Нова музика

Нова українська музика: «Джозерс», «Тонка», Положинський та інші

Макс Чухліб

Це нова підбірка найкращої української музики тижня від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Джозерс — Любов ЕР

Перед релізом українізованого й вдосконаленого альбому «Ускладнений машинний біт» (колись «Сложные машинные биты») «Джозерс» вирішили випустити ЕР-компіляцію треків із майбутнього повноформатника. Нові й старі експериментально-постпанкові треки склалися у логічну історію про розрив відносин.

Олександр Положинський — Попри Все

Жвавий, прямолінійний і оптимістичний сольний повноформатник Сашка Положинського. Серед треків можна почути колаборацію з Віктором Вербою, вокалістом метал-гурту Motanka («Загубив душу»).

ПІСНІ

Postman — Fellini

Пісня із майбутнього альбому Костянтина Почтаря має об’ємне, але легке й розслаблене інді-рокове звучання.

Sasha Boole — Плющ

Тихо й непомітно з’явилася у мережі пісня Саші Буля, однойменна з його романом «Плющ». Темний, апокаліптичний трек у звичній для артиста дарк-кантрі-стилістиці.

Мія Рамарі — Нема любові

Композиція, що закріплює Мію Рамарі у ролі не лише амбіційної, а й впевненої поп-виконавиці. Майстерний вокал із чіпкими хуками, якісний продакшн — «Нема любові» показує, на що справді здатна «молода сцена».

ВІДЕО

Kalush Orchestra, bbno$, DITVAK Ushme Uturbe

Нарешті жодних козаченьків і шароварів від Kalush Orchestra — лише лютий стайл у новому спільному треку з саундпродюсером DITVAK та канадським репером bbno$ (ви точно чули його вірусну Lalala). 

Саме такі Kalush Orchestra нам потрібні у 2023 році — патріотичні, але легкі й стьобні у подачі. Без напускного драматизму.

Тонка — Тан

Які «Тонка» вам більше подобаються: ніжно-інді-попові чи пульсуюче-рейвові? Новий трек сподобається шанувальникам обох амплуа, бо «Тан» розпочинається, як звичний «інтелігентний поп», а у другій половині гіпнотизує чіпким електронним ритмом. Вайб треку чудово доповнили кліпом.

alyona alyona — Не втратимо зв’язок

Який висновок можна зробити після прослуховування нової пісні alyona alyona? Незважаючи на початково яскравий образ і подачу, вона почала губити себе у десятках майже однакових за звучанням і суттю сольних записів і колаборацій. Той випадок, коли у надмірній кількості релізів втрачається артистична індивідуальність.

артилерія — недостатня

«недостатня» тримає у напрузі майже весь хронометраж, а ближче до кінця вибухає кульмінацією з майже нойз-роковими гітарами. Бурхливу композицію «артилерія» підкріпила естетичним кліпом.

0%Mercury — Welcome To The Next Level

Переконливий трек від харківських маткор-котиків 0%Mercury, що розповідає про песимізм, викликаний повномасштабною війною, а у назві посилається на дев’ять кіл пекла Данте.

Бурко — Кліпаю очима

Манірна пісня від Бурка, що ідеями й подачею нагадує щось із альбому Стаса Корольова — O_x.

Solar Blooms — Solid Soil

У новому синглі лучан Solar Blooms сплітається цілий набір жанрів для музичних гурманів — прог-рок, психоделіка й стоунер підкріплені винахідливим сонграйтингом і чудовим вокалом фронтмена Давида Маргалітадзе. Слабким місцем релізу Solid Soil є лише малобюджетне відео, що псує враження від захопливої композиції.

Joyriders — there is no place for feelings

У музиці молодих львівських інді-рокерів Joyriders відчувається потенціал і незграбність водночас. Серед їхніх переваг — цікавий набір музичних впливів (Red Hot Chilli Peppers, The Strokes, Oasis), амбіційний підхід і технічна майстерність. 

Не завжди тішать лише їхні композиційні рішення. Наприклад, нова пісня there is no place for feelings, хоч і має чіпкі моменти, все ж перегружена вокальними партіями, що затьмарюють собою креативний інструментал.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.

Читайте і слухайте також дайджест нової української музики за попередній тиждень.