українська музика

Нова музика

Нова українська музика: Циферблат, Pur:Pur, Santorin та інші

Макс Чухліб

Це нова підбірка найкращої української музики від редакції СЛУХ.

Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:

Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer

Щоб першими дізнаватися музичні новинки, підписуйтесь на нас у соцмережах — Telegram та Instagram.

KOLA — Тебе — собі

Співачка Анастасія Прудіус не збавляє обертів. «Тебе собі» — це ще одна ескапістська композиція з хітовим приспівом та особистою ліричною історією.

MBY — Тиск

Репер MBY є яскравим дебютантом «молодої сцени» — він пише прості, але чіпкі й меланхолійні поп-пісні. Пісня «Тиск» чудово це ілюструє.

Psionic Arc — Mama! I’m Leaving Metal! LP

Mama! I’m Leaving Metal! заслуговує на звання найбільш вистражданого запису в історії української метал-музики — творчий процес двічі переривався російськими вторгненнями (2014 року Psionic Arc переїхали з Луганська до Києва) й постійним плином кадрів.

За майже 10 років роботи над повноформатником учасники гурту вирішили радикально змінити концепцію. Усі, хто чекав атмосферного прогресивного металу, отримали… метаіронічний реп-метал, що звучить, як гурт VNATURE зі старими інструментальними партіями Psionic Arc

Нова стьобна подача може відлякати старих шанувальників чи взагалі не зацікавити нових — кожен, хто не знав закулісної історії гурту з радикальною зміною концепції через плин кадрів, вельми здивується, почувши очікуваний дебютник гурту. Шкода, бо вихід злощасного довгобуду Psionic Arc мав бути великою подією для української важкої музики.

Solar Blooms — Rays of Sun

Психоделічний хард-рок від молодого гурту з Луцька — одразу з класним звуком, чіпкими мелодіями і великим потенціалом.

Badwor7h — Robin

Продюсер Badwor7h продовжує робити кислотний танцювальний брейкбіт. Цього разу — з кумедним текстом, який ще нескоро вдасться викинути з голови: «В мене третє око в лобі, мені мало часу в добі, це лайно у мене в торбі, я не такий хороший, як Робін».

Santorin — Хто я? LP

Дебютний українськомовний альбом репера Santorin. Іронічно, що нова творчість Сергія Петрусенка, яку він подає під соусом відмови від російськомовного минулого, стилістикою й інтонаціями все ще занурена у той самий російський реп — надто це схоже на Скриптоніт чи, прости Господи, Miyagi.

нестор — Таємниці Полішинеля LP

16 треків приреченої лірики та ньюскульного звуку від репера-фрешмена нестор із лейблу Black Beats

Palmo X — Colorless

Львівська синті-поп-виконавиця записала англомовний трек про безбарвне відчуття світу під час депресивних епізодів. Затягнутий хронометраж псує враження від чіпкого мотиву і стильного ретро-звучання нової пісні Palmo X, але ця талановита музика однозначно заслуговує на більшу кількість слухачів.

Антитіла — Фортеця Бахмут

Кадри з роботою української артилерії «Антитіла» зняли на передовій, а синхрони з учасниками колективу — на Льодовому стадіоні у Києві. Тримаймося і пам’ятаємо про наших захисників.

Циферблат — Диско-Фанко Терапія

Градус інтересу до нового альбому арт-рокерів «Циферблат» починає зашкалювати: у оргазмічному синглі «Диско-Фанко Терапія» гурт під стилізоване звучання у дусі 70-х зізнається у любові до тусовок старого Києва та з теплом згадує про інді-гурт 5 Vymir

Направду приємно спостерігати за тим, як гурт, який судді «X-фактора» вважали надто дивним, спершу здобуває звання «найкращого й поки невідомого» українського колективу, а потім лише завдяки таланту й скрупульозній роботі над звучанням робить вихід свого альбому одною з найочікуваніших подій в українській музиці.

Pur:Pur — Співай

З того часу, як Pur:Pur випустили перший українськомовний EP «Немає» за тиждень до повномасштабного вторгнення, ми майже нічого про них не чули. Рік потому вони повернулися з ніжною і тактильною піснею «Співай», у якій вчуваються латиноамериканські ритми.

Rohata Zhaba — Голови-бороди

Rohata Zhaba заходять на територію темної атмосферної української музики. Їм ще бракує переконливості для того, щоб звучати по-справжньому моторошно, але жанрове поєднання кантрі й ритуального фольку сподобається шанувальникам Zwyntar чи навіть культових «Вій». Під час прослуховування нової композиції «Голови-бороди» складається враження, що над музикою і концепцією «Рогатої Жаби» із великим задоволенням працює нерозлучна команда однодумців. 

Promsonya — Ганчірка

Promsonya ділиться першим у творчості професійним кліпом, де тепла колористика чудово підкреслює звучання під впливом 70-х. Коли стає важко через новини з фронту, у таку музику хочеться зануритися з головою.

Stoned Jesus — Get What You Deserve

У четвертому синглі з нового альбому Stoned Jesus вирішили повернутися до свого дум-металістського коріння. На папері ця ідея звучить непогано, але не завжди працює протягом довгої дев’ятихвилинної композиції, у якій гурт спробував поєднати класичний для них повільний риф із раптовим слоукоровим програшем та кількома наче випадковими гітарними соло.

Lugovskiy, Figurat — Hvuleu

Ще одне занурення у теплі емоції — танцювальний трек від електронного продюсера Lugovskiy та вокаліста Figurat, які колись познайомилися у літніх Карпатах, а зараз презентували пісню і кліп із архівними кадрами своєї мандрівки. Легка подача, насичений саунд, першокласний для стилістики вокал.

KOZAK SIROMAHA — Засвіт встали козаченьки

Після не надто вдалого спільного треку з Kalush Orchestra та сольної шароварної «Гуляли» KOZAK SIROMAHA ще раз заспівав народну пісню, що повернула до нього крісла тренерів на «Голосі країни». І це точно краще, ніж спроба робити «козацький реп».

Тулим — Не притулятися

Порція хардкорного репу від уже класичних для українського андеграундного хіп-хопу Тулим. Трек «Не притулятися» писався ще у ковідні часи, а зараз з’явився у ролі синглу з майбутнього альбому «Хмелі-сунелі». Він стане першим повноформатним релізом проєкту без співзасновника МС Рулеза, який покинув гурт у 2015 році. 

Тулим звучить вже не так олдскульно, як на попередньому повноформатнику «НЕТРІпанина» (2016) — помітно, що МС Куля поступово відмовляється від стилізації під 1990-ті й намагається актуалізувати бум-бепове звучання проєкту. Стильне відео з атмосферною колористикою зняв кліпмейкер Тементій Пронов.

Love, Mary — Чому

Нове ім’я українськомовної жіночої поп-музики — 26-річна Love, Mary родом із Ковеля. Лаконічний, але помітно високобюджетний кліп на пісню «Чому» зняв режисер Інді Хаїт (Тіна Кароль, DOROFEEVA, LATEXFAUNA), а музично пісня викликає асоціації з тим, що раніше робила Люсі (порівнянь із Луною не буде).

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ПЛЕЙЛІСТ

Слухайте і дивіться також виступ Blooms Corda у повному складі на майданчику Blue Lizard.