Нова музика

Нова українська музика: Циферблат, Tember Blanche, SadSvit

Макс Чухліб

Це регулярна добірка нової української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Циферблат — Перетворення

Перед вами — один із найкращих українських записів 2023 року, що вражає поєднанням чіпких поп-мелодій, рваних музичних ритмів і вигадливих калейдоскопічних аранжувань. Такого талановитого, насиченого, витриманого і чудово оркестрованого альбому, як «Перетворення», ми не чули давно.

І хоч музиканти скептично ставляться до терміну «арт-рок» відносно своєї творчості (як і більшість світових виконавців у цій ніші), «Циферблат» є чи не єдиним по-справжньому арт-роковим українським гуртом за останній час — за широтою їхньої артистичної свідомості, музичним перфекціонізмом та віртуозністю виконання.

Tember Blanche — Ти лиш людина

Приємний другий повноформатник від дуету Tember Blanche, на якому їхня музика позбувається камерності і звучить об’ємніше, живіше, майже інді-роково. Красивий меланхолійний запис слухається на одному диханні.

BADBOK — Новий кінотеатр «Heartless»

Учасник львівського хіп-хопу-гурту «Твій Бог Сьогодні П’яний» та автор вірусної пісні про путіна («як би я хотів, шоб путін повісився») випустив дебютний повноформатник скандального, відвертого і мегакачового трепу. Вживайте відповідально: у безперервній іронії BADBOK загубитися дуже легко.

Отець — космос ЕР

Частину оригінальності київського метал-гурту Bojevilla вокаліст Володимир Ямпільський забрав із собою у новий проєкт «Отець». Першого квітня, до Всесвітнього дня дурня (sic!), колектив розродився першим мініальбомом дивакуватого низькочастотного металу з присмаком джазу й фірмовими брудно-реалістичними текстами Ямпільського.

Koroїd — Overton EP

Дебютний мініальбом київського прог-рок-гурту Koroїd сподобається шанувальникам Tool, Karnivool і подібного українського колективу PINS. У музиці Koroїd відчувається потенціал стати одним із найцікавіших нових важких гуртів України, однак перешкодою на цьому шляху нам бачиться невдала назва колективу.

ПІСНІ

SadSvit, Lely45 — Автомагістралі

Однакова ритміка й мелодика майже усіх композицій зробили останній альбом SadSvit «Неонова мрія» блідим і нецікавим записом. Від подібних проблем страждає і його нова пісня у колаборації із Lely45 — цей інструментал і приспів ми чуємо у різних варіаціях уже не вперше.

Нова неонова естетика не рятує Богдана від композиційної одноманітності. Недостатньо було й просто додати ретровейвових синтезаторів до старої композиційної суміші. Якщо Богдан не бажає замикатися у стінах постійних самоповторів — пропонуємо прислухатися до критики.

Рожевий Бліндаж і Гав-Гав — Семантичний Джавелін

«Хамерман Знищує Віруси» відбрунькувалися і дали потомство у вигляді дуету реперів-підлітків під назвою «Рожевий Бліндаж і Гав-Гав». Поки що у їхній музиці та ліриці забагато фірмової іронії «хамерманів», але дебютували хлопці вдало. Тепер перед ними кілька років роботи під суворим наглядом Альберта Цукренка та Володимира Пахолюка й багато інтерв’ю про обмеження творчої свободи опісля.

I Hate Myself Because — Shameshame

У новому треку автор вірусної пісні I Feel Bad Максим Семенюк робить те, що йому вдається найкраще — поєднує чіпкі мотиви, лоуфайний інструментал і приречену лірику.

КЛІПИ

XXV кадр — Знайду

Репер XXV кадр заходить на постпанкову територію у новому сміливому треку «Знайду» й викликає асоціації із Alexjazz, який раніше теж пройшов шлях від хіп-хопу до думерства. Хочемо ще.

YAKTAK, KOLA — Порічка

Той випадок, коли у композиції є всі складники, щоб потенційно стати хітом (біт качає, приспів в’їдається у мозок, короткий, але влучний хронометраж — що ще потрібно?), але бажання переслуховувати доволі швидко вивітрюється. Замислюєшся: чому ж? А відповідь приходить швидко й просто: тут мало душі.

U_C — Смайл

Раніше U_C був реп-гуртом під егідою лейблу Mozgi Entertainment, а зараз став сольним проєктом Руслана Стороженка (CAZE). «Смайл» — це його перша робота разом із продюсером Кирилом Скобалом із Kitsch Music.

Zbaraski — Dyvni Dyva

Кліп R’n’B-стиляги Івана Збараського на пісню з його останнього альбому Buty Sovoiu. Читайте велике інтерв’ю із виконавцем.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Читайте також: Джамала презентує свій альбом про Крим із симфонічним оркестом у Національній опері.

Читайте також: Джамала презентує свій альбом про Крим із симфонічним оркестом у Національній опері.