka

Львів’янин Северин Наконечний дропає хіт за хітом. Знаєте, у чому його секрет? Він читає на близькі його цільовій аудиторії теми зрозумілою для неї мовою.

По-перше, герой «Лягумінки» живе у селі, грає у «Майнкрафт» і дивиться Івангая. По-друге, CLONNEX згадує у ліриці «кульпу» (психлікарня на вул. Кульпарківській у Львові), а «лягумінка» — це страва галицької кухні й слово, яке означає будь-які солодощі. Все це запаковано у чудовий, актуальний, іронічний треп.

Довгий Пес, Аппекс, Jointjay — Дивлюсь на район з вікна

Учасники «Ціни Ритму» возз’єдналися, щоб записати гостросоціальний трек про життя спального району. Репери водночас моралізують, іронізують і романтизуюють побут на перший погляд сірого й звичного місця для життя.

КЛІПИ

Andrii Barmalii — я нормально

Кислотний брейкбіт під віртуозний «шрединг» на саксофоні, пристрасний Андрій Бармалій у кліпі, що танцює майже як сам Том Йорк — чого ще треба для щастя його шанувальникам?

ТУЧА — ДекаДанс

Марія Тучка й раніше казала, що її стратегія — стати поп-співачкою, і «ДекаДанс» є першим серйозним кроком у цьому напрямку. Легший вайб, чіпкі мелодії, навіть ностальгійне відлуння української поп-музики 1990-2000-х (особливо у майже фольклорній партії труби) — задум реалізовано вдало. 

Головне для ТУЧІ у майбутньому — писати доступні й популярні композиції, не загубивши за ними оригінальності й специфічності, що робили її попередні роботи впізнаваними.

ТИСК — Бішкек

Стильний, хвацький і хуліганистий трек, що ввійде до мініальбому «ТИСК»Before. Кліп є колаборацією із українським ілюстратором Олесем Дерегою.

Ryta Ray Frequency of Love

Маргарита Райська виграла конкурс від Гая Чемберса, автора хітів Роббі Вільямса, і записала спільно з продюсером трек у Лондоні. Це драматична композиція під фортепіано, кліп до якої присвячено працівникам ДСНС, що рятують українців після обстрілів російськими терористами.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.