Нова музика

Нова українська музика: Zbaraski, SadSvit, The Unsleeping, «Крихітка» та інші

Макс Чухліб

Це регулярна підбірка найкращої української музики від СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

АЛЬБОМИ

Zbaraski — Buty Sovoiu

Zbaraski узяв все своє привабливе дивацтво й стократно помножив його на новому альбомі Buty Sovoiu. Він розслаблено наспівує фальцетом під пластичну електронну музику, а ще — шепоче, вигукує, нявкає, закохує у себе і наганяє фірмового сексуального саспенсу на сімох стильних треках, які неабияк підходять, аби ввімкнути під час… ну, ви зрозуміли.

Death Pill — Death Pill 

Однойменний дебютник жіночого панк-гурту Death Pill, що вийшов на лондонському лейблі New Heavy Sounds. Дівчата валять як бульдозери, поєднуючи хардкор-панк із відголосками треш-металу та блек-металевими тремоло, але виконують композиції англійською і російською мовами — друга мова викликала здебільшого негативний резонанс у спільноті української важкої музики.

SadSvit — Неонова мрія

Новий альбом Богдана Розвадовського звучить, як різні варіації хітового синглу «Силуети»: повторювані мотиви й однакова ритміка практично всіх композицій на «Неоновій мрії» затьмарюють сміливі ретровейвові стилістичні рішення SadSvit.

Це радше компіляція музичних пошуків, ніж повноформатник із чітко визначеним звучанням і бездоганним плином композицій. Щоб по-справжньому звільнитися від ланцюгів «совкового» постпанку, Богдану ще необхідно пройти довгий шлях артистичної еволюції.

Super Pink Moon — IRON RAIN

Другий сольний повноформатник фронтмена Somali Yacht Club Ігоря Пришляка — це пісні зі щільним і водночас мрійливим звучанням на перетині металу, шугейзу і построку. Позитивне враження псують лише кілька прохідних ембіент-композицій, які на цьому записі здаються зайвими.

ПІСНІ

The Unsleeping — Не сплю

Уманський гурт похмуро торкається гострої, але дуже важливої теми перенасичення люттю під час повномасштабної війни. «Часом жахає, як змінюється свідомість у спробі пристосуватися до воєнних реалій», — розповідають The Unsleeping у пресрелізі.

Пиріг і Батіг — Гей вдарте в струни кобзарі…

Нова пісня фольк-гурту музиканта й митця Мар’яна Пирога створена на слова Павла Тичини, які той написав під враженням від української революції 1917 року. Музично «Пиріг і Батіг» цитують гімн України у неповторному камерному аранжуванні.

Макс Барських — Мамо, не плач

Макс Барських назавжди увійде в історію української музики зі щемкою піснею «Буде весна», що на початку російського вторгнення стала потужним символом нашого спротиву. Майже рік потому нова пісня «Мамо, не плач» здається чимось вимушеним і нещирим, а фрази на кшталт «ворог прийшов у наш дім», «не вдалось зламати нашу волю», «все буде добре, я вірю чомусь» уже не розчулюють так, як могли би розчулити у перші місяці повномасштабної війни.

KRUTЬ — Воля (full version)

У квітні 2022 року Марина Круть виклала у мережу трепетну й злободенну пісню «Воля», зіграну на самій бандурі. На річницю повномасштабного вторгнення музикантка ділиться новою версією композиції — цього разу в красивому інді-роковому аранжуванні.

«Замість звуків міських сирен
Заспівай мені гарних пісень
Ми прокинемось всі в один день
Від весняних і добрих вістей»

renie cares — навчи мене

renie cares грають емоційне гітарне інді у дусі американських гуртів Foxing і Prawn, водночас викликаючи асоціації із українськими «Один в каное» та Vivienne Mort. У синглі «навчи мене» гурт відшліфовує цю суміш до ідеалу й разом із піснею збирає кошти на пікап для ЗСУ. Коли назбирається потрібна сума, побачимо кліп, знятий режисером Іллею Дуциком.

Христина Соловій — Чорноморчик

Нова-стара композиція Христини, яку раніше можна було почути на її живих виступах. «Чорноморчик» це обробка народної пісні у характерній для співачки емоційній подачі у фул-бенд-звучанні. 

Hyphen Dash feat. Igor Kirilenko — Professor Doctor honoris causa Caligari

Нова композиція Hyphen Dash має присмак тріп-хопу й була народжена під час джему з електронним музикантом Ігорем Кириленком. Назва відсилає до культового німого фільму «Кабінет доктора Калігарі» (1920), що метафорично рефлексує над загіпнотизованим войовничою монархією німецьким народом під час Першої світової війни.

Крихітка — Ланцюг

Пісня-рефлексія на велику війну від гурту «Крихітка» вабить хітовим приспівом і тривожним, майже зловісним настроєм.

Один в каное — Один в полі воїн

«Один в полі воїн», як і всі композиції «Один в каное», звучить трепетно й проникливо, проте лірика пісні залишає багато запитань і абстрактних здогадів. Чому «один у полі воїн», якщо ми єдині, і нас — мільйони? Що за «нові карти старих територій»? Ми ввійдемо у параграфи історії, але чому «без імені»? І яке місце у цьому всьому займає «холодний пустий автозак»?

ВІДЕО ТА КЛІПИ

Саша Чемеров — Бахчисарай
Крихітка — Ялта

Пісні, написані для Ukraїner Сашею Чемеровим (The Gitas, екс-«Димна Суміш») і гуртом «Крихітка» у рамках проєкту «Хоробрі міста», виконують надважливу роль — повертають до українського культурного простору підзабуті за час російської окупації назви кримських населених пунктів.

Tery — Спокій

Раптово бентежна пісня Тараса Гудзя, що кількома акустичними нотами у вступі створює відповідну хвилюючу атмосферу, а потім вибухає приспівом із рок-гітарами. Трек увійде до прийдешнього альбому Tery «Теплий сніг».

IGNEA — Nomad’s Luck

Перший сингл із прийдешнього нового альбому киян IGNEA, що присвячений подорожам української письменниці та фотографки Софії Яблонської. Впевнений мелодичний дез-метал, чіпкий приспів із орієнтальними мотивами — у Nomad’s Luck нема нічого зайвого.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

Читайте також попередню добірку найкращої української музики — «Циферблат» і Pur:Pur, Psionic Arc та багато іншого.

Читайте також попередню добірку найкращої української музики — «Циферблат» і Pur:Pur, Psionic Arc та багато іншого.